Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Prohlížení obrázků vzhůru nohamaProhlížení obrázků vzhůru nohama
LienLien
10.1.2011 v 20:20:11

Moje dvou a kousek letá dcera si všechno prohlíží vzhůru nohama. Nevěnovala jsem tomu nijak velkou pozornost, prostě jsem knížku obrátila, jak patří, ale čím je starší, tím více vnímám, že si obrací věci cíleně. Tzn. vezme obrázek vzhůru nohama, já ho bez komentáře obrátím, jak patří a dcerka nene, vrátí do původní pozice a prolistuje tak celou knížku.
Vysvětlení, že paní má nožičky nahoře, že nemůže takhle chodit, že se voda z lahve vylije apod. vůbec neplatí.

Tak se ptám, dělaly to vaše děti taky, je to obvyklé a přejde jí to, nebo si mám začít dělat starost?

Stránky: [1]
LienLien
12.1.2011 v 20:00:11

Děkuju moc za reakce, jsem uklidněná, k pediatrovi kvůli tomu nepůjdu, zmíním se možná až na tříleté.

mě právě překvapuje, že čím je starší (počítám i vyzrálejší), tím víc si dává obrázky vzhůru nohama, že když to bylo jednou tak, jednou tak, je jasné, že ještě nemá v mozečku ty správné spoje, ale teď mi právě připadá, že je to cílené a bohužel tedy nesprávně. Ale v příspěvku od suodal se píše o předškolním věku, takže asi času dost.

Díky moc

Piškotka
12.1.2011 v 12:53:08

Lien, tohle jsem ještě neslyšela, ale když to holky píšou, asi by mě to uklidnilo. Pediatrovi bych to asi řekla. Jinak já odmala umím psát vzhůru nohama, napadlo mě, že by mohla mít tvoje dcerka neuvěřitelný dar umět snímat obrázky opačně :o) ale když vidím, kolik maminek má podobné děti, tak třeba ne ;o) Sárinka je např. jedna z těch, co písmenka začíná taky zrcadlově přehazovat, je to roztomilé, ale jakmile jí to opatrně řeknu a napíšu správně, je zle :o(

;o)

makinea
11.1.2011 v 9:35:43

Lien, taky myslím, že to je nevyzrálostí, což je v tomto věku v pořádku. Moje starší dcerka dokonce i kreslila vzhůru nohama. Normálně nakreslila dole hlavu, oči, nad tím nos a pusu, břicho… Když se obrázek poté obrátil, tak byl ok. No taky jsem na to hleděla :-)
Srovnalo se to samo.
TAky se mi líbí jak to komentuješ, to mě nenapadlo a je to hezké :-)

HANINA25
10.1.2011 v 22:33:41

Pokud vím dělají to všechny děti co vím / kámošek,moje/.No a Hanča to dělala do 3let,ale to už jsem jí podezírala z toho,že to dělá naschvál:))))
Řekla bych,že je to normál.

ZavaZava
10.1.2011 v 22:05:55

Syn psal ještě před nástupem do školy zrcadlově obráceně. Nejen písmenka, ale i celá slova. Odzadu dopředu. Srovnalo se to. Ale asi bych taky upozornila pediatra. Jak si prohlížely knížky si už nepamatujuu:-)

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Horempádem
10.1.2011 v 21:39:59

Ahoj Lien,

tak když jsem se zamyslela a podívala se nějaký ten rok zpět, tak Eli mi to dělala taky. Teď už si tedy knížky prohlíží správně, ale zase některé obrázky, číslice, písmenka buď píše zrcadlově nebo právě vzhůru nohama. Ale taky neřeším, mám pocit, že na to časem příjde, jak už to tu bylo řečeno. Takže asi to bude mít co dělat s vyzrálostí :-)

Anonym
10.1.2011 v 21:35:11

Kopíruji kousek příspěvku z jiné diskuze : Jestliže dítě píše zrcadlově, tak jeho mozek ještě není na úrovni, kdy by mělo jít do školy, musí se mu dát čas. Například velmi malé děti si běžně prohlíží obrázkovou knížku vzhůru nohama a přijde mu to normální. Jeho mozek to snímá tak, jako by byla otočena a mozek dítěte, které píše zrcadlově,je na tom podobně-prostě to ještě neumí.

Taky jsem četla, že je to i nevyzrálost očí s propojením mozku. Ale děti na to časem příjdu. Určitě bych to nelámala přes koleno….jen bych to hlídala. A možná pro klid svědomí, bych na to upozornila pediatra.

nepř. SUODAL

marika81
10.1.2011 v 20:47:05

Lien, já se nechci smát, ale musela jsem se smát tomu, že voda se vylije a paní má nohy nahoře, opravdu tohle by mě nenapadlo, já bych tu knihu pořád jen obracela správným směrem:-)

Jinak bych to určitě neřešila, malý mi dělá to samé, je pravda, že kolikrát má knížku dobře, několikrát špatně, obrátím to a on to vrátí zpět, zjistila jsem , že to nemá smysl, stejně si to dítě udělá po svém, v nejhorším případě knihou švihne a urazí se, že si ho vůbec někdo všímá.

Tady ctím pravidlo, však on na to příjde, nám to může vadit, ale bohužel trpělivost je na místě.

Anonym
10.1.2011 v 20:44:07

je jěště malá, neřeš to. Každopádně, tohle jsem jěště neslyšela. Ale i kdyby, ona na to příjde, neboj.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist