Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » KojeníKojení
MikynaMikyna
24.11.2010 v 9:41:44

Dobrý den prosím poraďte co dělat abych kojila co nejdéle.. Martínek má 3 měsíce a nějak se mi přestává tvořit mléko. Přes den kojím po hodině.. Je to děs prcek mi u toho brečí vzteká se že mu teče málo mlíčka.Je tu více maminek co kojili své děti i 2 roky prosím poraďte jak jste to zvládli.. Mám doma už 2 děti a obě byli kojeny jen 3měsíce tak mám strach že je krize opět tady a já už nebudu moct pokračovat v kojení.. Děkuji vám Jana

Jana

Stránky: [1]
JanaKJanaK
24.11.2010 v 13:53:07

Miky, to chce klid :-D, jak psaly už holky.
Podle mne jde spíš o růstový spurt, kojené děti totiž zpočátku rostou spíše ve skocích (nic, nic a najednou hup), takže kolem 3 a 6 týdne a 3 a 6 měsíce mají najednou ooobrovský hlad, maminy si myslí, že mají málo mlíčka (nebo že je “slabé“) a přecházejí na umělé.

Nejdůležitější je žádný stres, prostě když se to náhodou nepovede, je tu i jiná alternativa. K tomu přidat častější přikládání (každé 1,5-2 hodiny), při kojení střídat prsy (alespoň 4x) a pokud možno mezi kojením ostříkat každý prs 15-20 min (podotýkám není důležité množství odstříkaného mlíčka, ale to samotné odstříkání jako stimul pro mozek). Nejvíc působí odstříkávání během noci – tvoří se víc hormonu, který “může“ za tvorbu mlíčka.

Dále se dá ještě stimulovat rychlejší spouštění mlíčka – např. popíjením teplého nápoje během kojení, před kojením teplá sprcha či obklad a masáž krouživým pohybem směrem od báze k bradavce a hlavně žádný stres, ten spouštění brání.
Na podporu tvorby mlíčka můžete pít bylinné čaje – asi 1-2 hrníčky denně a samozřejmě dodržovat správný pitný režim.

Nečekejte ale zázraky dnes, nemožné zítra :-) Všechno má svůj čas, podle mne by se množství mělo cca do týdne upravit.

Jo a ohledně toho vážení, z jednoho se toho moc poznat nedá, zkuste vážit alespoň 24 hodin. Dítě by obecně mělo vypít asi 1/6 své váhy denně. Kupříkladu by prcek vážil 5500g, měl by tedy za 24 hodin vypít kolem 900 ml mlíčka. Pokud tedy kojíte každé 2 hodiny, tj. 12x denně, při každém kojení by měl prcek vypít asi 75 ml. Pokud byste kojila každé 3 hodiny, tj. 8x denně, měl by za jedno kojení vypít asi 112 ml.

Držím palečky a určitě dejte vědět, jak se vám vede :-D.
Jo a kdyby bylo nejhůř, klidně brnkněte (tel. 605118482) jsem na telefonu ve dne, v noci ;-)

MikynaMikyna
24.11.2010 v 11:48:33

půjčila jsem si váhu a prcka zvážila před a po kojení před měl 6030 a po kojení má 6110 tak nevim asi to není moc když mi tady zase ječí..

Jana

MikynaMikyna
24.11.2010 v 10:16:11

Moc vám děkuju za odpověď koukala jsem na ty otázky a hlavně odpovědi a trochu mě to uklidnilo vím že víc maminek má stejný problém a hlavně že to bude určitě lepší.Samozřejmě kojit budu dál kdybych zašla k našemu lékaři hned by mě poslal at si koupím sunar a dokrmuji ale to já nechci..Budu se snažit aby byl prcek spokojený.Mocc děkuju Jana

Jana

Jennis
24.11.2010 v 9:59:41

A tady je přímo odkaz na tvůj problém co už se ptaly jiné a bylo jim odpovězeno:

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=64

Jennis
24.11.2010 v 9:53:35

…koukám, že odkaz na stránky nefunguje, tak ho zkus asi zadat ručně do vyhledávače!

Pro jistotu zkusím napsat ještě jednou( je to odkaz přímo na databázi otázek a odpovědí):

http://www.kojeni.net/databaze.php

danasidanasi
24.11.2010 v 9:52:47

Jano, prosím tě klid.

Nikde není napsané, že každá matka musí kojit a jak dlouho musí kojit.

Nejvíce mléka se tvoří v noci.

Já jsem měla u nejmladší také v tuto dobu potíže, kojila jsem co hodinu, protože ji to nestačilo, v noci co dvě hodiny. Když jsem byla totálně na dně, najenou se to obrátilo a já měla mléko na rozdávání až do 3 let věku malé.

Ale první dvě děti jsem také dlouho nekojila. První jen 6 týdnů a druhé asi půl roku.

Hlavní je se uklidnit. Buď se vše obrátí a rozkojíš se , jako já. A nebo ne a to se svět nezboří. Malému buje jistě chutnat i to co mu připravíš s láskou do lahvičky.

Švagrová nekojila ani jedno ze svých dětí, aby se nezkazila postavu. Také postoj

…být neskonale šťastný

Jennis
24.11.2010 v 9:49:17

Ahoj, neboj, je to normální. Pravděpodobně teď procházíš laktační krizí, která se projevuje právě kolem toho třetího měsíce a pak ještě kolem šestého měsíce. Spousta maminek si myslí, že má málo mléka a pak přestane kojit. ALE TO JE CHYBA!!! Musíš vydržet a tvá prsa se během 2-3 dnů přizpůsobí na zvýšenou potřebu mléka tvého dítěte a začnou tvořit kvalitnější mléko! Určitě postupuješ dobře, tím, že to dítě přikládáš častěji. Kdybys měla nějaké dotazy koukni na stránky http://www.kojeni.net … je to taková Bible pro kojící matky a určitě tam v “databázi otázek a odpovědí“ najdeš odpověd na svůj problém popř. napiš přímo dotaz Jiřince (laktační poradkyně) a ona ti určitě poradí. V žádném případě bych nedoporučovala (a to ti jistě řekne i Jiřinka) abys začala dávat UM nebo dokonce skončila s kojením. Jediná pomoc je…vytrvat a ono se to časem upraví! Já sama už kojím 13 měsíců a teď jsem opět těhotná…a stále to jde!!!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist