Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » KarnevalKarneval
JanaKJanaK
17.1.2011 v 2:18:10

Blíží se nám doba společenských akcí – různých plesů, zábav, ale i karnevalů. A proto se chci zeptat:
- Chodíte rádi na karneval? Máte nějaké osvědčený, kam chodíte každý rok?
- Účastníte se v maskách i vy nebo jen děti?
- Vzpomínáte na nějakou svoji masku?
- Jaké masky mívají vaše děti (kupované, domácí výroba, jen upravené oblečení…)?
- Máte nějaké tipy a triky k tématu? – třeba vtipná karnevalová maska, inspirace pro maminky k výrobě jednoduchých masek pro děti …


!!!!!Tato diskuze je součástí projektu „Pojďte si povídat“ a zapojit se do ní můžete i mimo tento týden.
Chcete-li se k tomuto tématu rozepsat víc, můžete nám svůj příspěvek do pátku (21.1.2011) poslat i jako článek, bude-li mít hlavu a patu a aspoň nějakých 250 slov, rády ho zveřejníme na hlavní straně. Příští týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malou odměnu (viz. článek Pojďte si povídat… v lednu 2011)!!!!!

Stránky: [1] 2 3 4 5
Jitul
27.1.2011 v 12:16:57

Gratulace Suodal!!
JaniK,
nevím, zda odpovídat na tvou otázku tady. Abych nastínila některý ze “svých“ karnevalů..právě ta organizace na tom mě baví. Jeden karneval pro školku máme za sebou a dnes bude druhý. Už se chystám. Jsem ráda, že se líbil,protože tady ta organizace je trochu jiná-velký sál, hodně lidí, aparatura a taky mám parťačku ;-) Na menších karnevalech jsem dětem přeci jen více blízko i dospělým a více toho zvládnem. Taky máme tombolu a jiné překvapení. Naposledy to byla zmrzlina. Na takový karneval zvu přes dětský klub Srdíčko, teď i Průzkumník a církev Bratrské Jednoty Baptistů. Občerstvení je zadarmo, hodně pečou a chystají maminky. Vstup je na dobrovolnosti. Školkový karneval má jakýsi svůj “řáď“ a časově jsme trochu omezeni, proto není ani tombola. Ale hodně jsme s dětmi tančily, zveme samozřejmě všechny dospělé, a to i ke společným hrám. Děti dostávají spoustu pamlsků. Tento karneval je Medový a s kamarádkou jsme za včelí medvídky. Jednotlivé vstupy máme dramaticky ztvárněné. Hry jsou utvořeny podle věku a počtu dětí. Každý karneval, který jsem organizovala, měl-má tématický název a v tom duchu je. Každý je originální. K organizaci je dobré pozjišťovat pár informací k tématu. Můžu poslat odkaz na fotografie.

suodal
25.1.2011 v 9:46:46

JaniK, Králíčku, Mariko81 a Peťo děkujiiii za gratulace:o)

Já jsem to “nezazdila“, ale včera jsem ty vaše gratulace nějak přehlídla.

Tohle je snad poprvé, krom jedné tomboly, co jsem něco vyhrála:o))))) Díky mooooc:o))))

PetraPetra
25.1.2011 v 9:34:43

V prvé řadě gratuluji suodal k výhře a dále bych chtěla poděkovat všem, kteří se do povídání o karnevalech a maskách zapojili, ať už šlo o příspěvek v této diskuzi nebo celý článek.
Speciální dík si pak vysloužila JanaK za to, že se celý týden tématu pilně věnovala a celou diskuzi odmoderovala.

Děkuju všem!

Samozřejmě povídat o maskách a karnevalech můžete i dál. Pokud vás láká šance na drobnou cenu za další povídání, neváhejte a zapojte se do konce tohoto týdne do diskuze Čtete si s dětmi?

…neustrnout ;-)

marika81
24.1.2011 v 12:33:07

Soudal gratuluji……………:-)

Králíček4Králíček4
24.1.2011 v 11:10:39

Suodl,moc gratuluji k výhře!!!

JanaKJanaK
24.1.2011 v 11:04:31

Takže nám nastal další lednový týden a mně připadl jeden úkol – mám ze všech příspěvků ke karnevalu vybrat jeden, který bude odměněn.

Tak a v tom je ten problém – jak mám z vás všech vybrat jen jednu? Musím přiznat, že tohle je na tom všem fakt nejtěžší.
Dlouho jsem se rozmýšlela, stále dokola četla vaše příspěvky a články. Celkem se do diskuze zapojilo 11 členů VD a 4 anonymní přispívatelky (tímto vás všechny chci poprosit alespoň o nějaký podpis, abychom vás mohli rozlišit) a poslali jste nám ke zveřejnění 4 články. Velice si vážím VŠECH vašich příspěvků – jsem velice ráda, že se zapojili i ti, kteří karnevaly moc v lásce nemají – DÍKY!

No a určitě vás zajímá, jak jsem se nakonec rozhodla. Takže Křížovky s báječnými recepty vyhrává Suodal – nejčastější povídalka o karnevalu a zároveň autorka prvního článku :-D

marika81
24.1.2011 v 9:21:27

Jani, tam se chystám celý týden něco ze sebe vyplodit na tohle téma, ale prostě neby čas se rozepsat víc:-)

Takže karnevaly, já jako malá si to nepamatuji, ale mám dojem, že jsme nikdy na žádném nebyla, rodiče na tohle neměli čas, aby s náma někde courali:-)

Tak já se aspon snažím vypustit malou 1x ročně na šibřinky:-)
Šla už jako roční dítko, to jsem jí spíchla z mého samtového kabátku s kožíškem u krku berušku, s kartonu jsme udělala krovky polepila puntíky, z mého kabátku jsem ušila i čaepičku, do ní jsem vrazila dva drátky obalené černou látkou, na konci kuličky, jako tykadýlka……byla v tom roztomilá a umístila se i na stupni vítězů:-)

Druhý roj jsem z toho samého udělala čertíka, jen jsem všila drát na zadeček, jako ocásek, dali jsme jí kolem pasu tenký řetázek……….a jelikož měla dlouhé vlásky, tak jí stačilo natupírovat vlásky, jako dva rohy, obarvit obličej a byla úžasná, taky se umístila.

Další rok šla za miminko, dostala overál dětský s puntíky, cumlík, hrníček, na hlavu miminkovskou čepičku, na nohy bačkůrky v podobě kačenek, jo a dřevěnou kačenku na provázku……….tady si myslím se meze nekladou a je to velmi jednoduchá maska, větší overál se dá najít i v sekáču.

No pak nastala doba spiedermanů, ač je to holka, tak kostým prostě musela mít, zhlídla se v něm, takže jeden rok si v něm karneval odbyla, bohužel:-(

No a minulý rok jsem rozpárala mé plesové sametové šedé šaty a spíchla jí z toho kostým myšky, jen jsme odělali ouška, udělali čumáček a bylo hotovo:-)

Jo a taky vlastníme vlastně princeznovské šaty, v těch byla jednou, zde jsme dokoupili jen doplnky:-)

Jinak musím pochválit všem krásné masky, jste šikulky, soudal čarodějnice jsou perfektní, já za masyk nechodím,a le asi bych se uchýlila stejným směrem:-)
Nuninko, ty šaty se mi hrozně líbí, jsou krásné:-)

frančice
23.1.2011 v 13:28:56

Tak já také přispěji se svou troškou do mlýna.
Synovi jsem masky většinou vyráběla a dceři vlastně taky. Syn – pirát (tepláky se záplatou, vypůjčená páska přes oko, puntíkovaný šátek, na který jsem připevnila svoji dlouhou náušnici z bižuterie, a pruhované tričko po manželovi).
Příští rok šel třeba za kovboje – půjčený klobouk, šátek na krk, flanelová košile, džíny a pistolka z poutě). Když šel naposledy za masku, oblíkli se se setrou jako bába (on) a sestra jako dědek a do kočáru po manželovi “uložili“ svoji kamarádku jako mimino, které maminka uháčkovala přesně takovou čepičku, jaká se za nás nosívala. A tato maska vyhrála. Také jsem se při výrobě této masky s kamarádkou vyřádily.
Masky pro dceru byly podstatně jednodušší. Moje mamka jí dala šaty, které měla v tanečních. Trochu jsme je zabraly a potom už jenom měnily doplňky – korunka (princezna), čepice se závojem (bílá paní), taky jsem ji na ně našila umělé květy slunečnice, na hlavu si dala slaměný klobouk se slunečnicí a do ruky košíček. Jednou na tábor jsem ji udělala čarodějnici. Na pytlovinu jsem přišila takového pavouka z poutě a k němu pavučinu z vlny, na hlavu klobouk, na rameno jsem přidělala kocoura a manžel jí udělal z větviček košťátko. Získala ocenění za nápad.
U nás ve vsi hraje kapela – pán s paní a paní si oraganizuje všechny soutěže sama. Dokonce dohlíží na to, aby někdo nesoutěžil pořád a na někoho se třeba nedostalo. My jen dodáme sladké odměny. A dokonce učí děti i tancovat a co víc, zvedne ze židlí i rodiče. Je to velká zábava a dokonce se tam těší i náš puberťák i když už za masku dávno nechodí a dcera už za masku loni také nebyla.

Králíček4Králíček4
22.1.2011 v 19:11:53

Asi kdyby jsme neměli na vesnici kde bydlím perfektní secohand,tak by mi nezbylo nic jiného než opět než povzbudit své mozkové závity a něco vymyslet.Dříve pro staršího syna jsem vymýšlela a vyráběla osobně svými volšovými rukami různé masky.Nejlépe dokud chodil do školky,jednou byl klaun,podruhé vodník a dokonce i čert.Čert se mi tak povedl,včetně začernění obličeje,že ho nepoznávali ani pracovnice školky.
No nyní zaskočíme do secohandu,kde jeho majitelka je super a zásobuje maminky pěkný i když použitým zbožím.Také levnými plenami a má i novou obuv pro děti za vynikající ceny.
Prvně se dívám co mají v té velikosti co potřebujeme a také již po zkušenostech neberu nic z plyše.Při velkém pohybu a pokusů o tanec je syn brzo zpocený.Sice nevyhrál cenu za nejhezčí masku,ale o tom to není.Hlavně,že se pobví a při troše štěstí něco vyhraje i v tombole.Naposledy to byl super molitanový míč.Letos máme maškarní pro děti asi za třitýdny a masku máme zamluvenou,syn bude letos Superman a vnučka opět princezna a malý vnouček bude velký Děda Mráz.

JanaKJanaK
22.1.2011 v 15:11:16

ČAUES holčiny!
včera jsem oslavovala babiččiny narozky – už 90.té, takže jsem se sem nedostala :-( Takže alespoň dnes. No, jen na chvíli, protože večer zas musím na hasičskou valnou hromadu – ach jo, to zas bude otrava :-)

Jituš, to je super, nemohla bys nám nějaký ten tvůj karneval nastínit? Taky do organizace sem tam fušuju, tak by mě zajímala koncepce karnevalu a jaké hry zařazujete, to víš, nápadů není nikdy dost :-)

Králíčku, nevadí že nemáš inspiraci (já taky moc ne), tak zkus třeba napsat, zda máš nějakou oblíbenou půjčovnu, nějaké triky při půjčování, na co si dát pozor, apod.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist