Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » hra pexeso s dcerouhra pexeso s dcerou
Anonym
20.4.2010 v 8:50:30

Dobrý den,s dcerou 4 roky obcas hrajeme pexeso,jak vyhrava je to dobry,ale beda jak nachazim vice jak ona,tak se rozčílí a odchází s tím že už nehraje a zlobí se. vím je to dítě,chce vyhrát,ale přemýšlím jestli v tomto věku ji ještě nechat vyhrávat nebo ne.Fakt nevim,ale aby si na to nezvykla a pak kdyby hrála s kamarády…Vysvětluju ji samozřejmě že prohra je taky fajn,že to tak bývá,ale o tom samozřejmě nechce slyšet.
Zdena

Stránky: [1]
zuzina
22.4.2010 v 12:43:40

Já myslím,že to tak prostě je.Některé děti jsou více ctižádostivější někteří jsou flegmatici nebo mají jiné priority:-)Už když jsem já byla malá,tak mamka nás nenechávala vyhrávat a tím pádem nás perfektně vyškolila(ale tenkrát mi to bylo líto)Dceru jsem učila taky tak a od šesti let hraje žolíky,prší i člověče a někdy porazí regulerně i mě:-))
Jo a co se týče pexesa,tak pošli malou hrát se mnou,to mě spolehlivě porážela i naše malá(ale nikomu to neříkejte)
Já bych ton řešila tak,že po serii proher bych ji nechala vyhrát anebo jí nějakou podobnou scénku-to co vyvádí po prohře ona předvedla taky a pak si sní o tom promluvila.

…láska na celý život :-)

bamiskabamiska
22.4.2010 v 9:57:34

určitě bych nenechávala vyhrávat stále, musí si zvyknout že vyhrávají i ostatní, nemůže se jim stále umetávat cestička ono by se to vymstilo, každé dítko to bere jinak, člověk sám nerad prohrává a je dospělej tak oni také neradi, já jsem se snažila aby to tak nějak bylo jednou ten a pak druhej, no a musím přiznat, že zrovna pexeso spíš vyhrávali kluci než já a to jsemm se snažila oni na to maj lepší hlavu…ale jsem stejného názoru ve školce, škole atd, nebude pořád nejlepší at je to pexeso, skákání, stavění, malování a musí si na to zvyknout…

Paťka
21.4.2010 v 22:49:39

Naše 5 letá dcera to bere dobře.
Nevadí jí,když prohraje,ale žebrá po nás naše prvenství.
No a když prohraje někdo z nás rodičů,tak nám zase nabízí to své prvenství.

berulinka1
21.4.2010 v 19:48:14

tak u nás je to to samé..když hrajeme hru krtečka ve formě člověče nezlob se nebo pexeso,tak dokud dcera(3,5 roku) vyhrává,baví jí to,ale jakmile vidí,že víc beru já,tak našpulí pusu a řekne,že jí to nebaví a odejde..nenechávám jí záměrně vyhrát,musí se naučit,že člověk jen nevyhrává,ale i prohrává,ale i druhý místo je krásný:)

marika81
21.4.2010 v 14:21:30

5.letá dcera dělala to samé, prohrávat nesměla…….ve 3-4 letech to bylo pravidlem, že to smetla ze stolu a hraje se znova…….ale postupným vysvětlováním a občasnou její výhrou se to uklidnilo a prohru bere sice se smutkem, ale už ne tak tragicky:))))

tomasek
21.4.2010 v 10:53:33

Máme skoro čtyřletého syna, který když vyhrává může hrát několikrát za sebou, ale běda, ajk vyhraju já nebo někdo jiný. Odchází, nechce hrát dál a vzteká se. Záměrně ho vyhrávat nenechávám, musí se naučit, že nemůže vyhrát vždy. Snažím se mu to také vysvětlovat, ale zatím marně.

nuninka
20.4.2010 v 9:03:06

Tak to máme doma taky. Já si myslím, že není dobré nechávat děti vždy jenom vyhrát. Malý má 3 roky a kolikrát v pexesu převálcuje dceru ta bude mít 7. Ta to pak taky někdy nezvládá :-))
Snažím se jim vždy vysvětlit, že je to jenom hra a že je pěkné, když si jí spolu zahrajeme. A není důležité kdo vyhraje.
Ale jsou to děti a vyhrávat chtějí :-))
Ano nechat je vyhrát, ale ne pokaždé. Musí se umět smířit i s prohrou.

JarmuschkaJarmuschka
20.4.2010 v 9:00:48

Mám pětiletá dvojčata.
Jedna z nich je v pohodě a vydrží hrát hru (pexeso, domino, obdobu člobrda), i když zrovna nevyhrává.
Druhá se zlobí a odmítá hrát, jak píšete.
Snažím se vysvětlovat a vysvětlovat.
Je pravda, že já sama se tedy nesnažím až tak vyhrávat, ale nemůžu v úspěchu ve hře bránit stejně staré sestřičce.

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist