Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » ZubyZuby
PeťkaPeťka
22.2.2010 v 13:17:28

Ahoj všem.
Je mi líto, že musím zase vkládat šedivku. :-(

Dnes jsem byla s malou u zubařky. Měla jsem bolestivý zub, který mi dr. plombovala před měsícem, ale pořád to bylo cítit. Dnes mi to opět vyvrtala, dostala jsem umrtvující injekci. Vydržela jsem akorát dojít domů a už jsem bolestí málem vyrostla. Jsou to už 3 hodiny, za tu dobu jsem pozřela 2x Ibalgin a 2x Paralen! Točí se mi hlava, dělá se mi špatně, ale ten zatracený zub tak strašně bolí!!!
Je to normální? Jdu s bolestí, mírnou a nepravidelnou a vrátím se s tak ukrutnou a nevydržitelnou? :-(
Už nevím, ale do večera nevydržím a vzít si další prášek by asi byla sebevražda.

Navíc malá měla opět kaz, chudinka. Tak pečlivě si zoubky čistí a stejně. Ale byla statečená! :-)

Nicméně ještě musím napsat, co mě v ordinaci nadzvedlo ze židle. Byla tam maminka s asi 8mi letou holčičkou. Bolel jí zoubek a dr. že píchne malé umrtvující injekci, aby mohla v klidu vrtat. Zaslechla jsem, jak jí jasně říká, že kaz je hluboký a malou by to zbytečně dost bolelo. Maminka se ale ohradila, že nenechá do dcery píchat nějaké sajrajty (doslovná citace)a že to holka vydrží bez injekce. Chudinka malá řvala jak tur, z ordinace vyšla celá bledá a ubrečená. Po tomto zážitku jsem měla problém dostat na křeslo tu svojí kočičku. Bylo mi té malé hrozně líto. A myslím si, že toto mamince dceruška asi jen tak neodpustí. Když jsem pak sedla do křesla já, dr. s úsměvem říkala, paní…vy si ale injekci doufám píchnout necháte, že? A pak se o tom předešlém zážitku bavily ještě se sestrou, kdy dr. říkala, že příště se takové matky ptát nebude, že se jí takové výkony pak velmi těžce dělají a obě holčičku politovaly.Tak jsem rázem ztratila iluze o tom, že každá matka se přirozeně snaží o to, aby její dítě netrpělo a když je možnost úlevy, že ji upřednostní bez mrknutí oka. Tak asi ne. :-(

Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek. Dnes jsem se potřebovala vypsat, nějak je toho poslední dobou moc. Díky.

Stránky: [1] 2 3
Corina
27.2.2010 v 22:44:14

JaniK pro mě je Ibumax slaboučký, jen Brufen, ten je nejlepší na jakoukoliv bolest

Peťko, je to lepší? Mě nikdy zub nebolel, prý je to horší než porodní bolesti :-(
Ani ucho mě nebolelo, nic :-) ….to je prý taky bolest stejně jako zub…takové bolesti neznám

JanaKJanaK
27.2.2010 v 22:21:44

Taky na dálku foukám – zuby jsou někdy potvory…
Manželovi jednou vrtali zánět a nějak se jim podařilo vyrvat mu nervy, takže teď odumírá jeden za druhým a za chvíli bude mít zuby jak noty na buben :-( Jo a od té doby musím k zubaři s ním, jinak by při prvním zvuku vrtačky utekl z čekárny :-)

Děti jsou skvělý – Vašek se už od malička pohybuje mezi nejrůznějšími doktory, takže pusu otvírá bez problémů na požádání. Mimochodem kolem roku mu najednou téměř všechny zuby zčernaly a museli mu je vytrhnout. Bára trochu hůře snáší bolest, ale zubaře se zatím nebojí, sice se jí dost kazí zuby, i když si je poctivě drbe a má sklon k zubnímu kameni, ale jinak dobrý. Když dostane “hvězdičku“, ani ji to nebolí a to žádné umrtvovací injekce nedostává.

Jinak léky – pozor na některé brufeny, dost ničí žaludek, mě se nejvíce osvědčil Ibu-Max a když to do tří hodin nepomůže, tak paralen, no a tak pořád dál. Jo a brufen pomáhá léčit i zánět

Přeji nám všem, ať zubaře potřebujeme jen na preventivní prohlídky

PeťkaPeťka
25.2.2010 v 22:56:50

Holky, díky moc. Dnes jsem neměla ani jeden prášek. Zub cítím, ale už jen mírně. Nesmím pít nic studeného, to pak jedině brčkem, jinak to bolí jak čert.

babofka
25.2.2010 v 20:35:03

Peťko, čtu až dnes, jaké máš trápení se zubem… Jak už Cirmani říkali, “zuby, pohroma huby!“ :-)
Taky jsem si s osmičkama lehce užila a protože mám ještě všechny na svém místě, ještě mě nějaká trápení s nimi asi čekají… Tobě tvé trápení vůbec nezávidím. Na dálku ti bolístku foukám a přimlouvám se za nalezení “zakopaného psa“ než za baštění analgetik… Snad už ti pak dají ty pohromy pokoj… Držím palce a dej vědět, jak to vypadá…
Ještě mě napadají kanálky?

PadméPadmé
24.2.2010 v 14:29:08

Peťko, chápu i rozumím, nemyslím si, že jsi “srab“, to je takové hodně silné slovo. Možná, že jsi to vyřešila zrovna správně. To ukáže čas. To se teď neví. Za pár dnů budeš moudřejší… Třeba si dá zoubek říct.
Přeji Ti, ať už je to v pořádku.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

PeťkaPeťka
24.2.2010 v 12:23:20

Dobré ráno všem.
Tak jsem srab a stále vyčkávám. Beru si už jen Paralen, protože po té kombinaci mi bylo zle, motala se mi hlava a vůbec.

Už mi stačí 3 tabletky za den + 1 na noc. Nevím, zda se radovat, že už nemlátím bolestí hlavou o zeď, ale cítím “jen“ normální bolest, nebo zda mě čeká ještě další boj.

Pokud se odhodlám, zítra zajdu na zubní, asi to už lepší nebude a je třeba s tím něco dělat. Jenže já se už vážně bojím. :-(

PeťkaPeťka
22.2.2010 v 21:13:37

Mariko, tak to jsou teda zkušenosti! Brrr.
Ono se řekne, zub, ale co dokáže!
Ráno tam jdu, asi opravdu nemá cenu čekat na zázrak.

marika81
22.2.2010 v 21:10:04

Peťko, posílám velké pofoukání……..vím jak musíš trpět, zkus vydržet do rána apokud tě bolest nepřejde, tak tam zajdi znovu……..zuby jsou hodně citlivé, takže je možné, že tě to tak bolí:((((((

Já mám zkušenosti takové, že jsem nikdy nedostala u vrtání injekci, což nevím třeba, proč mi jí nenabídla, tiše jsem trpěla a svírala ručky u křesla, ale přežít se to dalo, musela, lepší, než mít bolestivý zub:((((

A další zkušenost mám jen s osmičkama, s těma jsem si zkusila svoje, pusu jem měla vždy jak melou, vaky……..došlo vždy na vytržení, u jednoho mi museli dokonce zašívat díru……..ale jsou venku a mám klid, akorát mám ještě jednu, která je už několik roků v pohodě………a cvlastně chodím pravidelně k zubařce s malou a dobré 4 roky, jsem neměla ani jeden kaz, ani jedno vrtání, asi sjem si se zuby vytrpěla svoje:))))

A můžu napsat i manžela, ten měl jeden zub špatný, chodil k zubařce, pořád mu ho jen spravovala a spravovala……..až manžel skončil ve fakultce na lůžkovém, měl tam nehorázný zánět, pusu, jak melou, ztuhla mu celá pusa, nemohl polykat, plival do kelímku sliny……….zub mu vyrvali, dali korunku, chudák tam musel ležet tak dlouho, než si strčil do pusy asi 30 dřevěných těch tyčinek, co se tím kontroluje krk, tak mu to zatuhlo:((((()

PeťkaPeťka
22.2.2010 v 20:48:12

Tak střídám jednu tabletku za druhou a snad v tomto mírně zfetovaném stavu vydržím do rána.
Štve mě to, snažím se nebrat léky jako lentilky a teď tohle. Taková dávka “růžových bonbonků“ by mi normálně vystačila snad na 5 let. :-(

Jarmuschko, zaujala mě ta energetická dráha, na tom by mohlo něco být.
O fantomové bolesti mi raději ani neříkej. Osmičku, kterou už nemám řadu let cítím tak 3x ročně. A to až tak, že si musím vzít tabletu. Nikdy jsem se nezajímala nějak více o této bolesti. Ale nejspíš si o tom něco přečtu. Je to zajímavé. Znám paní, která nemá od dětství prst a několikrát do roka jí začne ta neexistující část bolet. Údajně pomáhá masáž, masáž něčeho, co není.?? Je to vážně zajímavé.

Ale je vidět, že psychika je mocná čarodějka. Např. já jsem si před chvilkou vzala další dávku léku. V momentě, jak jsem tabletu vložila do úst se mi ulevilo. Až jsem si řekla…hmm, holka, mohla jsi vydžet a nechat si prášek na noc…Pak jsem si to uvědomila, zapůsobila psychika.

LienLien
22.2.2010 v 20:36:18

Peťko, tak přesně tak to bylo u mě na poklep nic, test s vatičkou bolel a hlavně to bolelo víc po návratu než předtím, tak držím palce a dej vědět.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist