Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » nejí mléčné výrobkynejí mléčné výrobky
Anonym
3.6.2010 v 12:57:05

dobrý den,dcera 4 roky nejí vůbec žádné mléčné výrobky,no prostě nic do ní nedostanu.Jogurty kupuji různé typy a nic,dřív aspoń jedla ty Kostíci,teď už ani ty nechce, sýry, tvarohy na růzbé způsoby prostě nic z toho.Dr.doporučila ať koupím vápník,koupila jsem ten tekutý v lahvičce,u toho jdou hrozné boje,nechce ho a ten šumivý také nevypije a nacpěte to do ní,už jsem bezradná.Máte někdo takovou zkušenost? Vždyť vápník přece potřebuje. Jo a kakao si dá tak max.1x za týden,víc nechce,že ji nechutná.
Petra

Stránky: [1]
Danniella
3.6.2010 v 15:43:41

Petro, už jsem to na VD psala víckrát, tak jen stručně: Syn jedl hodně jogurty, tučnější neochucené. Když jsem v jeho 18 měsících přestala kojit, přestal najednou jíst jogurty a pil pouze umělé mléko Nestle bifidus. Budou mu 4 roky a dodnes nic jiného mléčného nesní. Ale tohoto mléka pije dost. Občas mu nabízím nové věci, ale zatím odmítá.
Kdyby mléčné výrobky odvápňovaly, tak je asi odvápněná většina dětí, to mi přijde jako velmi zjednodušená informace.
Je ale pravda, že vápník je i v jiných potravinách, jak už psali ostatní.
Někteří lidé mléčné výrobky nesnášejí dobře, záleží to na typu metabolismu. A taky věřím tomu, že děti někdy poznají líp než my, co je pro ně dobré. Určitě bych se snažila dávat co nejvíc zeleniny.

berulinka1
3.6.2010 v 14:09:49

Petruš,nelámej to přes koleno,může mít jen období,že jí prostě nic mléčnýho nechybí..a nebo zkus,když půjdeš nakoupit,tak malý řekni,že si může vybrat na co má chuť-myslím u regálu s mléčnýma jogurtama..malá takhle občas chňapne takový ty tyčinky co se namáčí do sýru-je to tuším veselá kráva..a je spokojená,že si to vybrala sama,navíc se tim i zabaví,než obalí tu tyčinku,pak to zkoumá a pak vychutnává..jestli chodí do školky,mohli jí tam něčím odradit..já si dodnes pamatuju a že je to už pěkná řádka let,že mi takhle zhnusili teplý mlíko a kakao..dávali mi to se škraloupem a “musíš to vypít“..dodnes mám k tomu odpor.

Piškotka
3.6.2010 v 14:02:42

Petro, děti jsou mnohdy rozumnější než doporučení lékařů a různých reklam. Nic z toho, co Vám nechce jíst, stejně povětšinou vápník nemá a když, tak anorganický. Organický vápník (lépe vstřebatelný) je ve veškeré zelené zelenině, máku (tam dokonce 1600mg – kdy mléko má 200mg), dále mandle, sezam, sardinky, pažitka a petržel (zelená nať), tam je ho masivně. Moje malá nijak mléko nevyhledává a žádným nedostatkem netrpí. Buďte ráda a nestresujte se, jsou to jen zažité pověry, že mléko NUTNĚ potřebujeme. Z mé vlastní zkušenosti a zkušenosti mé dcerky (5let), jsem po větším přísunu mléka zahleněná, dcerka taky.

LienLien
3.6.2010 v 13:07:47

Tak zdrojem vápníku jsou jiné věci než mléko a mléčné výrobky, namátkově mě napadají mandle, zelenina – brokolice, květák, růžičková kapusta, ale i v rybízu nebo angreštu. Taky v celozrném pečivu a v mnoha rostlinách, dá se určitě hodně informací vygůglit.
Běžně průmyslově zpracovávané mléko a mléčné výrobky naopak organismus odvápňují, za menší “zlo“ ještě považuji kysané (kefíry, podmáslí, smetana) nebo SKUTEČNÝ jogurt, ale moc jim také neholduji.
Navíc zastávám názor, že tělo si vždy samo řekne o to, co mu chybí (chuť na něco), takže cpát násilím, co nechce, bych nedělala. Zvýšila bych příjem v ostatních potravinách a počkala, až zase bude mléčné výrobky chtít.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist