Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Pravé neštovicePravé neštovice
PeťkaPeťka
2.5.2010 v 15:01:09

Pro všechny, kdo jsou striktně proti jakémukoliv očkování. Pro všechny, kdo tvrdí, že lékaři a vědci zbytečně rýpou do přirozeného děje nemoci, uzdravování a léčení. Že nemá smysl očkovat populaci v zemích třetího světa….atd. atd.
A samozřejmě i všem ostatním vřele doporučuji výstavu v Národním muzeu v Praze – Smrt pravých neštovic.

http://www.nm.cz/vystava-detail.php?f_id=312

Vyobrazené fotografie mluví za vše.

Stránky: [1] 2
Anonym
2.5.2010 v 21:48:16

http://www.vasedeti.cz/diskuzni-forum/?wpforumaction=viewtopic&t=1978.16

Bamisko, odpověděla jsem v odkazu, abych neplevelila tuhle diskuzi, Peťka má pravdu, to je už na jinou debatu…

zase nepřihlášená Virenka

bamiskabamiska
2.5.2010 v 20:29:47

vierenko díky za odpověd,vím že jsi lékař proto jsem se ptala jestli jsou i opačné případy….já nevím opravdu do toho není možné vidět a je nám určitě podsouváno to co je porřeba viz očkování s chřipkou.. očkování proti žloutence, není proti všem druhům, proti klíštatům to samé atd. ale to je jen můj laickej názor já jsem tohle nijak moc nesledovala…..ale myslím že tato nemoc byla smrtelná a bylo jí moc, a díky očkování se vymítila nebo zmírnila …. ted mě to zajímá jako ty matka lékařka své děti povinným očkováním dáváš očkovat? nebo by jsi se tomu bránila?

VirenkaVirenka
2.5.2010 v 20:08:12

Jojo, souhlasím. Já měla na mysli spíš písemné materiály, články v novinách, oficiální vyjádření a stanoviska a tak.

Ale nemyslím, že komentář těch fotek je tak moc od věci. Ve mně to evokuje jiné dojmy a pocity než že je to užitečné pro “striktní odpůrce očkování“. Byl to můj dojem a tak jsem to snad i pojmenovala, doufám.
Jsem ráda, že neštovice už neexistují.

PeťkaPeťka
2.5.2010 v 19:43:15

Nikomu nepodsouvám nic.

Ale zde jsme už trošku mimo téma debaty. Každý člověk, který nějakým způsobem nad očkováním pochybuje a informace hledá, si je najde.
To, že dneska lékaři opravdu mamince, která přijde na očko neřeknou všechna proti, to je fakt. Ale to už je pomalu stejné, jako dnes tolik diskutované téma prevence. Lékař na nějakou osvětu, nebo prevenci prostě ten potřebný čas nemá, bohužel. I když to taky neplatí plošně, to samozřejmě.

VirenkaVirenka
2.5.2010 v 19:34:42

Bamisko, tvůj příspěvek jsem našla až teď, po napsání svého. Já znám děti poškozené očkováním, ale určitě hlavně díky tomu, že jsem doktor, toto se moc veřejně neventiluje. Ale znáš někoho, kdo měl třeba obrnu nebo tuberu? Protože počet takových lidí je v populaci taky velmi nízký, přestože očkování stoprocentně nechrání a onemocní i očkovaní a přestože očkování chrání jen nějaký počet let, u většiny očkovacích látek neurčitý… Takže přestože existují nemocní mezi očkovanými i neočkovanými a přestože existují i poškození očkováním, běžný laik to vědět vůbec nemusí – když se mu to necpe pod nos, což tak právě je a to je to, co mi tolik dráždí.

Mně nevadí očkování, pokud budou dostupné pravdivé informace. Ale to teď moc nejsou.

VirenkaVirenka
2.5.2010 v 19:26:49

Peťko, já jsem na výstavě určitě nebyla, protože skoro pořád pracuju, a nevyjadřovala jsem se k tomu, co tam píšou. Jenom k tomu, že právě takové fotky – tváře plné neštovic – ve mně vyvolávají největší smutek.

Nedokážu něčemu v této souvislosti věřit, takže mi to prosím nepodsouvej. Očkování možná neštovice opravdu vymýtilo, ale docela určitě se svezlo s vlnou prudkého poklesu výskytu této nemoci a vítala bych, kdyby se toto psalo na stejný řádek vedle toho, že se zároveň populace očkovaly.

Ale snad sis všimla, že píšu, že bych moc ráda věřila a pro mě věta “fotografie mluví za vše“ vyvolává jiný pocit, než že jsou určeny těm, kteří jsou striktně proti očkování… Toť vše… (Nakonec, já nejsem striktně proti očkování, tak to možná i vnímám jinak.)

PeťkaPeťka
2.5.2010 v 19:14:41

Virenko, pokud jsi na výstavě nebyla, nevíš, co tam píšou.
Já tam byla a odcházela jsem hodně v rozpacích.

Ale fajn, klidně si věřte tomu, že by se podařilo pravé neštovice vymýtit i bez očkování.

Každý, ať si dělá co chce, nikomu nic nenutím.

bamiskabamiska
2.5.2010 v 19:13:07

no obě máte v něčem pravdu a je to hezky napsané…já jsem pro očkování ale je to každého volba, už se to tady asi několikrát řešilo….jen Vierenko já třeba neznám někoho komu očkování ublížilo?

VirenkaVirenka
2.5.2010 v 19:01:14

Ach jo. Já právě u takových obrázků cítím největší bolest – kolik dětí onemocnělo ( a zemřelo) právě na pravé neštovice právě díky očkování? Proč se takové informace nenapíšou pěkně vedle těch, které jsou oficiálně dostupné? Zaplať pánbůh jsou pravé neštovice vymýceny, byla to strašná nemoc.

Bohužel je to právě tato nemoc, která nejvíc přispěla k závoji na očích odborné i veřejné populace, že očkování je ta spása, která všechno způsobila… Vím, že spousta vás tady věří, že očkování skutečně pomáhá a chrání, že by země nedovolila něco škodlivého miminkům dávat. Věříte, protože věřit chcete, chcete ochránit své děti. Závidím vám, že věřit můžete, taky moc chci, ale já už to dávno nedokážu. Byla bych spokojenější a šťastnější, kdybych to dokázala, to určitě.

Nemyslím si, že by člověk, který nechce být očkován, měl nést hmotnou zodpovědnost za léčbu, dokud toto neplatí u lidí kouřících, přejídajících se, požívajících drogy, přesolujících jídlo, například. A dále dokud neplatí, že dítě poškozené očkováním bude hmotně obstaráno plně dle jeho potřeb speciálního rozvoje včetně platby pečující blízké osobě, což je sen stovek rodičů majících takové děti…

j.sedmikraskaj.sedmikraska
2.5.2010 v 18:41:58

Já si myslím, že stát by jen tak plně neproplácel očkování, pokud by to nebylo nezbytné. Povinné očkování je povinné z nějakého důvodu. Alespoň podle mého názoru.

Ty obrazky jsou strašné. Děsí mě, že by něco takového potkalo mého malého…

Já si ovšem myslím, že pokud by opravdu za každou cenu rodiče chtěli, aby jejich dítě očkované nebylo, tak by se jim to mělo umožnit. Ale pokud by ovšem to dítě onemocnělo nemocí, proti které je očkování povinné dle zákona, tak by potom rodiče měli plně hradit veškeré léčení toho dítěte. Zní to sice strašně, ale možná by se tím tímto rodičům vyšlo vztříc.

Z našeho státního rozpočtu vlastně všichni jako stát platíme každému jednomu dítěti zdravotní péči a stát tudíž žádá od rodičů, aby umožnili rodičům očkování dětí. Toto očkování vnímám jako právo každého dítěte a rodiče tím pádem mají ze zákona povinnost dítěti toto právo dopřát. Alespoň toto je můj názor.

Jistě. Všechno má svoje rizika. Ale když se člověk podívá na podobné obrázky, tak mrazí. Možná by se měly udělat statistiky, kolik by zemřelo dětí, kdyby se neočkovalo v závislosti na tom, kolik dětí by mělo nějaké negativní reakce na očkování a nebo nedej bože i úmrtí po očkování.

Možná by se potom hodně rodičů umoudřilo.

Nicméně bych jim povinné očkování nenutila. Když nechtějí, tak nechtějí. Je to jejich riziko. Ale tudíž by na sebe měli i plně brát riziko případných nákladů na veškerou léčbu jejich dítěte.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist