Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Vakcína Priorix tetra.Vakcína Priorix tetra.
j.sedmikraskaj.sedmikraska
5.4.2010 v 19:53:59

Dobrý den.

Chtěla bych hned v úvodu poprosit maminky, které jsou toho názoru, že se děti očkovat nemají, aby se prosím k tomuto tématu nevyjadřovali. Malého očkovat chci a jsem si vědoma, že to může mít i negativní reakce.

Chci se zeptat maminek, které mají zkušenost s vakcínou Priorix tetra. Chtěla bych ji dát malému, aby nemusel mít neštovice.

Měli vaše děti nějaké negativní reakce po této vakcíně?

Stránky: [1] 2 3
babofka
7.4.2010 v 17:37:40

Peťko, tak jsi první, koho “znám“, že měl (dcera) neštovice 2x. ;-)

PeťkaPeťka
6.4.2010 v 21:24:18

Babofko, prvně je měla ve školce a pak nějak kolem deseti let. Tedy ne v době kojení.

A co třeba počkat, až zda dítě neštovice nechytne v tom dětském věku a pokud ne, očkovat později? Pak třeba v té pubertě?

Anonym
6.4.2010 v 20:44:58

Chci reagovat na to opakování neštovic.
Pokud se neštovice prodělají s klasickým obrazem této nemoci, tak pak prodělání nemoci celoživotně chrání před jejím opakováním.
Virus ale i po tom klasickém prodělání neštovic přežívá a při nějakém snížení odolnosti, hlavně pak ve vyšším věku, se může reaktivovat a dojde k výsevu pásového oparu (ten pak vznikne v těch místech, kde jsou ta nervová zakončení vycházející z příslušných ganglií (ganglia v míše a v mozku), kde se virus “uchoval“, resp. kde přežívá.) V průběhu samotné nemoci se totiž virus neštovic dostává k těmto nerv. zakončením a dále se pak dostává do ganglií, tam působí infekčně a je zde možnost pozdější aktivace).Neznamená to ale, že je to pravidlo, že se musí dostat pásový opar. Prostě – jak kdo, záleží na momentálním oslabení organismu.
Co se týká vakcíny, zatím nebyla stanovena doba trvání ochrany, ale předpokládá se délka asi 20 let trvání ochrany.

Ivča a Domča

MatildaMatilda
6.4.2010 v 19:03:49

Holky – ohledně neštovic – osobně znám pár lidí, kteří je měli dvakrát v životě, jedním z nich byl můj manžel, taky to má v lékařské dokumentaci, zaměnit s jiným onemocněním se to nedá, pupínky neštovic jsou naprosto specifické. Poprvé je chytil ve školce a měly velice slabý průběh. Podruhé je chytil od svého mladšího bratra, který je donesl opět ze školky a to už nemoc propukla v “normální“ podobě. Když je chytily holky, tak jsem se na manžela ptala naší dětské doktorky a ta mi potvrdila, že pokud první nákaza proběhla ve velmi slabé míře, není imunita dostatečná. Tím mě uklidnila, protože jsem měla obavy, abychom je třeba nechytili znovu od dětí.

Očkovat malého nenechám, nevidím v neštovicích hrozbu, přežila jsem je já i všichni okolo, co znám, zvládly je i mé holčičky naprosto v pohodě, starší ve 4 letech je donesla ze školky, mladší – 1 rok, je chytila okamžitě od ní, a malý je určitě taky chytí z dětského kolektivu.
Ale tím tě Sedmikrásko naprosto neodsuzuji, jako máma svých dětí si musíš ujasnit, co je pro ně prioritou.

Horempádem
6.4.2010 v 18:55:03

Sedmikrásko, dávám ti za pravdu, měla by jsi si více zjistit o planých neštovicích, už jen proto, že se rozhoduješ pro očkování proti nim.

Stejně jako neštovice, tak i pásový opar patří k onemocněním způsobeným herpesviry, jak psaly už holky.

Tady máš odkazy na informace o planých neštovicích a očkování proti nim. Jde o stránky propagující vakcíny, takže doufám, že to pro tebe bude dost důvěryhodné.

Plané neštovice:

http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/vzv.html

Vakcína Priorix tetra, příbalová informace:

http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/Priorix%20Tetra%20Souhrn%20SPC.pdf

Informace o statistice týkající se výzkumu očkovaných osob:

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2007_08.htm

Jak psaly holky, stejně jako jedna dávka vakcíny proti planým neštovicím, ani prodělání mírného průběhu planých neštovic, nezajišťuje doživotní imunitu.
Většinou je to zaviněno tím, že např při zjištění neštovic rodiče preventivně podávají antipyretika při teplotě menší jak 38,5 C, pak nedojde k dostatečné tvorbě protilátek a nemoc se může vrátit. Důvody mohou být ale i jiné. Tělo může být v danou chvíli v dobré kondici a mírný průběh s tím souvisí. Pak kdy organismus je něčím oslaben a setká se znovu s virem, může znovu onemocnět.

Já sama jsem neštovice prodělala jen jednou a to v školkovém věku. Klasicky s teplotami a osypáním všude možně :-)

Myslím, že pokud člověk onemocní neštovicemi v dospělosti, tak zase záleží na momentálním stavu imunity a tím je ovlivněn průběh.

Myslet si, že muž to má jednodušší než žena, pokud onemocní v dospělosti, není až tak pravda. V momentě, kdy muž dostane neštovice a žije se ženou, která nedej bože třeba zrovna v tu chvíli je těhotná, tak to může být problém.

Když to shrnu, tak neštovice se ne nadarmo řadí mezi dětská onemocnění a to právě proto, že většinou jsou prodělávána v dětství, kdy to nečiní takový problém.

Proto závazek opakovaní očkování, pokud rodič za něj v dětství rozhodnul, je definitivní, nebo na to musí minimálně myslet a brát to v průběhu života v potaz.

babofka
6.4.2010 v 18:30:37

Peťko, a neměla dcera neštovice ještě jako kojená? Já slyšela, že pokud je dítě kojené, má protilátky od matky v MM a díky tomu má slabší průběh neštovic a je možné, že je prodělá pak ještě jednou. Jinak by neštovice opravdu 2x za život být neměly, protože po prodělání bys opravdu měla mít doživotní imunitu. A pokud se se stejným herpetickým virem setkáš znovu, můžeš (ale nemusíš!) onemocnět pásovým oparem. Ale neštovicemi znovu ne. Ovšem to je teorie. ;-)

PeťkaPeťka
6.4.2010 v 18:00:53

Pavčo, dcera je měla 2x, má to zaznamenané v kartě u lékaře. I pediatr tvrdil, že se to stává a není to nic neobvyklého. Prý měla poprvé slabší průběh, takže onemocnět mohla i podruhé.

Pavca31Pavca31
6.4.2010 v 17:55:50

Plané neštovice jsou virové infekční onemocnění způsobené virem Varicella zoster, šíří se vzduchem nebo přímým kontaktem. Toto onemocnění prožije člověk jen jednou, poté získává doživotní imunitu. Neštovice patří mezi klasické nemoci dětského věku. Většina dětí prodělá toto onemocnění ještě před nástupem do školy. Inkubační doba bývá běžně dva až tři týdny.

Pavca31Pavca31
6.4.2010 v 17:41:34

Pardon plane znova je nelze dostat pokud je uz jednou nekdo prodelal.

Pavca31Pavca31
6.4.2010 v 17:38:52

Pravy nestovice se muzou dotat jen jednou.Dvakrat to nejde.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist