Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Voda, lék na naše neduhy?Voda, lék na naše neduhy?
ZavaZava
16.2.2010 v 9:09:52

Přišel mi mailem odkaz na článek, řekla bych o způsobu léčby.
Doktor Batmanghelidj vystudoval klasickou lékařskou fakultu. Při své praxi náhodou přišel na léčebné účinky vody. Od té doby se studiem účinků vody na lidský organismus nepřestal zabývat. Zjistil, že funguje jako jeden z nejlepších existujících odstraňovačů bolesti a jako preventivní léčba. Některé naše problémy pramení z nedostatku vody v organismu. Například pálení žáhy, revmatické bolesti kloubů, bolesti zad, migrény, bolesti zánětu tlustého střeva, chronické bolesti ve svalech a dokonce angina pectoris – příznaky dehydratace v těle.
Mechanismus je velmi jednoduchý – když není dostatek vody, aby byla rovnoměrně distribuována, a některé části těla pracují, ale nedostávají dost vody, aby se vypořádaly se svým toxickým odpadem a metabolismem, a toxický odpad se v této oblasti nakupí, nervová zakončení v této oblasti pomocí mozku zaregistrují chemické změny životního prostředí. A mozek převádí tyto informace pro vědomou mysl ve formě bolesti. Příznaky, které lékař vyhodnotí jako příznaky choroby, jsou příznaky nedostatku vody a žádostí těla o nápravu.
Článek obsahuje více příkladů volání organismu po vodě, pro názornost vyjmu jen zvýšenou hladinu cholesterolu. Ostatní si třeba přečtete sami. http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2010010045

Když začne tělo produkovat více cholesterolu, má k tomu důvod. Tímto důvodem rozhodně není blokovat srdeční tepny. Hladinu cholesterolu v těle měříme z krve, kterou odebereme z žil. Nikde v dějinách lékařství neexistuje jediný záznam o případu, kdy cholesterol zablokoval žíly v těle.
Takže problémem není lepivost cholesterolu, jak farmaceutický průmysl lidem vštěpuje: cholesterol je lepkavý; snižte jeho hladinu, jinak budete mít zablokované tepny. Cholesterol ve skutečnosti zachraňuje lidské životy, protože funguje jako obvaz, vodotěsný obvaz, který si tělo samo vyprojektovalo.
Když se krev stává koncentrovanou a kyselou a proudí staženými tepnami nebo kapilárami při dehydrataci, dochází v arteriálním systému k odřeninám a trhlinám; samozřejmě nejprve v kapilárách srdce.
Kdyby tam nebyl cholesterol, aby zakryl trhliny a oděrky, dostala by se krev pod membránu, sloupla ji a tato osoba by okamžitě zemřela.
Cholesterol je vlastně prozatímní zachránce, který dává tělu čas, aby se ze svých problémů zotavilo. Nikdy jsme to nepochopili. Jsme impulzivní lékaři. Myslíme si, že když je něčeho moc, je třeba to snížit, a když je něčeho málo, je třeba to zvýšit. Neptáme se, proč je toho málo nebo moc.

Bohužel léčba vodou není nic zajímavého pro farmaceutické firmy.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1]
ZavaZava
16.2.2010 v 23:05:49

Mám to stejně, vodu prostě nepotřebuju. Zastávám názor, že tělo si řekne o to, co potřebuje. Mé tělo si žízní o vodu neříká. Proto mě ten článek tolik oslovil, že jsem ho musela zveřejnit i tady. A snad mě to donutí pít víc.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

LienLien
16.2.2010 v 20:53:12

Jo, jo, už jsem článeček dostala dříve od Lnori. :o)) Můžu říct, že je moc zajímavý. Osobně na sobě pozoruji už dlouhou dobu, že pít je opravdu třeba. Pitný režim si hlídám zhruba pět, šest let, předtím to pro mě byla prázdná fráze. Nejhorší je, že člověk si při dlouhodobém nedostatku úplně přestane uvědomovat, že má žízeň. Teď když jeden den piju méně (to pro mě ale stále je min. 1.5l), tak to večer hned cítím (hlava, tlak v očích, kruhy, únava atd.). Ale dřív mi bylo takto pořád a připadalo mi, že je to norma, hrůza.

lnorilnori
16.2.2010 v 12:58:47

Tak s tímhle naprosto souhlasím. Asi před měsícem ke mě ten článek dorazil mejlem a dost mě osvítil, posílala jsem ho Lien .)
Vždycky jsem pila trochu hůř, ani ne litr denně a pořád se mi motala hlava a všechno, teď se snažím pít víc a jakmile zase zapomenu (vypiju za den jen tři sklenice nebo míň), tak se mi zase motá hlava, nedokážu se tolik soustředit.
Oni nám lékaři říkají, že když se hodně potíme, musíme hodně pít, že prášek musíme hodně zapít, oni nám to říkají, ale my už to přijímáme jako frázi, která jen projde kolem a neřídíme se jí. Možná by jen stačilo víc takových článků nebo hlubší vysvětlení. Na školách jsou různé besedy o antikoncepci, drogách, proč do toho nezařadit besedu o vodě.
A nejvíc mě mrzí, že doktoři vědí proč člověka pálí žáha, ale přednostně mu předepíší prášek, sice ho musím hodně zapít vodou, ale lepší by bylo nejdřív zkusit pořádně pít a třeba až potom vzít prášek. Všimly jste si tý hromady vedlejších účinků, která je vždycky vypsaná na příbalovým letáku? A přitom se stačí místo nadlábnutí koblihou prostě ještě jednou napít.

HANINA25
16.2.2010 v 12:42:40

já taky včera psala vtipy pro Bami a přímo v diskutárně a hodilo se to sem a večer Petra z hor to šoupla kam to patří.
No snad se to k jaru probere:))))

ZavaZava
16.2.2010 v 12:18:18

Koukám, že tenhle příspěvek v neuvěřitelném zařazení vyhrál! Nezařadil se nikam. Pouze Diskutárna. Tak smekám Hanino, že jsi to objevila.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

HANINA25
16.2.2010 v 9:44:03

No pěkně napsaný.
Vidíš,taková samozřejmá věc a nikdy by mě nenapadlo,že kromě bolesti hlavy může mít příčinu i v tak vážných nemocech.
Umím si představit ten poprask u výrobců léků:))) Tisíc důvodů,proč léky v začátcích nemocí jsou třeba.
Něco hodně na tom bude,vždyť dřív uvedené potíže a nemoci nebyli v takové míře jak teď.
A popravdě i já moc nepiju a tělo začíná často hlásat nedostatky:)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist