Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » cirkus JO - JOOcirkus JO - JOO
Anonym
2.7.2010 v 12:41:21

Pěkný horký den všem,

navštívil někdo z Vás “první národní cirkus“ jménem JO – JOO ??? Jak se Vám vystoupení líbilo?

Markittka.P

Stránky: [1] 2
Anonym
8.7.2010 v 17:28:44

:-)
To nic Zavo, i s tou možností jsem počítala. :-)
Byla jsem připravená i na větší sadu od odpůrců.

My to prubli a doporučovat ani odrazovat nechci.

Radko, my tam seděli (i když dobrovolně) dvě hodiny, proto ten hicák nebyl příjemný. Vystoupení se zvířaty trvala cca 5 – 10 min. u každého zvířete. Ale nevyvracím ti tvůj názor, jen si myslím, že nic není jen černé nebo bílé.

Markittka.P

ZavaZava
8.7.2010 v 11:55:43

Samožejo, Radko, já nemám ráda cirkusy (a žádnou jinou formu drezury, ani na poušti či v lese ne), jenže moje děti tam chtěly a já jim to “nedopřála“. Trošku mě to mrzí. Mě stačila jedna návštěva zvěřince …
Nedávno jsme byli v ZOO a nejsem si jistá, jestli je to tam lepší než v cirkusu. Ten dětský koutek – králík se neměl kam schovat, tak šel z ruky do ruky. Zajímalo by mě, jak často je musí obměňovat. Na druhou stranu – je to strava pro šelmy.
Vnucuju si představu, že ZOO je užitečná instituce pro záchranu druhů. Vyvraždili jsme je v přírodě, tak je za to zavřeme do “klecí“.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

radka2
7.7.2010 v 19:26:07

markittko, vy jste dobrovolně šli do cirkusu, kde bylo vedro a vydýcháno. vaše trápení bylo vaší volbou. zvířata tam nechodí dobrovolně, a jsou tam mnohem častěji. pro “divokou“ zvěř je i takhle uzavřený prostor týráním:-)
zavo, já se dětí ptala, jestli chtějí do cirkusu, kde uvidí drezůru zvířat. na pouti bohužel byly svědky jízd na ponících i velbloudech, tak samy řekli ne. něco jiného je projet se po sahaře na velbloudovi a něco jiného se dívat jak na omezeném prostoru dělá kolečka, a když nedejbože uhne, dostane šlahu přes nohy. něco jiného je projet se na koni a něco jiného koukat, jak mají utažené ty bazmeky, aby jim to nedovolilo dát hlavu nahoru. já svůj názor na cirkusy nezměním.

ZavaZava
7.7.2010 v 17:24:19

Markitko, to jsme ti poradily, co? O kvalitách cirkusu Joo ani zmínka:-)

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

ZavaZava
7.7.2010 v 17:23:47

Ačkoli moje děti občas prohlásily, že by do cirkusu chtěly, vždycky jsem to “odložila“. Taky nemám ráda drezuru, i podle mě je to týrání zvířat. Bohužel děti odrostly a já zjistila, že jsem je do cirkusu nikdy nevzala. Máte z návštěvy negativní dojmy, ale i to k životu patří. Ať si děti udělají názor samy.

I prasata v prasečáku pohánějí klackem, protože jinak by se nehla. A v cirkusu nejde jen o drezuru zvířat. Viděla jsem jednou dokument, jak “drezúrují“ i děti už od věku 4 let. Stejně jako trenéři gymnastky, hokejisty.. Tohle bych zakázala úplně. Těžké fyzické tréninky až od 10ti let věku… nejdřív.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
4.7.2010 v 19:20:22

Dobrý večer všem,

tak já jsem dlouho předtím přemýšlela, jestli mám dítě do cirkusu vzít. Právě kvůli týrání jsem o tom přemýšlela. Je mi to jasné, že aby zvířata poslouchala, často se s nimi zachází nelidsky. Jaké podmínky mají v klecích, to nevím. (zřejmě podobné jako spousta mých sousedů okolo, kteří mají své koně umístěny ve třicetistupňových vedrech (i mrazech) v ohradě bez přístřešků.

Taky jsem vycházela ze své vzpomínky z mládí, tak jak Radka, ale já mám tu svou jedinou vzpomínku pěknou – pamatuju si krásného slona a lidi, kteří mě uchvátili akrobatickým vystoupením na hrazdě v šílené výšce. Chtěla jsem, aby kluk aspoň jednou cirkus viděl.

Mám známé, kteří odsuzují cirkus, ale v klidu v zoo posadí děcko na toho chudáka velblouda či poníka, který tam chodí v šílené výhni od rána do večera.

Znám lidi, kteří kšeftují s krví svých koní tak, že po takovém velkém odběru omdlívají. tito lidé jsou ve finále opěvováni jako největší milovníci zvířat

Znám lidi, kteří cvičí lovecké psy – a vidět to je fakt otřesné.

Koně, co tahají v lese dřevo jsou biti jak žito.

- a takto bych mohla pokračovat donekonečna. Za tyhle věci taky lidi platí, a to i tací, kteří nemají rádi cirkus. Prostě chci říct, že cirkus není jediný, kde se blbě zachází se zvířaty – a o tom “blbě“ se dá polemizovat, někde s nimi zachází i daleko hůř.

Říkala jsem si, že při dnešních poměrech stejně ze zvířat uvidíme tak akorát smradlavé kozy a pár psů(že na jiná zvířata asi nejsou v cirkusech prachy)…. :-) ale chtěli jsme vidět tu show…

Takže jsme tam zašli. Celkem se to dalo. Měli pěkný program, krásné kostýmy, kluk byl taky nadšený z akrobatického vystoupení.
Velbloudy tam neměli vůbec, takže nemůžu na to nic říct. Jeden kůň a jeden poník – jejich vystoupení spočívalo v tom že kůň vylezl předníma nohama na lavičku, poník ho podlézal, takže u toho se o škrcení nedalo mluvit. Měli 4 tygry – ti byli krásní, nevypadali jako chudáci. Pak krokodýly, hady, psy,lamy, levharta nebo co, dvě pumy – ty byly teda dost vychrtlé – to je pravda. No a pak již zmíněné kozy.

No a závěr… cirkus jsme viděli a dojmy půl na půl. Jak já, tak prcek. Oba dva jsme byli hotoví, to vedro bylo otřesné, vydýchaný vzduch taky tak, dlouho mě tam nikdo nedostane. Myslela jsem, že se vyvrátím – a to já něco vydržím. Bavilo nás to necelou polovinu doby tam strávené.

Myslím, že záleží na každém, jaký má na to názor.
Díky, že jste napsali :-)

markittka.P

Pavca31Pavca31
4.7.2010 v 14:45:31

Petko ja prave koukala tenkrat na ten cirkus jo-joo uz nevim co to presne bylo a ten majitel spal se šelmami v kleci dokonce se nechal slyset ze je ma radeji nez svou zenu.

Ja osobne si take myslim ze to neni vsude stejne a az tak o tyraní se neda mluvit

PeťkaPeťka
4.7.2010 v 10:07:05

Radko, taky jsem měla dlouho podobný názor na cirkus.
Sama jsem tam byla před rokem s dcerou, osobně se mi to nelíbilo, ale dětem ano.
Pak jsem potkala člověka, co u cirkusu pracoval. Přiblížil mi trošku jiný úhel pohledu. Se zvířaty tam prý i spí, milují je jak své děti. Zvířata se mají většinou lépe, jak lidi. Když je málo peněz, první dostanou zvířata. Na drezuru se vysloveně těší, mají to jako zábavu.
Ano, nemusí to tak být všude. Nemám v tom 100% názor, momentálně to vidím tak, že v ZOO zvířata jen pasivně přežívají, tady mají právě tu aktivitu. A jedná se o zvířata uměle odchovaná. Záleží na přístupu, ne všude zvířata týrají.

radka2
4.7.2010 v 8:43:05

mimochodem anonyme, to se stydíš, že píšeš jako anonym?
a existují cirkusy, kde zvířata nevystupují, tam ráda zajdu.

radka2
4.7.2010 v 8:42:16

proč by měly být chudáci? že jim neukazuji týrání zvířat? vidí různá zvířata v jejich přirozenosti na safari apod.
BTW:pro každé původně divoké zvíře je traumatem jakýkoliv přesun v uzavřeném prostoru a těch zažívají s cirkusy mnoho. také životní prostor mají velmi stístěný, o drezůře ani nemluvím. já učím mé chudáky děti lásce k přírodě a ke zvířatům, ne podporování týrání.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist