Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Učící kalhotkyUčící kalhotky
zuzina
9.2.2010 v 8:44:43

Ahoj holčiny,prosím o vaše zkušenosti s učícími kalhotkami.Tchýně je malému koupila v rámci trénování na nočník a malý teď nechce plínky,ale ještě to nemá vychytané,takže je jen spotřeba těch tréninkových:-(
Dají se používat místo normálních plen?Pomohly vám k odnaučení od plínek?Děkuji za všechny názory

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]
LussyLussy
9.2.2010 v 16:39:40

Zuzi,
tyhle kalhotky vydrží jako normální plíny, neboj.
Jsou dobré na to, že když má dítě obyč plínu a chce na nočník tak pak už plína třeba nejde tak dobře nandat a tyhle se jen stáhnou jako slipy nebo kalhotky, a navíc to učí dítě nosit kalhotky a přestat s plínama. Některé mají i obrázek a pokud se dítě do kalhotek vyčůrá, tak obrázek zmizí. To je má motivovat k tomu, aby do plíny nečůrali a zachovali tak obrázek a šli radši na nočník.
Malá teď měla období kdy naprosto začala odmítat nočník, ale i plíny. A těmahle kalhotkama jsem jí oblbla, že teda je velká holka a bude nosit kalhotky. Měla je i na noc a nepročůrala je. Jsou ale hodně drahý, a jelikož bojkot nočníku trvá, tak dáváme zase normální plíny.

zuzina
9.2.2010 v 13:47:45

Díky za vaše postřehy.Lien to jsou myslím právě ty o kterých píšeš.Oni mají obrázek autíčka,tak se mu líbí:-)já totiž nemám zkušenost jestli je pročůrá nebo něco vydrží.Malý chodí na nočník podle nálady a většinou musí být nahatej.To si sám sedne a pak jen volá,že je hotovo.A je fakt,že ho teď “nedrtím“ chci to nechat až bude tepleji,protože venku se 100% počůrává,tak ať není zmatený.

…láska na celý život :-)

LienLien
9.2.2010 v 13:07:25

Podle mě jsou výborné na cesty, když už to skoro zvládáte, ale jinak o nich neuvažuju, nebo spíš o těch látkových, ale ty jsou zase drahé a podle mě zbytečné. Jinak pokud malý nechce plenu, tak huggies začaly vyrábět takové pleny, co se nasazují jako kalhotky, mají bordový obal, zkus si je najít někde v jejich nabídce, tak ty by mu mohly vyhovovat snad.

bamiskabamiska
9.2.2010 v 13:03:28

no takéo neporadím, ale spíš jsem zvědavá co to je já to neznám??
Kluky jsem odnaučovala postupně, posazovat na nočník sice člověk každou chvíli převlíkačka ale to k tomu tak nějak patřilo, nejlepší to bylo v teple když nebyli tolik oblečený

MatildaMatilda
9.2.2010 v 13:00:30

Zuzinko, nikdy jsme je neměli. Jediná vhodná metoda u nás byla nechat úplně bez plínek a snažit se naladit na dítě, aby se podařilo dostat ho včas na nočník:-)
Já jsem v tomto období používala látkové plíny, ale ani ty nepřinesly toužebný výsledek, mým dětem prostě mokro na prdelce nevadilo:-)
Takže promiň, neporadím nic převratného:-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist