Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Velký seznam škrtů, kde všude vláda lidem od ledna utáhne opaskyVelký seznam škrtů, kde všude vláda lidem od ledna utáhne opasky
nuninka
30.9.2010 v 9:13:47

Máme se na co těšit :-(
Vím, že se musí začít šetřit. Jinak to opravdu nejde. Ale jak to tak čtu bude ještě hůř. Stát vezme všem co se dá a přitom se vše neustále zdražuje. Dokonce i některé platy. Ceny jdou nahoru úplně za všechno, jenom platy zůstanou stejné.
Pořídit si dítě, bude za chvíli luxus který si nebude moct dovolit každý.
A to jsem někde četla, že na důchod si má každý spořit 2500,- měsíčně po dobu 30let. Do toho má mít vlastní byt a nejlépe ještě další nemovitosti (aby je pak mohl pronajímat) a zlato. Pak nebude v důchodu strádat.

Daň z příjmů
* Snížení základní slevy na poplatníka o 100 Kč měsíčně, a to jen přechodně v roce 2011. Sleva na děti se nijak nezmění.
* Zdanění důchodů pracujících důchodců, pokud si vydělají trojnásobek průměrné mzdy (840 tisíc Kč ročně a více). Důchod bude pak zdaněn v rámci daňového přiznání za příslušný rok.
* Zdanění výsluhového příspěvku a přídavku na bydlení u vojáků z povolání a příslušníků bezpečnostních sborů (15 %).
* Zdanění poslaneckých náhrad.
* Zrušení pětiletých daňových prázdnin pro ty, kdo vyrábějí elektřinu z obnovitelných zdrojů (daňové prázdniny se uplatní naposledy za rok 2010).
Stavební spoření
* Státní příspěvek už za rok 2010 bude zdaněn 50 %.
* Státní příspěvek pro rok 2011 se sníží z maximálních 4500 a 3000 Kč na jednotných až 2000 Kč.
* Úroky z vkladů a úrokových bonusů budou od roku 2011 zdaněny 15 % řadu návrhů novel zákonů, které po schválení v parlamentu mají nabýt účinnosti
Platy státních zaměstnanců
* Objem mzdových prostředků klesne o 10 %.
Sociální opatření
* Porodné bude vypláceno pouze na první dítě a jen u rodin s příjmem do 2,4násobku životního minima (výše porodného zůstává 13 000 korun, u dvojčat a více dětí 19 500 korun).
* Čtyřletý rodičovský příspěvek, kdy rodič nejdříve pobíral mateřskou, bude snížen z maximálních 224 200 Kč na 216 000 Kč za celou dobu vyplácení a celkově vyplacená částka bude shodná s dvouletou rodičovskou.
* Čtyřletý rodičovský příspěvek, kdy rodič nepobíral nejdříve mateřskou a rodičovský příspěvek dostával hned od narození dítěte (nezaměstnaní, studentky atd), se ale sníží daleko výrazněji – z maximálních až 262 200 na 216 000 korun. Tříletá rodičovská se nezmění a činí maximálně 235 600 Kč.
* Příspěvek na péči pro lidi s nejlehčím stupněm poškození se sníží z 2000 na 800 korun měsíčně.
* Zruší se sociální příplatek od prvního ledna příštího roku pro sociálně slabší rodiny (nahradí ho pomoc v hmotné nouzi).
* Nezaměstnaní si nebudou moci přivydělávat.
* Podpora v nezaměstnanosti se sníží pro toho, kdo dá sám výpověď nebo rozváže pracovní poměr dohodou (jen 45 % předchozího výdělku).
* Bude-li vyplaceno od zaměstnavatele odstupné, podpora v nezaměstnanosti se začne poskytovat až po uplynutí doby, která odpovídá výši odstupného (například při odstupném ve výši dvou měsíčních platů se podpora v nezaměstnanosti začne poskytovat až po těchto dvou měsících).
* Státní příspěvek nezaměstnaným, kteří začnou podnikat.
Nemocenská
* Denní výše nemocenské má činit i nadále jen 60 % denního vyměřovacího základu po celou dobu pracovní neschopnosti.
* Nemocenské pojištění pro firmy se nesníží.
* Zaměstnavatel bude platit lidem náhradu za nemoc tři týdny místo dosavadních dvou.

Stránky: [1] 2 3 4
JovankaJovanka
4.10.2010 v 10:13:40

Možná by bylo dobré vyvozovat důsledky za špatné hospodaření. Když špatně hospodařím já, tak jsem v problému hned a jen já a moje rodina. Když je ve srabu stát, tak proč by to měli platit jen (někteří) občané? To se mi nelíbí.
Jinak souhlas, šetřit je potřeba. Ale proč vzít 10% tomu, kdo má měsíčně 15 tisíc, a nechat vše těm, kteří mají několikrát tolik? To mi taky moc vadí….

TaHadTaHad
4.10.2010 v 8:52:56

To je právě to, já se snažím hospodařit tak, abych nežila na dluh, když si něco nemůžu dovolit, tak to prostě nemám…. tímto pravidlem se ale měl stát řídit dávno a nemůže své špatné hospodaření řešit tím, že bude brát těm, kteří už teď mají velké problémy zaplatit vše co se zaplatit musí.
Bojím se, že hodně lidí si už nebude moct dovolit ani to základní, když už teď jedou na doraz a nemají kde ušetřit a kde vzít.

ZavaZava
1.10.2010 v 21:29:48

Bohudík zatím nepatřím k těm, kterým by další utažení opasku způsobilo přeštípnutí v pase. Je mi líto těch, kteří nemají už z čeho státu darovat na dluh způsobený špatným hospodařením. Klidně si ho utáhnu, pokud budu vidět úspory i jinde. Např. včera jsem si vyslechla info, že snížení platů se týká státních zaměstnanců, což údajně např. starosta obce není. Jemu tedy ten plat o výši mých tří platů zůstane nedotčen? Co ministři, náměstci, poradci, vládní vily, náhrady a jiné zhovadilosti, které ti lidi vůbec nepotřebují a jejich odebrání by ani nezaregistrovali. Ten obrovský “třídní“ rozdíl mi vadí, ne utahování opasků.

Ke zrušení porodného mám výhradu. Možná jen nebylo třeba ho tolik zvyšovat:
řekla bych, že kolem r. 1996, kdy jsem naposled rodila já, to bylo cca 2000,- Údaje na netu jsem nenašla.
r. 2006 8600,-
r. 2007 17500,-
r. 2008 13000,-
Bohatým ani těch 17 tis. porodného nebude na kočárek stačit, zato chudším i 8000,- pomůže. Úplné zrušení ublíží jen těm chudým.
Našla jsem při hledání zajímavé statistické tabulky. Příjmy rodin za různé kraje a z různých oborů, výdaje, procentuální porovnání různých výdajů rodin, vývoj cen zboží, služeb. Za posledních 10 – 15 let. http://www.mpsv.cz/files/clanky/9334/Brozura_CZ_press.pdf

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

radka2
1.10.2010 v 21:19:39

já bych to řekla takhle: může si kterákoliv z vás dovolit utratit každej měsíc po dobu xlet 2x tolik, než je váš příjem? asi ne. a stát si to prostě taky nemůže dovolit, zvlášť, když už to dělá pěkných pár let. když na něco nemám, tak si to prostě nemůžu koupit. a když stát nemá, nemůže dát.

Corina
1.10.2010 v 21:11:56

Já strach z budoucnosti nemám, nepřemýšlím nad tím. Žiji dnešním dnem, nanejvýš zítřkem. A také mi není jasné, proč se tu někdo zabývá nějakým rasismem :-(( řekla bych, že bílé matky jsou daleko vyčůranější než kdokoli jiný :-(

TaHadTaHad
1.10.2010 v 20:05:25

K tomuto tématu se nechci vyjadřovat…. pěkně mě to štve, docela mám z budoucnosti strach, protože už teď to je hodně těžký.
A když jsme u toho rasismu, jestlipak víte, že určité skupiny byly podporovány i za socialismu dávkami, o kterých jsme neměli my ostatní ani tucha?

keenspeedkeenspeed
1.10.2010 v 16:02:18

radka2: jsem ráda za tvojí všímavost :-)))))))

radka2
1.10.2010 v 13:45:38

já mám problém, že moc nekoukám, KDO příspěvky píše. reaguju na obsah, a tak jsi mi tam omylem padla ty. ještěže jsem si toho hned všimla:-)

keenspeedkeenspeed
1.10.2010 v 12:48:14

radko : **pardon, asi to mělo být spíš na mámu.**

Ne asi, ale určitě … já vím, že dávky zneužívají nejen romové, ale i bílí,žlutí a já nevím kdo ještě.
Je fakt, že mám 3kamarádky (sestry) poloviční cikánky a ty jsou v pohodě, pracují atd.

Kdežto v hernách jsem viděla X cikánů, bílejch smažek a jinejch asociálů různý barvy, který ty dávky evidentně nenosej domů, ale nasypou je do automatu a do nosu. :-(

Takže já rasista nejsem,vím, že existují vyjímky, tak jako všude, bohužel jich není moc vidět.

Corina
1.10.2010 v 10:19:59

Keespeed, tohle, co ji nadhodila, mi vadí taky. Pokud dá člověk výpověď z různých důvodů, třeba právě ze šikany ze strany nejen zaměstnavalele, nebude mít nárok na podporu.
Pokud dá výpověď zaměstnavatel, musí uvést důvod, a ten si nějaký paragraf najde. Ale může ten člověk bez práce na ÚP říct, že byl šikanován? Uvěří mu? Kdo mu to dokáže? Tohle je padlé na hlavu! Rozlišené by to být mohlo, člověk musí třeba odejít i ze zdravotních důvodů, ale tohle všechno by mohl zaměstnavatel alepsoň potvrdit. No prostě nechápu, proč tohle bude schválené. Právě toto beru jako totální nesmysl.

Prostě si člověk bude muset najít práci sám. Pokud možno co nejdříve. Kdo za něj bude ale platit po dobu hledání soc a zdrav?

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist