Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Něco asi nikdy nepochopím...Něco asi nikdy nepochopím...
PetraPetra
3.2.2010 v 13:11:06

… no schválně, zkuste mi to vysvětlit…

Dnes u nás od rána sněžilo, když jsme odcházeli do školky, odházel manžel sníh před barákem (bydlíme v bytovce). Když jsem došla ze školky domů (asi po tři čtvrtě hodině), odmetla jsem sníh, který zatím napadal (byl to jen poprašek, žádná hrůza), to bylo před devátou hodinou. Po půl dvanácté jsem šla už holky vyzvednout, sníh (zase poprašek) jsem opět odmetla.

No a teď to přijde – cestou do školky jsem potkala sousedku, která mi vytkla, že za nás už třikrát odmetala sníh a že když máme službu, tak ho musíme odklízet celý týden! Ten sníh musela odmetat v době mezi 9. a půl dvanáctou – třikrát, chápete to? Ono sněžilo celou dobu, ale nebyla to žádná hustá vánice. Kdyby to nechala být, odmetla bych to já najednou o té půl dvanácté a místo poprašku by tam byly třeba 2 centimetry sněhu.
Samozřejmě jsem se nedala a ve vší slušnosti jí řekla, že jsem sníh odmetala před devátou a teď taky a dodala, že až dojde k baráku, zase tam ten sníh bude.

Ale nedokážu to pochopit – o co jde? Mám snad celý den stát před barákem a odmetat každou vločku? Nebo mám číhat u dveří, až půjde ven, abych ji předběhla?
Kdybych nepracovala z domu, ale chodila do práce, to bych měla odbíhat odmetat, nebo si snad vzít dovolenou?

V jakých intervalech odmetáte sníh vy?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
Pavca31Pavca31
5.2.2010 v 12:49:38

Petro ja si myslim,ze by si to mela hodit za hlavu.
J atedy take postoj tve sousedky nechapu, ale takovych lidi jako je tva sousedka znam nekolik.
Myslím,ze to mozna nebyl prvni problem,ktery s ni nekdo mel.
To jsou tak zvane prudičky.Baví je vyvolavat konflikty a problémy a baví je když muzou byti důležití a ty pak jsi z toho akorat nastvana a zabyvas se tim.

Hod to za hlavu takovych s prominutim blbcu jeste potkas.

slepenina
5.2.2010 v 12:27:31

Sníh je jeden velký problém, vždy jsme se ho snažili uklidit, ale těžké to bylo když jsme byli v práci a pak to bylo ušlapané a nešlo to pořádně odklidit. Nyní se tím nějak nezabývám a většinou chlapi naběhnou a to nejhorší dají pryč a nyní i město se snaží občas ten chdoník schrábnout. Horčší je, že si u silnice uděláme místo, abychom mohli zastavit u dveří a vytahat nákup a také celý vjezd do garáže a pak jedou shrabováky a vše nahrnou nazpátek, což se stalo i dnes v noci a bylo to pěkně přimrzlé a nemohla jsem pořádně ani vyjet a na místě co zastavuji pak s nákupem tak také sníh zamrzlý a člověk se tam zahrabal a pak zas vyhrabal. Ve středu jsem už volala na technické služby, že se tady už nevejde autobus s autem proti jedoucím a musím je pochválit, vše uklidili a pracovali jen na naší ulici 11 hodin, je to hlavní tah k nemocnici a bylo to vysloveně o pusu jet. Tady muselo vždy auto se zabořit do závěje a pak projel autobus a pak zas auto vyhrabat ze závěje, někdy líp a někdy hůř.

HANINA25
4.2.2010 v 22:42:09

Piškotko,ono se vždy v každém paneláku něco stejnýho ražení vyskytne:)
Ale podívejte se na to z druhé stánky.
Babči samy v bytě,semtam,když mají štěstí přijde rodina.Najednou si nemají s kým popovídat,mají povahy kecavé,rádoby své zkušenosti předávající,ale nemají komu…
Zatrpknou a je s nima peklo na zemi.
A přitom stačí někdy málo,prohodit pár slov,vyslechnout a je klid.Takhle jsem tu zvládla jednu sousedku,z který jsem pár měsíců rostla:)))
Já vím všechny nejsoustejné a poznala sem taky opravdové rejpavé fůrie:)
To už je lepší myslet si svý a kolem vzduch….

ctiradkactiradka
4.2.2010 v 22:33:42

Petro, já si nepamatuju, jestli jsem to už nezmínila.. Svěho času mě to dost naštvalo…, ale ono vztahy ze sousedkama důchodkyněma, které poslouchají za dveřma, jsou někdy zajímavé….

Piškotka
4.2.2010 v 18:53:24

Petři, nejsme náhodou ze stejného paneláku? To snad není možné, máme stejné sousedy! To už nazývám NEMOC, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. Mi teda neřekli nic, a to jsem byla na víkend pryč, a měla jsem hlavní úklid, ale před víkendem i po návratu jsem to odhrnula. Takže pohoda. Ale když jsem měla Sárinku vě věku 3,5 měsíce, musela jsem to dělat sama, nikdo se nenabídl, a tak děcko do kočáru a před vchod… Protože oni jsou neskuteční, pořád šmírujou, nelíbí se jim nic, ale jak říkají tady holky, nebudu chodit jak idiot každých 5 minut před barák kontrolovat stav. Já myslím, že ani nová pokrývka 5cm sněhu nikomu nohu nezlomí,pokud je aspoň trochu normální a chodí pomalu. Prostě každý nemá čas sedět doma a hlídat stav!

PetraPetra
3.2.2010 v 21:50:48

Holky, díky za podporu. Já vlastně ani nevím, proč mě to tak moc vytočilo. Normálně bych si řekla něco o nějakých “babách“ a ještě to podala jako zábavnou historku o aktivních důchodcích.

Pozor, vtip je v tom, že u nás se nemusí hrabat chodník, protože tu žádný nemáme. Jde jen o 3 schody a asi 3 metry před nima. Takže opravdu prakticky žádná práce. Navíc dnes nesněžilo nijak moc, ráno jsme to měli uklizené za minutu, možná za dvě!
Krom toho se to odklízí průběžně, není tam žádná udupaná ukouzaná vrstva, šlo jen o odmetení tenkého poprašku! Nevěřím, že to mohlo někomu vadit.

danasi, tu tvoji sousedku bych poslala na tu naši :-)) třeba by si pokecaly :-))

Ájíku, to teda potěší ještě víc. Navíc učitelka si už jaksi mohla všimnout, že tam nemocné děti nevodíš. To taky dokáže člověka naladit. Tak držím palce, ať se kluci drží zdraví.

ctiradko, nepsala jsi o tom i do Tam-tamu? něco se mi vybavuje… Fakt nechápu, o co těm lidem jde.

Peťko, tím, že tady toho je na odmetání opravdu minimum (takže až na ty blbý řeči pohoda), měla jsem dnes z toho sněžení radost – aspoň můžu vzít holky ze školky na bodech, což je podstatně rychlejší ;-) a pak se taky můžou vyblbnout (máme malej kopeček hned u baráku, tak ani za bobováním nemusíme nikam daleko). Nakonec mě ta radost teda přešla…

makineo, taky dobrý :-) holt, někdo to umí prodat, když už se jednou odhodlá k nějaké práci. No a až přijde soused gentleman, tak mu prostě vraž lopatu do ruky a řekni: “Jé, to jste hodnej!“:-)))

…neustrnout ;-)

makinea
3.2.2010 v 21:13:37

Petro, mám pocit, že odhrnování sněhu je letos docela aktuální téma…
Taky bydlíme v bytovce, 8 bytů, z toho 4 maminy na mateřské, jinak pracující.
Domluva zněla, že bude odhrnovat ten, kdo zrovna může, služba neslužba, protože někdy sněží, jindy ne.
První rok jakž takž.
Letos, odhrnuju já tak z 95 procent.
Mně to nevadí a než abych se šla s někým hádat, tak prostě holky se trochu vyválí ve sněhu a mám to raz dva. Docela mě to i baví.
Ale co zase mě nadzvedlo, jak mi soused vykládal, jak odhrnoval sníh… Odhrnoval ho – teď se podržte – JEDNOU. Chudáček. Já asi tak stokrát. Mám sto chutí mu pokaždé když odhrnu, to jít oznámit :-)Pak máme ještě jednoho souseda, to je zase rádoby gentleman. Jakmile odhrnuju, tak se může přetrhnout, že mu to mám dát, že to odhrne. Ale samotnýho ho ani nehne.

Já jsem ale ráda, že letos už ta zodpovědnost je na městu. Mně to neva, klidně to odhrnu, ale vadila mi ta představa, že někdo si na městkém chodníku zlomí nohu, já budu třeba na dovolené zrovna nebo kdekoliv pryč a ponesu za to zodpovědnost.
Takže já jsem spokojená, že se to změnilo.

Jo a ještě… Nedávno jsem se dočetla, že člověk měl 8 hodin na odklizení sněhu, obec má snad 12 hodin. Takže vlastně, když sněží v osm ráno, tak to můžou odhrnout až v osm večer.
Neověřovala jsem si to, ale bylo to myslím v novinách. Takže rozhodně člověk nemusí uklízet co půl hodiny.
Sousedka si asi potřebovala rýpnout, hoď to za hlavu :-)

Ájíku, nedávno jsem to tu zrovna chtěla psát… TAky mě tohle hrozně vytáčí. U nás ve školce se to letos úplně zvrtlo, učitelky to neřeší a chodí tam vyloženě nemocné děti. Chlapeček v šatně si stěžoval mamince, že se mu chce spinkat, že kašle – oči lesklé, kašlal hrozně a maminka mu na to řekne, že to musí vydžet. Nechápala jsem.
Já jsem taky poctivec a hrozně mě to pak štve, když jdem na tři dny do školky a pak jsme 14 dní doma. Malé je to pak líto.

Uf to jsem se rozepsala.

quendolinaquendolina
3.2.2010 v 21:01:54

Petro, taky by mě to naštvalo a asi bych od té chvíle už neuklízela sníh vůbec ať se baba třeba postaví na hlavu.
A nevím jestli to platí všude, ale něco jsem slyšela, že od letošního roku se o chodníky mají starat obecní úřady. U nás to vyřešili cedulkou “Chodník se v zimě neudržuje“

HANINA25
3.2.2010 v 20:54:44

Řekla bych,že by si báječně rozuměla s naší sousedkou:)))
Je to typ člověka,že i kdybys tam stála s koštětem od rána do večera,stejně by si něco našla k vytknutí:)
Pusť to z hlavy a nekaž si náladu.
Jsou lidi různý :blbý a pitomý a ty máš svědomí čisté,zametalas.Tak o co jde?
Tento druh se ani pochopit nedá….

PeťkaPeťka
3.2.2010 v 20:47:30

Chápu, naštve to. A pokud někdo nemá splachovací povahu, věřím, že to dokáže pokazit den.

Peti, neřeš to! To vážně nemá cenu. Jak tak koukám, být v důchodu je taky taková maličká diagnoza, co? Všude se nejde nějaký akční důchodce, co má potřebu rýpat.

Jinak za sebe musím říct, že už mám toho bílého cosi, co neustále padá a padá plné zuby. Už se prostě těším na léto.
Jinak o víkendu jsem uklízela sníh z balkonu a taky jsem si pěkně mákla! A to jsem pak ještě dostala vynadáno od svého miláčka, proč jsem to nenechala být. :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist