Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Prosím, poraďte. Ovulace?Prosím, poraďte. Ovulace?
Jennis
4.11.2010 v 8:31:33

Ahoj holky, dnes jsem do grafu zapsala další BT a koukala jsem jak sůva, když v grafu vyběhlo, že už proběhla ovulace! Přikládám graf v odkazu. Můžete se podívat a říci mi (nebo to má/měla některá podobně), zda je to možné a mohlo už k ovulaci dojít? Bylo by to fajn. Snažíme se o další mimi a načasování “tulení“ by celkem vyšlo.

Zde ten graf. Snad se vám zobrazí.

http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php?interface=0

Stránky: [1] 2
Jennis
15.11.2010 v 6:50:49

Ahoj děvčata, tak hlásím // !!!!! :-) Grafy i bylinky moc pomohli. Dle doktora jsem měla hroznej bílej výtok, na kterej mě léčil antibiotikama…prý se kvůli němu nedá otěhotnět… A JDE TO!

BudulinekBudulinek
6.11.2010 v 20:48:54

Ahoj Jennis,
já jsem si vedla graf přes půl roku a stejně jsem nemohla přijít do jiného stavu. Upřímně jsem z toho byla zoufalá, a pak mi mamča (pracuje v lékárně) poradila zobat kyselinu listovou, která zabírá u žen, jež nemohou přijít do jiného stavu. Brala jsem ji dva měsíce, a pak si koupila v lékárně ještě testy na ovulaci.
Díky testům na ovulaci jsem zjistila, že graf není takový, jak se na mě tváří, a že ovulaci mám oproti grafu opožděnou o pět dní. Byla to pravda, a já díky tomu ovulaci nepropásla a já konečně otěhotněla.
Zkus si koupit testy na ovulaci (za zkoušku nic nedáš, jsou podobně balené jako těhotenské testy – taky po dvouch), a určitě ovulaci nepropásneš. V příloze je srozumitelný návod, jak si dle počtu dní mezi menstruacemi spočítat přibližnou dobu, kdy by mělo k ovulaci dojít, a pak nezbývá než být trpělivá a pomocí testů na ní narazit.
Budu držet palečky a ahoj
Andrea

Anonym
6.11.2010 v 20:36:17

Jennis, nejjednodušší způsob, jak hlídat ovulaci je koupit si v lékarné “Test na ovulaci“, tak nic nezmeškáš.

Já jsem měla přes půl roku problém otěhotnět, a teprve potom, co jsem si dělala měsíc testy na ovulaci jsem zjistila, proč. Ovulaci jsem měla opožděnou.

Na krabičce je uveden návod, kdy přibližně by se měl test začít provádět (záleží na pravidelnosti cyklu, počtu dní mezi jednotlivými měsíčky) tzn. v době možné ovulace. V tyto vypočtené dny jsem dle testů ovulaci neměla, měla jsem ji až 5 dní po “možném“ termínu.

Zkus si koupit “Test na ovulaci“ – je stejně balen jako těhotenský, a třeba budeš mít štěstí jako já:o) Já jsem hned na to otěhotněla.

Držím palečky:o)

Jennis
6.11.2010 v 17:29:27

Děvčata, děkuji. S plodností je vše jistě ok u mě i manžela neb jedno dítko jíž máme :-) Navíc se mi teď objevil nějaký bílý výtok, který však nijak nesvědí ani nepáchne. Doktor mi na to nasadil antibiotickou mast, ale mě se nechce jí užívat, páč mi to přijde zbytečné. Piju zatím ženské čaje (vynechala jsem pití dva dni a hned ten výtok). Tak uvidím. Ještě se zeptám nějakého nezávislého odborníka na netu na radu. Také jsem četla na netu, že bílý výtok MŮŽE patřit mezi první příznaky těhotenství, nevíta náhodou, jestli se může objevit hned po ovulaci?

Corina
6.11.2010 v 13:14:59

Jennis, na tohle téma je odborník VIRENKA, ale ta se tu ukazuje sporadicky.
Na počítání bych se také vykašlala, dělala jsem si menstruační kalendář a měřila teplotu téměř rok a nic. Po x letech se zjistila neplodnost u manžela :-(
Ovulace nastává 14. – 16. den cyklu, ale záleží na tom, jak pravidelné měsíčky máš.

No a není dobré milovat se denně, prý spermie tak rychle nedozrávají. Takže na mimi nemysli, psychika je jedna z nejdůležitějších faktorů…hodně štěstí :-)

makinea
4.11.2010 v 23:01:19

V měření se nevyznám.
Ale taky jsem po skoro roce snažení znejistěla a nakoupila jsem si ovulační testy. Udělala jsem si to asi jen jeden nebo dva měsíce, abych zjistila, že ovulaci mám a taky jsem díky tomu zjistila, že to poznám i bez testu. Cítila jsem se podobně jak při menstruaci. A další měsíce už jsem se snažila trochu tomu přizpůsobit :-) Vyšlo to pak už docela rychle.
Přijde mi to jednodušší než měření, takže můžu doporučit. Jinak já jsem měla tak kolem 18. dne cyklu.
TAk držím palce, ať se brzy zadaří.

Jennis
4.11.2010 v 13:10:08

…ajaj, tak na graf zapomeňte…stačí v něm změnit údaj o čípku či hlenu a celé se to překope…v tomhle pozorování zatím zdatná nejsem, takže vše je zdá se jiné…

Jennis
4.11.2010 v 13:05:33

Lien, máš pravdu. Já jsem jen měla strašně dlouhý cykly (a možná ještě mám), tak jsem začala měřit a pozorovat, abych zjistila, jak to moje tělo vlastně funguje. Milování denně a dle chuti …dobrý nápad…jen kdyby to šlo..manžel často na cestách…tak se aspoň snažím najít ten vhodný den…já vím, nic se nemá přehánět!

LienLien
4.11.2010 v 12:12:26

Musím se přiznat, že tohle je pro mě španělská vesnice :-)) Ale jednu radu mám, jestli chcete mimi, přestaň počítat a začněte se milovat, kdy máte chuť, ne podle grafu. Nejlépe denně, pak se nemůžeš netrefit. Já jsem vždycky považovala svojí ovulaci za jasnou. cyklus mám 29 dní, tzn. v polovině 14 dní +- 3 dny a někdy to tam být musí a když ne, tak je to vlastně taky jedno. Ona ovulace zárukou otěhotnění není, takže držím palce k trošce nadhledu a uvolnění no a samozřejmě k otěhotnění.

Jennis
4.11.2010 v 11:51:05

…a zítra jdu shodou okolností na gyndu. Myslíte, že doktor pozná, zna už ovulace proběhla nebo se teprve chystá?

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist