Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » OdpadkyOdpadky
danasidanasi
23.11.2010 v 14:15:24

Ahoj všem,

prostě mi to již nedá a musím napsat. U nás na sídlišti a hlavně před naším domem se hromadí odpadky.
Jak k tomu došlo??
Popeláři se nemohly přes auta dostat na uzavřenou část sídliště pro popelnice. Tak je vytáhli z původních míst na cestu. A nějaká chytrá hlava je posunula ještě dál. Tak se stalo, že do našich dvou popelnic chodí vynášet odpadky 2 paneláky a 4 další domy. Každému je líto udělat víc kroků k popelnicím vzdálených 5m dále.

Dneska v poledne vyvezli popeláři popelnice, co bylo na zemi, odkopli. Já jsem potom šla a vše sebrala a narvala do popelnice. Žádala jsem popeláře, aby ještě couvly a vysypali tu popelnici znovu, neb je plná po okraj. Odpovědi jsem se nedočkala, jen poznámky o potrhlé babě.

Moc mne to vše mrzí, protože denně vidím z okna nepořádek u popelnic. Zbytky jídla, vložky, plenky atd. A jistě uznáte, že to není pohled, který chcete vídat z obýváku.

Vím, že to tady nevyřešíme, ale prostě jsem se asi musela vypsat. Díky všem za přečtení.

…být neskonale šťastný

Stránky: [1] 2
danasidanasi
25.11.2010 v 17:55:03

Zavo, ten bio odpad, sváží také technické, zvlášť. A kompostují, na jaře vždy oznamují, že je možné si koupit kompostovanou hlínu.

Tak doufám, že to teda nepřichází nazmar.

…být neskonale šťastný

ZavaZava
25.11.2010 v 17:24:01

Danasi, nejsem si jistá, že se může stát v zatáčce.

Já taky použitelné věci věším na betonové stání, jenže dalších takových moc není a občas vidím, jak to moje odložené někdo hodí na zem a pak si já připadám jak cuchta, že jsem to já hodila vedle.

Ta popelnice na bio odpad je úžasná. Kdo to vyváží a kam? Nevíš?

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

danasidanasi
24.11.2010 v 17:01:38

Zavo, díky za napsání.

U těch našich popelnic je žlutý pruh, ale ty další byli v zákrutě ve slepém rameni sídliště a tam žádný žlutý pruh nebyl. Auta parkovala po obou stranách zatáčky. Před samotnými popelnicemi, ale ne. Jenže ten velký vůz tam prostě neprojel. Auta nic neporušovala. Navíc se podařilo popelářům poškodit auto. Nedivím se, že je vytáhli na přístupnější místo.

Jen mě štve nezájem lidí udělat pár kroků navíc (dnes jsem to počítala 8 kroků), když uvidí plnou popelnici a dojít k další prázdné.

Na technických sousedovi sdělili, že popeláři nemají povinnost uklízet kolem popelnic. Tak nevím. I to se mi zdá dost divné.

A k tvé otázce. Ztvrdlý chleba, skořápky atd. Na to máme zvlášť hnědou popelnici. Tam můžeš sypat i slupky od brambor, jablek, pomerančů atd.

A ještě použitelné oblečení věsím na bok popelnice s lístkem zadara. Alespoň se dotyčný nemusí přehrabovat a vzít si co by se mu z toho líbilo. Většinou to zmizne do půl hodinky. I starší aktovku po dětech jsem tam dala, nebyla rozbitá, jen již dcery odrostli.

…být neskonale šťastný

ZavaZava
24.11.2010 v 14:25:40

Někde jsem četla, že popeláři mají povinnost uklidit i kolem popelnic. Nevím, ale asi by se to dalo ověřit na obec. úřadě. Ten by dle mého měl uzavírat s popeláři smlouvu. Na nesprávně zaparkovaná auta měli zavolat policajty. Kolem popelnic bývají žluté pruhy, na kterých se nesmí parkovat. Vím to, stála jsem tam jedním kolem a platila jsem:-) Možná bych i policajty ukecala, ale říkali, že je to na udání a to musí pokutu udělit. Tak moje rada zní: vrátit popelnice na původní místo a udávat špatně zaparkovaná auta.
Jinak tě ale musím “uklidnit“, naše popelnice stojí na svém místě, hážou do nich smetí pouze osoby příslušné (místně), ale bor.. je tam taky opravdu výstavní. Lidi se nenamáhají zmáčknout odpad, aby se ten jejich ještě do popelnice vešel a raděj to postaví vedle. Bezdomovci, kočky a potkani se postarají o náležité roztahání odpadků po okolí. To ani nemluvím o odložených podlahových krytinách, kusech nábytku atp. Bohudík, naši popeláři to poberou všechno a ještě na lopatu naberou drobnosti.

A ještě mám nutkání napsat, jak by se mi líbilo, kdyby u každého kontejnerového stání byla třeba menší nádoba, nebo kyblík, pytel, cokoli a tam se odkládaly ještě použitelné věci pro potřebné, oblečení nebo třeba ztvrdlý chleba… Třeba to jednou zrealizuju:-)

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

danasidanasi
24.11.2010 v 13:30:11

Piškotko, já vím, ty popelnice odtáhli popeláři, protože se nemohli dostat přes zaparkovaná auta k místu stání popelnic.
Což jsme na městě poukazovali za náš dům. No již je po volbách tak se nikdo nepřetrhne.

Vím, že to nevyřešíme tady. A také vím, že popelnice nemá jméno.

Mě jde o to, že lidé, když vidí narvanou popelnici, radši to prásknou na zem a těch pár metrů k další už nedojdou.

…být neskonale šťastný

Anonym
24.11.2010 v 13:17:14

Jo a teda nevím, ale já fakt nekoukám, která popelnice je čí, nemyslím, že je na každé napsáno Dvořákova 2,4,6,8,10…. No jo, jinak lidi dělají děsný čurbes.

Anonym
24.11.2010 v 13:15:07

Danas, já jsem ze stejné ulice a zřejmě tedy jeden z tebou zmíněných “4 dalších domků“ a první věc, co nechápu je, proč nám ty popelnice vzali a dali je až někam k Vám. (Zřejmě aby se ušetřilo místo pro 1 auto :o)))))))))
Já tedy házím odpadky tam, kde je to holt blíž (pokud není samozřejmě popelnice narvaná, hloupá nejsem.) Ale to musí vyřešit technické a ne my tady, bohužel.
Nepřihlášená Piškotka

Paťka
23.11.2010 v 21:01:27

Mě napadlo a co ty popelnice řetězem zatáhnout a zamknout na zámek, aby tam mohli jen ti s toho baráku co budou mít klíč.
Jako dítě jsem vyrostla v paneláku a taky tam chodil vyhazovat odpad, kde kdo.Ale bordel jsme tam snad nikdá neměli.

danasidanasi
23.11.2010 v 18:37:28

Nuninko, já osobně chodím pokaždé do těch vzdálenějších popelnic.

Je s podivem, že za odkládání odpadků mimo určené místo je pokuta. Víš kolik by vydělali měšťáci na tom, že by si zde jeden den sedli a pokutovali? Buď by to nakoplo lidi a došli by o těch pár metrů dál.

A přitom v létě opravovali chodníky, u toho výměníku, je tolik místa, klidně tam mohli umístnit popelnice. Udělat k nim přístup.

A babičce se nedivím, máme vlastně stejný výhled.

…být neskonale šťastný

nuninka
23.11.2010 v 18:05:44

Ahoj,tak to stejné slyším od babičky pokaždé co tam jsme. Taky na to nadává. Ale moc ti neporadím. Myslím,že by to chtělo dát stížnost, třeba za celý dům na patřičné úřady.
Taky si říkám, kde to jsme, když to kolem těch popelnic vidím.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist