Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Odpolední aktivity s dětmiOdpolední aktivity s dětmi
Piškotka
13.5.2010 v 14:28:27

Holky je mi to až trapné, ale co děláte odpoledne po návratu ze školky s dětmi? Mně už snad došla fantazie, nebo co. Malá je poslední dobou šíleně akční, ve školce mají spousty aktivit, ale ona chce odpoledne pokračovat, což v jejím věku chápu. Poslední dobou jsem přiznám se dost vyčerpaná a tak po školce většinou malá měla nějakou pohádku či říkadla na DVD, případně si kreslila nebo jsme šly spolu ven. Chybí tu však ten vzájemný kontakt, chci se malé věnovat více než nyní činím, ale jsem zkrátka momentálně asi neschopná… Ji pochopitelně nebaví být odpoledne sama, mi je to fakt líto, ale od těch 15:30 do večera už moc času není a ještě mám (jako všichni ostatní rodiče) nějaké povinnosti. Už si říkám, že nebudu zbytečně vyvařovat, protože to taky zabere čas. Ven se jí moc chodit nechce, chce být doma a hrát si na princeznu :o) Pexesa, člověče nezlob se a podobné hry už ji neberou, vím, že existuje spousta stránek pro různé domácí hry apod., ale já bych především chtěla vědět, jak to aspoň vypadá u vás (hlavně těch, co pracujete). Možná mám jenom takové období, ale já poslední dobou už fakt docela nemůžu…

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
15.5.2010 v 21:31:44

nečetla jsem co píšou holky,neměj výčitky mě to přijde normální, tak to mám i nastavené i já (ted né tolik na mateřské) člověk přijde z práve, uklidit, uvařit, polítat co je potřeba…nic extra ti neporadím, ale proč jí třeba nevtáhneš i do toho vaření, no a nebo když je člověk unavenej tak se k ní stul i na to dvd a mlsejte třeba popcorn
holt ženská musí zvládnout všechno a den má jen 24h vid

ZavaZava
14.5.2010 v 11:06:44

Jo, nemáš to lehký. Ono co nám se zdá dostačující, malým příjde málo a naopak. Úhel pohledu. Chápu, nejraděj by si s mámou hrály furt. U nás to došlo tak daleko, že náš 14tiletý Honza prosedí skoro všechen čas u PC či TV. Nikdy si neuměl najít zábavu sám. Zkoušela jsem to všemožně. A dnes ho vyháním ven, ale on že se tam nudí.. Max. s kolem nebo heelyskama na U rampu. Nedávno to nešlo (kamoš měl rozbitý kolo), tak prý vůbec ven nejdou. Manža jim vnutil házecí letadlo a auto na dálkový ovládání a vykopnul je z domu. Přišli zpátky nadšení. Jenže sami si zábavu nenajdou. To PC je nepřekonatelný.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Piškotka
14.5.2010 v 10:56:44

Překlep u odstavce s TV: praxe JE opačná…

Piškotka
14.5.2010 v 10:55:21

Zavo :o) já v podstatě souhlasím, upřesním, jak to u nás vypadá: po příchodu ze školky mě okamžitě malá zavalí přáním, že si budem hrát na princezny (bleskurychle se převlíká do různých šatiček – ona je vážně typická holčička, to já byla jiná, tepláky, prut a hybaj k potoku :o) ). Snažím se jí vysvětlit, že musím udělat i jiné práce, vaření, nákup, pošta apod., a že do večera zbývá hrozně málo času, když maminka musí pracovat. (Jednoznačně jí chybí sourozenec, s čímž bohužel teď nic neudělám, myslím si, že bych to jinak nemusela řešit). Do domácích prací zapojuji: malou baví míchat, vařit, krájet (opatrně). Někdy to jde. Bohužel ale většinou vše skončí u DVD, mně to dost vadí, jsem taky zapřísáhlý odpůrce TV, ale praxe na opačná, někdy to fakt nejde. Někdy se snažím zorganizovat věci tak, že v práci skončím třeba ve 14h a tu hodinku si ve městě vyřizuji, stihnu toho víc a pro malou si jedu po 15.h.

Docela jste mě holky uklidnily, mě stresuje to, když mi to malá tak často “vyčítá“: “Mami, ty se mnou vůbec nejsi, což je kravina, spíš mi vadí u ní, že moje nápady odmítá a trvá si na svých a pak mě takto slovně vydírá:o) No ona má takové silácké řeči často (už jsem tu psala, jak mi nejednou řekne, že ji vůbec nemám ráda… já jsem zrovna ta, která si nezaslouží takové řeči…) pak se trápím a dost možná to v ní opravdu zrcadlím, co já vím … ale to už jsme jinde :o)

ZavaZava
14.5.2010 v 9:15:27

Myslím, že ten článeček jsem četla tady na VD. Něco ve smyslu, že bychom neměli dětem vymýšlet aktivity jen my rodiče. Měly by se učit postarat se samy i o svoji zábavu.. A pak mám osobní názor. Děti by měly vidět maminky při domácích pracech, případně pomáhat. Jsme pro svoje děti hlavně vzorem a co by to bylo za vzor, jen si hrát a hrát? Já se dětem věnovala před těmi sto lety,kdy byly malé, tak hodinku, dvě denně, pak už to bylo spíš o té domácí práci.
To jsem ti poradila, viď?

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Arabart
14.5.2010 v 9:00:46

No tak protože taky bydlím v bytě, v Praze, v centru, tak moc možností není. Občas jdeme na hřiště, ale tam je vždycky odpoledne narváno. Občas vezmeme koloběžku a Nati jezdí.

Velice často ale prostě a jednoduše pustím televizi… Sice jsem si vždycky říkala, že to odsuzuju a že budu určitě jiná, ale někdy prostě jinou možnost nevidím. Poklidit se doma musí, nějaká večeře se uklohnit taky musí a ono když člověk dorazí domů ze školky kolem páté, tak toho času moc není.

Takže chvilka televize, mezitím udělám potřebné a pak většinou hrajeme chvilku nějaké hry – člověče apod. Spát chodí kolem osmé a to já už pak odpadám taky.

Říkala jsem si, že to změním, že po příchodu ze školky si budem hrát a tak a že budu uklízet, až dám Natku spinkat, ale já jsem potom tak neuvěřitelně zničená, že jsem ráda, že se svalím na gauč a tupě čumím…

marika81
13.5.2010 v 21:21:17

Piškotko…….já mám taky pocit stereotypu odpoledního trávení volného času:))))
Ze školky domů dojdeme tak kolem půl páté, 2x do týdne dojdeme domů z kroužku až před šestou……….v tom je započítáný pobyt v parku, na houpajdách a lítání v parku v lesíku pro děti, pak cesta do obchodu a vyvenčení psa:))))
Pokud dojdeme o té půl paté, tak dám děti na dvůr, věnovat se jím tam moc nemusím, páč si hraji sami, mají tam plnou truhlu hraček, odrážedla, prostě si stačí sami…….pokud jsme doma, když prší, tak pohádky na minimaxu, malá si maluje, stavíme ze stavebnice a nebo se mordujeme, jako lechtáme, válíme se po sobě, to děti ohromně baví, to by nejraději dělali celý podvečer………., takže toho doma moc nestihneme, kór, když už se dá pobýt venku, tak jsme radši venku……..a tam třeba čutáme do balónu a nebo učím malého jezdit na trojkolce…………takže jsem ti vlastně vůbec neporadila:))))))

Piškotka
13.5.2010 v 17:21:39

Jé holky díky za ohlasy :-) Ono to je i o těch panelácích, já trpím jak zvíře, dřív s rodiči jsem bydlela v domečku a denodenně jsem byla venku, neznala jsem, co to je sedět doma, zbláznila bych se! Mít baráček teď, trávila bych tam 99% času, kdo mě zná, ví jaký jsem zahrádkářský maniak… ale takhle z bytu na sídlišti, kam kromě písku furt chcete chodit? O bruslích silně uvažuji, i pro sebe, ten sport miluju! A taky super motivace ke zhubnutí :o) Kdysi jsem byla i maniak do fotbalu, no copak si můžu jít na hřiště kopat? V mých téměř Kristových letech? :o)))) Sári když byla ve věku 0-3 roky, byly jsme denně venku, zprvu kočárkem a to i 3hodiny vkuse! Později na trojkolce, kole. Teď z malého kola vyrostla a chci kupovat větší. No ale tyhle deštivé dny mě ubíjí….. A zahrada v nedohlednu :o(((

Danniella
13.5.2010 v 15:43:07

Piškotko, já pracuju doma a ne 8 hodin, takže stihnu dost věcí před příchodem syna. Ale napíšu, jak to je u nás.
Synovi se už většinou taky ven nechce, jen občas jdeme na klouzačky na hřiště nebo se jen trochu projít, popř. na dvůr, kde má domeček.
Doma si hrajeme se stavebnicemi, skládáme puzzle apod.
Nebo vystřihujeme, teda hlavně já, on říká, co mám vystříhnout a hraje si s tím, trochu pomáhá. Někdy děláme z obyč papíru masky, jen tak narychlo, to ho baví hodně, drží si je před sebou a “hraje“.
Když něco peču nebo vařím, pomáhá mi míchat, dosypávat atd. Snažím se dělat hodně věcí s ním, abysme byli co nejvíc spolu. Neteře v tomhle věku bavilo převlíkání do různých šatů, korále, česání atd. Ale u nás jsou spíš mašinky, koleje, posílání aut a tak.
Někdy pustíme písničky a hrajeme na bubínky a různé píškací a třískací věci, on k tomu tancuje.

MatildaMatilda
13.5.2010 v 15:31:38

Piškotko, když zavzpomínám na dobu, kdy jsem vodila holky po práci ze školy a školky, tak my jsme zašli domů, dali si sváču, převlíkly do tepláků a vyrazily ven. Měla jsem v okolí dost maminek na přátelení a bydleli jsme u lesa, takže bylo kam jít a ty dvě hodinky do večera utekly každý den jak voda. A když pršelo, tak jsme třeba zajely tramvají k babičce, nebo si doma hrály, pouštěly kouzelnou školku, Anička vydržela hodně dlouhou dobu u malování slupovacích obrázků na sklo, to byla fakt vděčná věc pro výtvarné maniaky:-) A pak, když už byly dvě, tak si hrály spolu, tak jsem měla docela pohodu:-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist