Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Máme neštovice.Máme neštovice.
SCHOLL
24.11.2010 v 7:28:56

Tak má Kačka od pondělí neštovice.Dostala roztok Betadine jen mi doktorka neřekla a já se ani nezeptala myslela jsem,že to tam bude napsané kolikrát za den jí to mám mazat.Nevíte?Na svědivost dostala Dithiaden.Nevíte kdy se už může koupat?Taky má u toho vysoké teploty včera večer skoro 39,ale po panadolu spala jako miminko.

Stránky: [1]
andreahla
25.11.2010 v 16:32:55

Ahoj.Můj syn to mněl před rokem a pediatrička nám doporučila pudr Tanno-Hermal Loti stál kolem 150Kč protože se nedrolí a chladí.Stačí mazat jednou krát denně a nechát uschnout a pak domazat jenom nové pupínky,nezůstali mu žádné jizvy a to ho hodně svědilo a škrábal si se.Nekoupat jenom otírat zdravé místa žinkou tak 10 dní.Brali jsme i nějaké homeopatiká(nevím už název)na zmírnění projevu a docela to pomohlo.Na afty v pusince je dobrá genciálka a když hnisají očička tak oční Framykoin mast.

Paťka
25.11.2010 v 16:02:26

Mari
tak to si to rovnou odbydou oba,páč jak to malé odezní, tak to bude mít i malý.Zhruba tak za 3 týdny.
Malý to chytne asi až ve školce, páč malá už to měla jako malá a prý je lepší, když to mají jako malý, páč to tolik neškrábou.

marika81
25.11.2010 v 15:52:32

Sholl, tak se hlásím do klubu, od dneška je má i malá, dostali jsme to samé, co vy, zatím jsem potřela jen ty, co jsem viděla, má se to nechat zaschnout, večer natřu znova, jsem koukala, a ten roztok se o oblečení už otřel, jinak budu potírat pokaždé, co uvidím, že ten roztok na tom není………..akorát se nesmí dávat kolem pusy a na genitálie……..jinak koupat se nesmí, jen otřít důležitá místa………okoupat se může, až se vytvoří stroupky a to v heřmánku.

Paťka
24.11.2010 v 20:53:13

SHOLL
tady jsem našla stránky v Angl. jazyce a píšou tam opakovat preparát po třech hodinách.http://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/drugInfo.cfm?id=6882

Anonym
24.11.2010 v 20:44:20

Ahoj
když to chytla starší dcerka, mazala jsem ji fialkou (genciálkou) a když uschla (cca po pár minutách) tak namazala na ní tekutým pudrem. A nové pupínky se objevují myslim tak dva, tři dny. Hlavně nekoupat v žádném případě, mohly jsme jenom sprchovat a to až skončily tak cca deset dní, jenom žínkou otírat. A horečky jsme také měly. Přesně 14 dní po prvním pupínku to chytla i mladší.. a používej starší oblečení, které ti nebude líto, když to nepůjde hned tak vyprat. Hlavně neškrábat, dcerka má jizvičku na nosánku od otho páčbyla malá když to chytla a to se nedalo uchytit. mimkys

Paťka
24.11.2010 v 20:40:14

Ahoj SHOLL
naše malá měla neštovice nějak v 13-15 měsících a chytla je od mého nejml. bráchy ten je přinesl z první třídy a mazala jsem to tekutým pudrem,ale už nevím, jak často.Snad dle návodu a koupat se můžou snad až po teplotách.Snad ti někdo poradí líp.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist