Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » SOS počítačSOS počítač
LienLien
16.2.2011 v 9:15:43

Potřebuju pomoci, jestli s tím máte někdo zkušenost, tak mi prosím poraďte. mám prohlížeč mozzillu firefox. Malé jsem na youtube pouštěla pohádky, vždycky jsem si navolila, tři čtyři rákosníky do řady a šla jsem si něco uklidit apod.a nikdy nebyl problém. No a teď mi vypadává obraz, pokaždé, když začne nová epizoda, tak běží jen zvuk a jinak černá obrazovka. Musím vypnout režim přes celou obrazovku a pustit od začátku, naskočí obraz a zase to můžu na celou obrazovku hodit. I když to ale nechám jen v náhledu malinké, stejně na začátku zase zčerná :-((

No a pro mě to znamená každé zhruba 4, 5 minut odejít od rozdělané práce, takže neudělám nic :-(((.

Prosím prosím, poraďte mi.

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
17.2.2011 v 21:18:24

Aha. :-(
Tak fakt stáhnout do PC, nebo na DVD a bude. :-)

LienLien
17.2.2011 v 17:53:28

Peťko, nene, už jsem to psala markitce, to mluvíte o něčem jiném, ano to se občas stane, ale tohle je něco jiného pohádka normálně běží, neseká se, vše jak má být, kromě toho, že chybí obraz. Vím, co myslíš, ale to není ono.

PeťkaPeťka
17.2.2011 v 16:59:15

Lien, nevím jaké máte připojení k internetu, ale třeba včera šlapal internet “pomalu“, bylo napojeno více lidí a tobě nešlo koukat. :-)
Stejné, jako když jeden den stáhneš pohádku za 10 minut a druhý den to trvá třeba hodinu. :-)

LienLien
17.2.2011 v 8:04:48

Holky díky, Peťko, myslím, že to tak není, nejde jen o Rákosníčka, jde o všechno, to, co včera normálně fungovalo prostě dnes nejde, ale už je to v pořádku. Inori, děkuji, změnila jsem si na IE a vše je ok.

Ale určitě o stažení do počítače uvažovat budu, je to asi lepší, když nejde internet, jenže my zase až tak moc nekoukáme, spíš sporadicky, což se asi s miminkem změní, bude méně času, větší nutnost malou nějak zabavit, uvidíme.

Díky moc

PeťkaPeťka
16.2.2011 v 22:07:03

Lien, jak píše Pvosa. Špatně načtené. Nebo jde o špatnou kopii, nějakou vadu přímo u této pohádky na yout. Najdi si Rákosníčka jinde.
Jinak není problém Rákosníčka stáhnout do PC, hodit do nějaké složky a malá si to hravě může pustit sama. Nemusíš pak být připojená k netu a zlobit to nebude. Jinak dvouleté dítě dokáže hravě myší, to se vůbec neboj. :-)

lnorilnori
16.2.2011 v 19:08:25

Tak jsem to zkusila a u mě dobrý, zkus vyměnit prohlížeč (aspoň pro ty pohádky)

LienLien
16.2.2011 v 11:14:59

nene, to není ono, já vím, co myslíte, to se mi někdy stane, když jde blbě internet, že počítač nestíhá a škube se obraz, nebo úplně zasekne, potom když už je to podruhé, jede to normálně.
Tohle normálně běží, zvuk super, pohybuje se dole ta odečítačka času, všechno jak má být, nic se neseká, ale obrazovka černá.

Anonym
16.2.2011 v 11:12:56

Možná nestíhá počítač.
Zkusila bych nechat malé okno, ne přes celou obrazovku, a na začátku pohádky, když už běží, dát pauzu, ať se načte co největší kus pohádky dopředu a po chvíli zapnout. Tohle by se asi ale muselo udělat na začátku každé pohádky :-( (možná by se ale malá mohla naučit, dávat si tam tu pauzu, když to přestane běžet, pokud by to bylo tím).
Jinak ještě je možnost pustit nějakou jinou pohádku s menším rozlišením.
Ale taky si nejsem jistá, jestli moje rada není zcesty. Zkusit ale můžeš.
markittka.p

LienLien
16.2.2011 v 11:01:36

Děkuju moc, tak jsem projela antvirák, nic nenašel, asi teda zkusit jiný. Pvoso, pro mě je to co tam píšou o mezipaměti španělská vesnice, navíc se mi video nezasekává, ono normálně běží, jen bez obrazu, tak myslím, že jde o něco jiného. Smazat historii jsem taky zkusila a nic, je to pořád stejné, tak jedině tedy stáhnout odněkud do PC nebo koupit cédéčka. Ach jo, ale stejně děkuju za rady.

No a s tím naučit to malou, asi by to šlo, ale přes klávesnici, myší se určitě netrefí, tomu nevěřím, je jí dva a ani ne půl roku, tak to je složité, zmenšit obraz, aktualizovat a znovu zvětšit. Vím, že se obraz zmenší ESC, ale jak zpátky skrz klávesnici, to tedy nevím ani já, takže jí to nenaučím. Jsem PC analfabet :-(

pvosapvosa
16.2.2011 v 9:41:56

Tak jsem koukala co radí přímo na youtube.
Zaseknuté video (video se přestalo načítat) – Příčinou této situace může být, že v mezipaměti prohlížeče zůstala neúplná kopie. Pokud k tomu došlo, video se v tomto stavu nikdy nenačte do mezipaměti. Tuto situaci se můžete pokusit vyřešit tak, že vymažete mezipaměť prohlížeče. Poté by se video mělo znovu začít ukládat do mezipaměti (načítat).

Tak bych zkusila v menu “Nástroje“ – “Vymazat nedávnou historii“ a zvolila bych časové období “vše“.
Také by to mohl být problém s internetem – nestabilní připojení k internetu.
Pokud by se to nevyřešilo, tak bych se vrhla na stránky http://www.ulozto.cz nebo podobné a stáhla si nějaké pohádky do PC (rákosníčka tam mají taky) a pak přehrávat můžete do aleluja :-).

…mít smysl života.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist