Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Samotné dítě v lázníchSamotné dítě v lázních
Anonym
24.5.2010 v 10:58:02

Ahoj, chci se zeptat jestli některá nemáte zkušenost s pobytem samotného dítěte v lázních. Dcera je astmatik a alergik. Má hodně zdravotních komplikací. 3x jsem s ní byla v lázních Jeseník. Byla jsem moc spokojená a dceři to opravdu moc pomohlo. Jenže letos nám pojišťovna neschválila doprovod. Dceři je už 7 let. Abych si pobyt zaplatila, to si nemůžu dovolit. Jsem na MD s mimčem. Tak jsem říkala, že to odložíme na další rok a pojedem i s tím malým (je také atopik, astmatik). Jenže dcera se hodně zhoršila a doktorka mně hodně přesvědčovala, že tu léčbu potřebuje tak jsem se nakonec rozhodla, že ji tam pošlu. Ale mám strach. Poslední týden bych tam přijela a pobyt si zaplatila. Ale hlavně mně zajímá, jak to tam chodí. Volala jsem si tam pro info, a samozřejmě to tam vychvalovali, děti jsou prý tam jak na táboře…
Nemáte některá osobní zkušenost?
Díky

Stránky: [1]
Pavca31Pavca31
24.5.2010 v 22:58:27

MOJE DETI JEZDILI DO PECE POD SNEZKOU.TA STARSI OD SEDMI LET A TA MLADSI BYLA DVAKRAT NA JARE A NA PODZIM V PETI A V SEDMI LETECH TAK TÉŽ.SICE SE JIM TAM AZ TAK NELIBILO,JELIKOZ SE TAM MUSEL DODRZOVAT NEJAKY ŘÁD A PROCEDURY ALE MELO TO SVUJ UCINEK TEN POBYT,DETI MI NEMARODILI A U TE MLADSI BYL PROBLEM Z PRUDUSKY PRYC.
BYLI TAM NA MESIC A JA BOHUZEL NEMOHLA SE UVOLNIT Z PRACE NA CELY MESIC,TO BY ME VYHODILI.
TAKZE MUSELI JET SAMI.A ZVLADLI TO A MY ZA NIMI O VIKENDU JEZDILI.
MYSLIM ZE V SEDMI LETECH JE UZ VELKY A MOHL BY TO ZVLADNOUT.
A ZAROVEN SI MYSLIM ZE NENI MOC DOBRE VETSI DETI NEKAM AZ TAKHLE DOPROVAZET,MYSLIM ZE PAK SE NENAUCI SAMOSTATNOSTI.

HANINA25
24.5.2010 v 22:44:03

No nevím proč to nezkusit.
Já jsem z dob,kdy doktorka napsala papír,maminka pěkně zbalila kufr,odvezla mě na dva měsíce do ozdravovny.
Byla jsem na průdušky a na svůj věk drobná,hubená.
Poprvé jsem byla ve třetí třídě a byli tam s náma i děti z prvních.Moc si detaily z toho nepamatuju.Bylo to v Jižních Čechách.
Pak jsem byla asi za 4 roky v Jetřichovicích.Byli tam s náma děti i před školního věku.Je pravda,že první dny to ti malý snášeli hůř,ale za pár dní se vše srovnalo.
Těch slz co jsme probrečeli,že musíme po dvouch měsících domů a nechtělo se.
Máš zkušenosti jak to tam chodí,znáš své dítě,abys věděla zda to zvládne.Ale myslím si,že dnešní děti jsou již jaksi otrlejší než byla naše generace.
A při nejhorším dojet si pro ní můžeš kdykoliv.Já bych to teda zkusila,hlavní je její zdraví a určitě to zvládne.
To jen my mámy jsme tak trošku vyplašený,pamatuju když Martin jel poprvé na tábor:)))

Anonym
24.5.2010 v 21:01:44

Prosím tě ještě dodatek – nebyli jsme v Jeseníku.

Anonym
24.5.2010 v 20:59:56

Ahoj,
bohužel já mám zrovna zkušenost špatnou. S dětmi jsem jezdila od malinka do lázní, v 7 letech jsme ještě měli doprovod schválený, další rok jsem ho poslala samotného. Ze začátku se i těšil, ale bohužel to tam psychicky nezvládal, hodně plakal, měl z toho teploty. A to jel do míst, kde už to vlastně znal, jak to tam chodí, sestřičky na procedůrách. Na jednu stranu mi sestřičky hlásili že je všechno v pořádku, na druhou stranu mi hlásili maminky, které tam zrovna byli a které jsme znali, že je tam syn nešťastný, pořád pláče, nehraje si. Nakonec jsem tam jezdila minimálně 2x týdně + na víkend jsem si ho brala. Byla tam s ním i dcera (v té době jí bylo 9,5 roku), ale byla na jiném oddělení a se synem se vídala minimálně. Dcera to snášela trošku líp, ale další rok ani slyšet o tom, že by měla někam sama jet (přitom oba jezdí i na tábory, tam je to lepší). Po zkušenosti jsem si další rok zaplatila s dětmi ozdravovnu, syn se několikrát ujišťoval, že pojedu také, chtěl vidět kde je to v pozvánce napsáno….

Ale každé dítě je jiné, viděla jsem spoustu dětí v lázních i 5ti letých a zvládali to dobře, jiné naopak desetileté tam byli nešťastné. Evka

Anonym
24.5.2010 v 12:35:30

Určitě tam za ní na víkend pojedu, možná na celý týden. S dcerou jsem tam sice byla, ale léčebna pro děti, které tam byly samostatně byla na druhém konci areálu a v podstatě jsme ty děti nepotkávaly. Jen občas na procházce.

JovankaJovanka
24.5.2010 v 12:04:37

Jestli jsem to správně pochopila, už jsi s dcerou třikrát v lázních byla, tak jsi viděla asi i sama, jak to tam chodí, co a jak dělají děti, které tam jsou bez maminek atd.
Pokud je dcera samostatná, určitě bych ji poslala, v tomto věku už děti jezdívají i na tábory. Nevím, jak to máte daleko, jestli by třeba bylo možné přijet vždycky pátek až neděle a pobýt s ní?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist