Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Pustit dítko se školkou na výlet-nyní v těchto mrazech??Pustit dítko se školkou na výlet-nyní v těchto mrazech??
Anonym
5.1.2011 v 15:18:38

Ahoj všem,předem se omlouvám všem,komu se můj dotaz bude zdát přinejmenším divný,ale je to “silnější než já“,takže se zeptat chci:malá přišla ze školky,že příští týden jedou autobusem na výlet.Je to něco myslím kolem 50 km.Mě jak to řekla,tak ihned jsem viděla zapadlý autobus ve škarpě.Myslím,že tohle počasí tomu nahrává.Já mám teď dilema,zda jí pustit nebo jí na ten den odhlásit a vymyslet jí za to doma jiný program(který bude muset být asi “bomba“),poněvadž ona se těší a to mi zase mrzí.Jenže mám strach o své dítě!Možná někdo řeknete,že to moc řeším,my přeci také jezdili na výlety,chodili bosy v trávě a já nevím,co ještě,tak proč by nemohly i naše děti,ale já mám o ní prostě v dnešní době strach.
Co na to říkáte?Pustit-nepustit.Děkuji všem,Lenka.

Stránky: [1]
Piškotka
6.1.2011 v 13:30:54

Lenko, já mám docela čerstvou zkušenost s tímhle. Před Vánocemi, když byly ty největší návaly sněhu, měly děti se školkou absolvovat výlet do Skanzenu v Rožnově, od nás cca 35km. Autobusem. Bylo to zrovna v době, kdy havarované autobusy plnily přední stránky internetových zpráv a televizních novin. Divila by ses, kolik rodičů to ovlivnilo. Jelo cca 45% dětí. Já měla stejný scénař před sebou – autobus v příkopě, ale svolila jsem, už proto, že malá byla nadšená. Ten strach bude vždycky, ale nakonec se vrátili spokojení jako nikdy, malá zažila spousty nádherných chvilek, lili spolu olovo, ukazovaly se tam tradiční zvyky z Valašska, prostě nelituji. Žádná nehoda se nekonala. Jo.. a bylo v té době -15°C !!! Takže za mě taky PUSTIT.

Já spíše řeším situaci, když bude malá ve škole, jak to bude probíhat, kdy pouštět samotnou s dětmi a jestli vůbec – v dnešní době!!! Ale zatím je to ještě daleko.

Anonym
6.1.2011 v 12:43:08

Ahoj Lenko, taky se přidávám k názoru – pustit. Všechny se o své děti bojíme, ale musíme to překonat, aby ten náš strach děti nebrzdil v normálním životě. Ve třídě, kam chodí moje dcera, jsou taky většinou tak 2-3 děti ochuzený o výlet a maminky to zruší na poslední chvíli, protože je buď moc zima, nebo moc teplo, vždycky se něco najde…a mě je těch dětí líto, přijdou o ty nejlepší zážitky, které ještě jako bonus stmelují kolektiv.

Marina

Ájík
5.1.2011 v 19:32:48

Leni, já se taky přidám – strach o děti budeš mít vždycky, ať je jim pět nebo dvacet…. Určitě budeš celou dobu trnout, aby se vrátili vpořádku, ale to budeš vždy…
Dcerku bych pustila, určitě jí to udělá radost a důležité je i společné sdílení zážitků s kamarády – a těch bude na výletě určitě dost. Navíc má přijít obleva, takže už třeba žádný sníh ani nebude…. Ať si to malá užije! :))

berulinka1
5.1.2011 v 16:10:42

Lenko,přidám se k holkám,určitě jí pusť:)..víš jak by jí bylo líto,až by si děti ve školce vyprávěly,co zažily a ona by jen seděla a koukala??..malá byla se školkou na výletě už loni,kdy jí byly 3 roky a přiznám se,ani mě nenapadlo nad něčím takovým přemýšlet,protože jak psaly holky,ze strachu bys jí nepustila nikam..prostě ke školce i škole výlety patří a buďme rády,že tomu tak je..né všechny školky mají takový možnosti..hlavu vzhůru a pak nám napiš,jak se malý líbilo:)

marika81
5.1.2011 v 15:42:31

Vůbec bych neměla strach pustit dítě, učitelky určitě ví, co mají dělat, když domlouvají výlet ted v zimě, takže obavy stranou a malou pusť……………bude nadšená a tobě pak určitě povypráví krásné zážitky:-)

Anonym
5.1.2011 v 15:35:09

Jasně,že jo,já to chápu a uvažuju stejně,jen jsem tak trochu potřebovala “kopnout“, ten strach tam prostě je,budu snažit se s ním bojovat :-) Díky.Lenka.

bamiskabamiska
5.1.2011 v 15:27:51

milá Lenko strach o své děti máme všchny a budeš si muset na to zvyknout, jinak malou připravíš o spoustu krásných zážitků…jako uč ze školky musím apelovat aby jsi ji nechala jet, jednak s tím učitelky mají práci, celoudobu na to motivují děti aby se těšily no a po výletu si o něm zase povídají a malucí co se jím líbilo….no v létě ti výlet bude vadit, protože by mohla dostat úpal, nebo ten autobus může skončit v té škarpě právě protože bude hezky a řidič si to povalí….musíš se na to snažit nemyslet protože by jsi se z toho zbláznila, školky jezdí plavat nevím jak ta vaše, ale sama za sebe děti to milují a jak to tak vidím ty by jsi ji nepustila protože co kdyby…tak se koukej vzchopit mamušo :-d a těš se na krásné vyprávění co tam zažila

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist