Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » vyšetření prsou gynekologemvyšetření prsou gynekologem
Anonym
3.5.2010 v 13:37:19

dívám se pravidelně na pořad Sama doma. Dnes tam měli zajímavé téma – vyšetření prsou. Přizvaný host – pan doktor gynekolog říkal, že na pravidelné kontrole 1x za rok u gynekologa má mimo jiné provést i vyšetření prsou pohledem i pohmatem. Mám 35 let, na pravidelné prohlídky chodím od 17 let, vystřídala jsem postupně 3 gynekologi. V průběhu obou těhotenství jsem byla několikrát hospitalizována v nemocnici. V lékařských záznamech jsem se zpětně dočetla, že mi prsa vyšetřovali a vše bylo v pořádku. Realita je taková, že mi žádný doktor prsa nevyšetřil, potíže žádné nemám, ale jde mi o princip. Výkon vykazují, přitom ho neprovádí a ještě napíší, že je vše v pořádku. Jakou máte zkušenost z gynekologem vy?
Ela

Stránky: [1] 2
peti33
5.5.2010 v 13:45:19

mě doktor nic nevyšetřuje.jen se mi zeptá zda si sama dělám pohmat prsou.byla jsem před 4 lety na sonu prsou-mamka zemřela na rakovinu.petra

slepenina
5.5.2010 v 10:30:27

Tak nějak to mám i já, něco se tam našlo, ale vždy mě ještě paní doktorka vezme na ultrazvuk. Já jsem přesvědčená, že to je nějaké tukové a měla to máma a i sestra, prostě to neřeším a nepřipouštím.

HANINA25
5.5.2010 v 8:01:11

No já byla na mamografu tak před 3 roky.Za hodinu mě vyplašila sestra,když jsem šla pro výsledky,že mě chce vidět paní doktorka a tak sem v hrůze čekala další hodinu a půl na sono.
Fuj to byl nejhorší čas,sedět na chodbě a koukat jak ženský chodí nebo si vedle na lavičce povídají prognozy a hlava šrotuje…
Dopadlo to dobře,ale já nabyla přesvědčení,že první vyšetření je teda úplně k ničemu.Kdyby mě vzali rovnou na sono nemusela sem být přes hodinu ve stresu.Prej na snímku se udělal flíček,ale u sona z toho vylezla tuková uzlinka.
Možná sraženinka v mlékovodu,co Hanča nedopila a ono se to nestřebalo:))))

Anonym
5.5.2010 v 7:13:15

Zava, já o tom taky slyšela – přímo od paní, které nádor na mamografu našli. A také od jiné paní, které naštěstí nic nenašli…Zatím na to žádný názor nemám – těžko říct, jestli je mamograf tak skvělý, že odhalí tolik nádorů…anebo jestli je naopak odhaleno tolik nádorů proto, že mamograf “nastartuje“ jejich vznik…

Tajně doufám, že platí první varianta…

Marina

slepenina
4.5.2010 v 15:28:39

Já byla na vyšetření mamografem asi před 14 dny a tam byla se mnou paní a právě říkala, tak ještě jednou a bude to naposleds, to jí bude 70 a tak nelenila a zeptala se a paní doktorka ji řekla, že to je nyní každé dva roky bezplatně. Ohledně té prodnice tak jsem už také starší ročník a vždy ráno při vizitě jen doktor řekl prsa a jen tak je prohmát a bylo po vyšetření, je ovšem pravda, že při poslední a to je 14 let to vůbec při vizitách nedělali.

ZavaZava
4.5.2010 v 10:21:51

Ještě k mamografu. Při pročítání internetových stránek mj. o zdravé výživě a škodlivosti různých věcí jsem narazila i na zmínku o škodlivosti gamma záření, kterým působí právě mamograf (nejsem si jistá správností záření) a o tom, že to záření může rakovinové bujení naopak způsobovat. Co si myslíte o tomto? Četly jste něco podobného?

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

JarmuschkaJarmuschka
4.5.2010 v 9:32:48

Tak mám pocit, že klasické vyšetření jsem absolvovala v nemocnici po porodu (a za asistsence mediků).
Ale táta nás zásoboval letáčky VZP (je lékař).
No a teď už jsem dva roky v péči mammologické poradny, kvůli rodinné anamnéze (ale byl to boj se tam probojovat).
Zatím chodím na sono (jsem mladá). ;o)
A zatím v pohodě.
Naštěstí.

…obavy i radosti až do smrti.

Králíček4Králíček4
4.5.2010 v 8:26:17

Taky jsem vystřídala více gynekologů,ale prsa mi vyšetřil pouze jeden-chlap.Jinak nikdy žádná doktorka.Je pravda,že se o tom všude píše,ale nikdo to prakticky nedělá.

Piškotka
4.5.2010 v 8:23:05

Holky tak mi taky ještě gynekolog prsa nevyšetřoval, taky mě to znepokojovalo, neuměla jsem si říct, on by měl vědět, ne? Nakonec mi je při preventivní prohlídce sama vyšetřila obvodní doktorka, tak jsem byla i ráda. Ale před několika lety byl u nás AVON a rozdával poukázky na ultrasonografické vyšetření prsu, tak jsem šla, půlku hradili oni a zbytek tuším pojišťovna. Vyšetření vůbec nebolí, prý oproti mamografu (neměla jsem možnost posoudit). Sama mám strach, abych nic nepodcenila, i když AVON dával školení, jak přesně se má žena vyšetřit, no nemám šanci, na cvičném umělém prsu jsme spousta holek “bulku“ nenašly :o((( Tak bych vážně uvítala lepší přístup gynekologů.

Anonym
4.5.2010 v 7:53:53

Mám stejné zkušenosti jako většina – mám skvělou gynekoložku, ale prsa mi nikdy nevyšetřovala. Kolikrát jsem si dávala závazek, že o to gynekoložku poprosím, ale skutek utek, vždycky jsem ráda, když z ordinace rychle vypadnu :-( Sama si prsa vyšetřit neumím, i když jsem dostala už několik letáků…nevěřím, že to dělám správně. Na mamograf ještě nemám nárok. Mnoho let před tím jsem chodila ke staršímu pánovi a ten mi prsa vyšetřoval automaticky při každé prevenci.

Marina

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist