Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » antikoncepční injekceantikoncepční injekce
Anonym
11.5.2010 v 22:10:08

Ahoj maminky,prosím můžete se semnou podělit o poznatky s této antikoncepce?Já po porodu dostala,tělísko,ale po 2letech špinění se mě vytvořil polip a tělísko vypadlo,musela jsem na výškrab.Dostala jse antikoncepci Mirelle,ale začali mě migrény,tak mě dnes byla doporučena injekce Sayana.Máte stím někdo zkušenost.Jde mě o to jestli se po ní přibírá,prej je spatná pleť.A když se při ní memenstruje,nejste protivné,nafouklé,bez chuťi na milování.Děkuji moc Haniketka

Stránky: [1]
Anonym
13.5.2010 v 9:47:28

tak já mám zkušenost z injekcí DEPO PROVERA velice dobrou. Měla jsem ji po porodu první dcerky, naprosto v pohodě, bez menstruace, žádné vedlejší účinky, brala jsem asi 2 roky. Pak jsem vysadila, za 8 měsíců se mi obnovila menstruace a hned jsem plánovaně otěhotněla. Musí se s tím počítat, že trvá až rok než se obnoví cyklus. Teď po porodu jsem si ji nechala zase napsat, zase naprostá spokojenost. Může se i při kojení, což je pro mne výhoda, protože kojíme vždycky tak přes dva roky. Měla by se tak po dvou letech užívání udělat přestávka, při dlouhodobém užívání se prý začne vyplavovat vápník z těla, tak se to na čas má přerušit. Přemýšlím ještě o dalším těhotenství a pak bych se určitě rozhodla pro nějakou dlouhodobou antikoncepci, typu tělíska a pod, na pravidelné braní tablet jsem moc velký sklerotik :-))
Ela

MatildaMatilda
13.5.2010 v 8:53:11

Haniketko, tuhle injekci podle názvu neznám, asi je to novinka. Osobně mám s antikoncepcí zkušenost takovou, že co někomu vyhovuje, nesedí druhému, takže samozřejmě potřeba informací je na místě, ale i tak nezjistíš, jak se tvé tělo zachová, dokud to nezkusíš.
Já jsem měla injekce DEPO PROVERA, když jsem porodila první dcerku, už to bude 12 let. Ale tato antikoncepce se nabízí pořád, injekční formou jednou za tři měsíce, bez menstruace, obsahuje pouze gestagen, takže je vhodná hlavně pro kojící maminky. Zkušenost s ní mám hroznou – během 7 měsíců kojení jsem přibrala deset kilo, a celkově mi bylo strašně divně, byla jsem oteklá, ošklivá pleť, vlasy, nechuť, bez nálady, o sexu vůbec nemluvím. A taky mě štvalo, že první tři měsíce jsem sice vůbec nemenstruovala, ale pak po té další injekci jsem další čtvrtrok špinila v kuse. No prostě katastrofa. Pokud si vzpomínám dobře, tak víc než dvě dávky jsem neměla. A až po nějaké době jsme se s doktorkou vrátily k tomuto tématu a ona říkala, že už ji vůbec svým pacientkám nenabízí, že její dlouhodobější užívání vede k ubývání vápníku a navíc měla velké procento nežádoucích účinků.

Záleží, jaké máš zdravotní problémy a podle toho ti lékař musí doporučit správnou HA. Teď beru Cilest už mnoho let, naprosto mi vyhovuje, váha se drží, nezadržuji vodu, chuť na sexík je v normě, a navíc, beru vždycky tři plátíčka v kuse, takže menstruaci mám 4x do roka, je to v pohodě, žádný problém.
Tak držím palce, ať je výběr správný.

slepenina
12.5.2010 v 19:38:51

Já dostávala injekce ale už nevím jak se to jmenovalo, nevím o tom, že bych měla nějaké problémy, spíš mi to vyhovovalo, prostě mi to sedlo a neměla jsem vůbec ženské problémy. Po asi 6 letech mi doktor doporučil změnu, že po nich se ztrácí údajně vápník v těle. Byla jsem s nimi 100% spokojená, on mě ovšem lékař informoval, že některá žena má stále špinění některá zas prostě vůbec nemá nebo to funguje tak jak má. Nevím co napíši ostatní, ale já bych to asi zkusila. Dcera měla zas náplast a neříkala, že by ji to dělalo nějaké problémy, pokud vím tak je také něco, že se to prostě zasune pod kůži, ale to už vůbec něvím jak to funguje a je to pak asi trošku problém když to dělá neplechu.

Anonym
12.5.2010 v 19:19:27

Ten anonym jsem já – Bramborka ((-:

Anonym
12.5.2010 v 19:16:17

Tak za mne – kojila jsem, nemenstruovala a byla jsem nepříjemná, přibrala jsem pět kilo a neměla jsem chuť ani na obyčejnou pusu. Pro další injekci jsem si už raději nešla, upravilo se to, vč. váhy, až za čtyři měsíce.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist