Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Ještě sám nechodí.Ještě sám nechodí.
Paťka
5.4.2010 v 19:06:07

Mám syna kterému je 16 měsíců a stále ještě nechodí sám.
Postaví se udělá tři kroky a spadne.Dcera už ve 14 měsících chodila.Je možné,že by byl po manželovi a začal chodit až v 19 měsících?Cvičili jsme Vojtu od 3-6 měsíců kvůli pasení koníčků.13.4. jdeme na kontrolu na Neurologii,tak jsem zvědavá co nám Dr. řekne,že ještě nechodí sám.Máte někdo podobnou zkušenost.

Stránky: [1] 2
LienLien
4.6.2012 v 13:23:35

MOjí dceři bude za pár dní také 13 měsíců a také nechodí :-), jen se teď nově postaví a zase si sedne, ale ani krok.

Chyba není nikde, ani v dítěti, ani v tobě (první dcera začala v 10 měsících). 13 měsíců prostě není žádná hraniční doba, je naprosto v pořádku, pokud se dítě chová tak, jak se chová to tvoje.

suodal
4.6.2012 v 13:21:01

anonymní, náš HOnzík začal chodit až v 16 měsících. Za ruku jsme měli nachozený tisíce km, ale sám ani krůček. Dej mu čas…to příjde!!! :-)

PetraPetra
4.6.2012 v 12:58:37

Anonymní, nech mu čas, teď zvládá pár krůčků, za chvíli ti bude běhat jak ďáblík :-) Důležité je, že mu to šlape a má chuť to zkoušet ;-)
Pak se nezapomeň pochlubit.

…neustrnout ;-)

Anonym
4.6.2012 v 12:51:48

Já mám 13měsíčního chlapečka a také sám nechodí ,udělá pár krůčků a je na zadečku,přitom byl velice šikovný.Sám si vyleze na sedačku i sleze.Tak opravdu nevím,kde je chyba.

Anonym
11.6.2010 v 22:37:40

Jj plně s tim souhlasím,vyčkat až se naučí samo,byli jsem ve čtvrtek na tý kontrole a jen řekla,že nechápe proč nás tam poslali,malá že krásně umí po čtyřech,že se rychle učí,ale ať ji dáme čas,že každý dítě je opravdu jiný.Že by i raději kdyby co nejdéle lezla po čtyřech než po dvou,aby si zpevnila ty svaly,že po dvou pak bude chodit,ale po čtyřech už tolik ne:-)Takže 15 měsíců a stále nechodíme a vůbec mi to nevadí,jako dřív….Co jsem chtěla ještě dodat jak bylo psáno,vodění dětí za ruce,řekla nám že ať to vynecháme,že děti si na to rychle zvyknou a pak jsou líný chodit sami,takže maminky trpělivost,ty naše zlatíčka jednou chodit budou a mi budem vzpomínat jak bylo líp když nám neutíkali :-)

Anonym
11.6.2010 v 0:37:18

Ahoj, tak naše malá měla včera 15 měsíců a také samostatně nechodíme. Jinak si stoupá u nábytku od 9. měsíce, chodí kolem něj, ale sama ani za ruce nechce! Nejhorší je, že ač máte zcela zdravé dítě, rodina, okolí to neustále řeší!! Vždyť ostatní už chodí, říkají….Zajděte s ní někam k doktorovi atp..Dnes jsem si řekla a DOST! Každé dítě je individuální a pokud se jinak vyvíjí bez problému, nebudu ji nijak nutit. Zkusila jsem ji předtím párkrát přinutit chodit a jediného čeho jsem docílila, že jakýkoliv nátlak, např. braní za ruce, úplně nesnáší a má jen větší blok! Všem maminkám přeji hodně trpělivosti a nemyslím tím vůči vašemu miminku, ale vůči okolí!

Anonym
7.6.2010 v 22:41:59

Ahoj,to samé teď řešíme s malou,začalo to už tim že se strašně dlouho sama posadila snad až v 11,12 měsících,pak se naučila plazit jak voják a víc nic,takže dětská nás poslala na vyšetření,tam vše ok tak nás poslal na rehabilitace,že tam nám ukážou cviky jak ji pomoc,aby začala lézt po čtyřech,že je to lepší pro posílení zádových svalů,aby jsme to nepřeskočily,po čtrnácti dnech už jsme uměli po čtyřech,umí se i postavit udělat pár kroků kolem stolu,ale to je vše….Na další kontrolu jdem ve čtvrtek,tak jsem zvědavá co bude následovat:-)Co nám řekli je,že neni kam chvátat,nic uspěchat,všichni doktoři co se týče chodítka NEDOPORUČUJÍ!že dítě se má postavit samo,to samé chodit s nim za ruce když on sám to ještě neumí…určitě každý doktor má jiné praktiky,ale proč něco uspěchat(jednou jsme se ptali,proč né chodítko,když mi sami jsme na něm byli odchovány,odpověď!?:však nás taky bolí záda)kluk začal chodit v roce a holce je 15 měsíců a ta nechodí ještě teď

Aknelka
13.5.2010 v 23:07:10

Ahoj, mému mladšímu synovi bude za 5 dní 16 měsíců a taky ještě nic, ani jeden krok neudělá sám. Chodí kolem nábytku, tlačí před sebou vozík, stojí a drží rovnováhu, ale krok neudělá. Navíc neleze, ale šoupe se po zadku. Starší syn chodil na konci 9.měsíce, takže máme takové dva extrémy.

…bojovat s permanentním strachem :-)

Paťka
6.4.2010 v 22:56:06

Děkuji moc všem za vaše odpovědi.Už jsem myslela,že jsme s tou chůzí posledňáčci.

Anonym
6.4.2010 v 17:55:28

Ahoj, mám podobnou zkušenost se synem. V roce se poprvé postavil a chodit začal až v sedmnácti měsících. Všude nám říkali, že je naprosto normální, když dítě začně chodit až v osmnácti měsících. Prý je to dokonce lepší, než když chodí extrémně brzo. Syn byl taky velice opatrný, takže minimálně padal a do dvou let se naprosto vyrovnal stejně starým dětem.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist