Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Jakou zdravotní pojišťovnu??Jakou zdravotní pojišťovnu??
JežečekJežeček
5.3.2010 v 0:06:01

Můžete mi poradit, jakou si vybrat zdr. pojišťovnu?
Jsem teď dost otrávené z HZP (205).
Na konci loňského roku jsem byla pro info co a jak proplácí jak těhotným, tak dětem. Bylo mi řečeno, že pro těhotnou je to 4500 Kč na celé těhotenství a může to využít na ortopedickou obuv ,léky, vitamíny, kurzy, ale také nadstandard pokoj v nemocnici a otec u porodu. Ptala jsem se, že termín mám v dubnu, tak že bych to využila právě na ten nadstandard. Řekli mi, že není problém, je to na celé těhotenství až do věku 18 mes. dítěte.
Pak jsem se ptala na plavecké kurzy miminek. Přispíváme 1500 Kč, záleží na vás, co si vyberete. V ničem není problém.
Teď jsem přišla s dokladem o zaplacení kurzu plavání a bylo mi řečeno, že od nového roku-nové podmínky. Takže přispívají 1500 Kč na cokoliv, ale…. max 300 na plavání, max 300 na školu v přírodě, max. 300 na lyžařský kurz atd. Což teda pro necelé roční dítě opravdu využiju z každého, co mi nabídla :-(
Samozřejmě jsem se ptala na to těhotenství, tak 4500 bylo pouze do konce roku, takže jsem toho měla využít a koupit si boty, teď je to 1500 Kč.
Jsem z toho smutná, jak dokážou lhát do očí a jsem rozhodnutá přejít k jiné pojišťovně, ale nemám moc času hledat na netu, tak spoléhám na vaše zkušenosti a tipy. Poradíte, co ta vaše pojišťovna vám proplácí??? Moc díky!!! *

Stránky: [1] 2
Králíček4Králíček4
7.3.2010 v 18:21:32

Také jsem chtěla změnit pojišťovnu,ale zjistila jsme že si nepomůžu.Sebrali a snížili všechny,co jen mohli.Jsem u metal-aliance a využívala jsem příspěvek jako alergik i se synem na solnou jeskyni a to letos na ní nedají ani korunu.Naopak přidali očkování proti rakovině děložního čípku,což můj 4letý syn nevyužije.Tak vypadá,že letos na naší rodině pojišťovna ušetří.Loni jsem chtěla na dětskou helmu,tak paní to manželovi rozmluvila,že je to škoda plýtvat příspěvek na takovou maličkost a pak už jsem ho nevyužily vůbec.

babofka
7.3.2010 v 9:26:45

Taky máme ZP MV a včera jsem na tu jejich nabídku koukala… Čerpali jsme ročně snad maximum, co jsme mohli – očkování, cvičení, kurz plavání s prckem, nákup vitamínů, nákup helmy a brýlí… Letos je tam jen ta 200,- na očkování… A jak tak čtu, ostatní pojišťovny na tom nejsou o moc lépe…
Tak snad budou mít aspoň větší zisky, větší prémie a možná budou i platit doktorům včas, když nám to nerozdají :-)

berulinka1
7.3.2010 v 7:51:31

Lení,MV dávají jen 200Kč na rok..to je fakt sakra málo..kdyby nechali aspoň tu 500..zlatej rok 2007,2008,to propláceli opravdu hodně.

Leenca
6.3.2010 v 23:27:04

Ježečku, úplně Tě chápu, také by mě to naštvalo!
Opravdu škoda, žes loni nevybrala :-( dávali fakt štědře. A letos dávají taky, jak píšeš. Já jsem ZPMV (211) a jak tu někdo psal, letos to úplně zkrouhli. Dávají něco na očkování, před týdenm jsem to tam našla, ale teď už ne. A pak Klub pojištěnců, na brýle, tak to zkusím a uvidím. Ale pro děti vůbec nic!

bamiskabamiska
6.3.2010 v 12:43:18

no já jsem u vojenské a víte jaké s ní máme problémy, ale ty se netýkají balíčků, je fakt že také ničeho nevyužívám jen jednou jsem zažádala na příspěvek na školu v přírodě, jednou za základní školu přispějou a bylo to tisíc korun……jinak co vím tak snad kolem 300 na plavání, nějaké vitamíny, obroučky na brýle i něco kolem těhu, ale nebyli to tak závratné částky jak jsi popisovala v příspěvku, také o to nežádám spíš je mi líto času a papírování, ale na druhou stranu je to moje blbost, když to nabízí tak toho nevyužít…..no ale podle mojí poslední zkušenosti a jednání stejně přemýšlím nad změnou pojištovny….jenže on si člověk asi nevybere, protože můj problém je v jednání revizních lékařů a to je jen zlomek pojištovny

berulinka1
6.3.2010 v 12:27:23

nuninko v poho:))..už jsem to objevila a pěkně to zkrouhli:(

Paťka
6.3.2010 v 12:03:46

nuninko.
to byla ještě Česká národní zdravotní pojišťovna 222.Teď jsme ta průmyslová.Ty karty přišly dětem s novými kartičkami ,ale loni.

nuninka
6.3.2010 v 9:00:01

berulinko, promiň za špatnou informaci :-)))
Paťko, za co jste prosím ten šek měli? Nikdy jsem o tom nic neslyšela! Vitamíny si bereme. Využíváme taky příspěvek na plavčení.
Ale o šeku jsem teda neslyšela.

Anonym
5.3.2010 v 16:43:47

No my máme ČPZP a výhody bohužel neznam,páč nás nezajímají.
Loni nám od nich přišlo 2x 222 korun šek,ale nevyužily jsme ho a vytamíny dceři atd. si platíme samy.Jsem to tam chtěla poslat a manžel mi řekl,abych ze sebe nedělala socku.Mě stačí,když ta pojištovna platí doktorům a kdyby se mi něco nelíbilo,tak přejdem k jiné.Paˇtka

slepenina
5.3.2010 v 15:58:27

Oni všechny pojišťovny na různé ty balíčky sáhli a je pravda, že to nemusela vědět, ale já když se jdu zeptat tak většinou mi řeknou platí to tento rok a příští to se teprv uvidí. Kdyby to řekla tak já píšu tak určitě by jsi něco vypotřebovala. Já hledala ohledně rovnátek před rokem pro dceru a tam také psali, že přispívají a podívala jsem se za 3 měsíce a tam zas už stálo, že to platilo jen do konce května.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist