Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Varovný mail s poznámkouVarovný mail s poznámkou
ZavaZava
18.3.2010 v 9:50:49

Přišel mi dnes mail,který varuje před určitým tel.číslem:

Ahoj všichni, kdo máte CZ-mobily!!!!!!!!!!
Byla jsem dnes celý den pryč a po návratu domů jsem měla na mobilu 8 nepřijatých hovorů v rozsahu tak hodinu mezi telefonáty,vše z telefonního čísla +420 477 100 111. Protože mi to začalo být hodně podezřelé, začala jsem pátrat po tomto telefonním čísle na internetu, a narazila jsem na diskusi,kde si lidé stěžují, že jim toto číslo číslo volá taky pravidelně, a když telefon zvednou, hovor se automaticky přeruší, nicméně ve vyúčtování na konci měsíce mají tzv. dárcovské volání Takže, prosím,toto číslo si někam všichni napište, a když se objeví na mobilu, tak nezvedat!!!!!!!
Tady odkaz na stránky, které jsem o tom na internetu našla:
http://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638
(http://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638)
Během doby, než jsem napsala tento mail, zvonil ještě dvakrát…

I já zapátrala na netu a našla na stránkách http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=815
poznámku redaktora, která se zdá být logická:

Na internetové adrese uvedené v textu řetězové zprávy je opravdu diskuzní fórum, kde se o tomto telefonním čísle diskutuje. Některé příspěvky potvrzují, že z uvedeného čísla jim bylo několikrát voláno, což možné je. Objevují se zde však i různé rádoby zajímavé, příspěvky o naúčtovaných částkách za přijatý hovor nebo dokonce SMS. Pokud by pisatel dodal, že byl v zahraničí a hovor byl uskutečněn přes roaming, dalo by se tomu i věřit, ale pokud se jednalo o tuzemský hovor přes svého operátora, je toto tvrzení pochybné.
Za přijaté hovory se neplatí. Jediná možnost je volání na účet volaného, ale tuto informaci se příjemce dozví po příjmu hovoru a musí s platbou souhlasit. Pokoušel jsem se několikrát dovolat na uvedené telefonní číslo. Zkoušel jsem to několik dní, v různou dobu a na druhé straně byl vždy pouze obsazovací tón. A žádné kredity za volání se neztrácely :-)
Později se mi také stalo, že z uvedeného čísla mi volali ohledně průzkumu. Na průzkumy a telemarketing reaguji okamžitým rozloučením a zavěšením telefonu.

Škoda, že autorka řetězového e-mailu volání nepřijala. Mohla se ihned dozvědět, proč ji volají. Podle diskuze ve zmiňované konferenci může jít pravděpodobně o nějaký telemarketing. Pokud někomu stále volají, je to nepříjemné, ovšem šířením řetězové zprávy nikomu nepomůžete. Bude tak jedna skupina obtěžována vyzváněním, druhá zbytečnými řetězovými e-maily. Pak se mnoho lidí diví, komu všemu se může dostat jeho e-mailová adresa.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1]
JarmuschkaJarmuschka
18.3.2010 v 12:58:47

Když nemám náladu, cizí čísla nezvedám vůbec.
Když mám náladu, zvednu a když je to průzkum, řeknu, že nemám zájem a položím.

Nejvíc mě obtěžují právě takovéto mailové zprávy posílané zároveň na desítek mě často neznámých adres (takhle se moje adresa dostala do rukou někoho, kdo ji pak zneužil).
O tom, že je to hoax, posílám zprávu zpět jen odesílateli s odkazem na příslušné stránky.
Mívala jsem nutkání toto upozornění poslat stylem “odepsat všem“, ale to už bych se chovala stejně.
Někteří jedinci pochopili a už mi tyto řetězově přeposílané zprávy neposílají.
Těm, co nepochopí a zarputile posílají dál, hrozí, že si je dám buď rovnou do blokovaných, nebo si pro ně v Outlooku zřídím složku, kam se jejich zprávy automaticky ukládají. Pak ale smůla, když mi posílají nějakou informačně “plnohodnotnou“ zprávu – ztratí se mezi spamy.

…obavy i radosti až do smrti.

PetraPetra
18.3.2010 v 10:12:50

No, mně to přijde jako dobrý vtípek od někoho, koho tyhle telemarketingové hovory už štvou. Takhle jim může trošku oplatit to otravování s úžasnými nabídkami :-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist