Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Odstavení malého a hubnutí.Odstavení malého a hubnutí.
j.sedmikraskaj.sedmikraska
21.3.2010 v 18:42:07

Tak jsem se rozhodla, že malého odstavím. Už toho nakojíme opravdu hodně málo. Vlastně mám prsa skoro úplně prázdná. Jenom večer tam bývá pár kapiček. Konečně se naučil pít UM z lahve, takže to už asi utneme. Večer mi kolikrát to prso jenom tak cumlá a fakt tam nic není. Ale asi bude pláč. Hlavně až budeme ukončovat večerní cumlání. Dneska jsem mu už ráno prso nedala. Ani ho vlastně nechtěl. Jenom se ke mě přitulil, dal si paleček do pusinky a jen tak ležel. A pak jsem mu dala lahev a vypil skoro celou. A jak byl spokojený. Ale zato dneska odpoledne. To bylo ale vztekání a naříkání. Chtěl k prsu. Ale nedostal. Bude až večer. Ale stejně tam už nic necítím. Možná že se to i utlo samo. Ta se vztekal, že ani nejedl odpolední svačinu a jenom ječel. Tak jsem ho chovala, houpala. A pak usnul. A večeřeli jsme samozřejmě dřív. Večer mu dám lahev a uvidíme. Možná, že usne i bez prsu. No to by bylo fajn.
Až odstavím, tak začnu konečně shazovat ta kila, co na mě zůstala a co jsem přibrala v průběhu spokojeného novomanželského života před těhotenstvím. No, mám co dělat a že by se mi extra chtělo, to teda ne. Ale když se na sebe podívám do zrcadla, tak je mi jasné, že to už chce. Mám to docela promyšlené. Ale teorie a praxe bývá mnohdy docela jiná. Tak uvdíme.

Stránky: [1]
j.sedmikraskaj.sedmikraska
24.3.2010 v 6:49:24

Tak jsme odstavený. A šlo to docela snadno. Ráno, když jsem mu začala dávat lahev, tak vůbec neprotestoval a ani k prsu nechtěl. A včera večer i usnul úplně bez prsu. Jenom jsem si ho vzala do postele a hladila ho po tvářičkách. Před tím nám v posteli pěkně lezl, překuloval se a celkově se bavil. Až se unavil. Ale stejně lezl dál. Asi nevěděl, jak se uklidnit. Očička se mu zavírala, pleček v pusince, ale stejně lezl dál. Tak jsem si ho položila na polštář, objala ho a hladila. A za malou chvilku spinkal. Chudáček, asi už nějaký čas bylo v těch prsech opravdu málo. Ale já pořád tak nějak doufala, že to kojení udržím. Bohužel. Teď i lituju, že jsem nezačala dřív. A jak se dneska ráno o tu lahev hlásil a natahoval se po ní z postýlky. To bylo krásné.

Takže jsme odstavili. Tak to máme ad 1.

Teď začít hunout. To bude asi trochu horší.

Anonym
23.3.2010 v 23:32:53

Ahoj Leničko, chceš-li v kojení ještě pokračovat, nic ti nestojí v cestě. Ať si říká kdo chce co chce kojení je pohoda-máš to pořád při sobě-však víš. Spousta maminek má skvělou zkušenost s Emulipsem. Je to čistě přírodní produkt-olejové kapičky- který kromě toho, že upravuje hladinu tuků v těle, podporuje i tvorbu mateřského mléka. Je skvělý i proti prdíkům. V tomhle směru to máme vyzkoušené. Při kojení jsem ho ještě neznala. V kombinaci s vlákninou jdou i kila dolů. Můžu potvrdit. Mějte se krásně a mějte se rádi.jjaayy@seznam.cz

erika.ch31
22.3.2010 v 16:18:14

tak přeji pevné nervy, první jsem kojila 2 roky 3 měsíce a 4 dny, malá byla rozumná a normálně jsem ji vysvětlila, že už to pro ni není, že to je jenom pro miminka a byl klid.Sama jsem se divila, jak lehce to proběhlo. Samozřejmě bez mazlení neusnula. Teď máme druhé 14 měsíců, rozhodně budu kojit zase tak do 2 let. Je to to nejlepší, co člověk pro prcky může udělat. Sice to trochu omezuje, ale to se dá vydržet. Při prvním dítku, když jsem potřebovala vynechat, třeba večer když jsem si dala někdy sklenku vína nebo tak, tak jsem si bradavku potřela citronem a řekla malé, že je to dneska fuj,chtěla se přesvědčit, lízla si, ušklíbla a už nechtěla, bylo po vztekání a dali jsme až další den. Ale je fakt, že jsem to zkoušela teď u té mladší a nefunguje to…… Prostě jí je to jedno. Hlavně, že má ulovenou maminku. Takže vyzkoušej, třeba to zabere. A hubnutí tak to zkušenost nemám, vždy jsem přibrala 20 kilo, 10 jsem nechala v porodnici a zbytek někam utekl do půl roku a byla jsem na svých 54kg. Zřejmě mám štěstí a hlavně jsem permanentně nevyspalá a to na mě zabírá nejvíc. :-))

j.sedmikraskaj.sedmikraska
22.3.2010 v 13:20:57

Leenca: Tak malému je přes 9 měsíců.

Ale vypadá to slibně. Ráno si vzal lahev a vypil skoro 200 ml. Pak jsem si ho vzala do postele a lehla si k němu a krásně usnul. Sice ze začátku hledal, ale když viděl, že nedostane, tak usnul. Zlatíčko. Po obědě se zase začal dožadovat prsu. Ale notně. Tentokrát fakt řval. Tak jsem mu dala zase lahev, vypil 150 ml a po chvilce se až pozvracel. Asi toho vypil moc. Ale potom už k prsu nechtěl. Večer teda zatím kojíme. Bez toho by asi neusnul. Ale myslím, že to půjde. Hold budeme muset pomalu. Asi je ještě malý. Ale když už kojení končí, tak se nedá nic dělat. A že jsem se snažila to kojení udržet. Ale už měsíc to slábne a slábne. Malý byl kolikrát i nervozdní a co mu dávám to UM, tak je klidnější. Ale teda vyžaduje mazlení. Když někam jdu hned řve. A to dřív nedělal. Teď je hrozně unavenej. Kruhy pod očičkama a kňourá. Dřív jsem ho prostě vzala k prsu a byl klid. Za chvilku spal, ale teď nevím. Asi si s ním budu muset zase lehnout do postele.

karamela
22.3.2010 v 11:33:00

Já kojila do 2,5 r, odstavování jsem provedla rychle, poslední kojení co nám zůstalo večer nahradil tatínek kukuř.křupkama:-) a já se šla projít se psem:-)
prcek to vzal v klidu. Pak jsme si místo kojení udělali večerní mazlení a chování a zpívala jsem mu u toho. K

Leenca
21.3.2010 v 21:26:48

Jak je malý starý?
Přeji hodně trpělivosti :-), napiš, jak to jde.
Nás to bude čekat taky…

slepenina
21.3.2010 v 18:53:55

Já znám dva nějak podobné případy s prsem a mlékem, je to vše v příbuzenstvu, sestřenice jedna jseště asi ve 2,5 letech dítěte chodila si s ním lehnout a prostě mu dávala prs a já se i ptala jak to je, zda má mléko a ona říkala, že už velmi málo, ale líp usíná. Pak také v příbuzenstvu a to bylo už 4 leté dítě, maminka mu udělala lákavou svačinku a ono se začlo vysloveně vztekat, že ne a chce napít mléčko od maminky. Chce to asi hodně trpělivosti a neustupovat, já nikdy moc mléka neměla a tak tohle moc jinak neznám.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist