Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Předsevzetí: do konce ledna!Předsevzetí: do konce ledna!
VirenkaVirenka
23.1.2010 v 18:50:05

Zdravím vás všechny,
Dneska, po dalším zátěžovém dvoudnu, jsem si uvědomila, že od spuštění nové verze VD tady trávím prakticky veškerý svůj volný čas. Ony jsou VD návykové, o tom žádná a bylo to tak vždycky, ale teď je to skutečný extrém. Před nějakým časem jsem si myslela, že si musím dát od VD oraz kvůli pročištění hlavy, ale jelikož vzápětí přituhlo na všech frontách, nemohla jsem to udělat – VD pro mě skutečně fungují jako relaxační prostor, téměř za všech okolností. Teď v lednu mám slušnou zátěž pracovní, ale v jiných oblastech zaplaťkomukoliv klid. Takže mám asi nějak zvýšenou potřebu odpočinku, nebo co. Jsem tu zkrátka pořád. Je to tu prima, teď spousta nových barviček a jiných radostí :-))

Jenže, všechno tím trpí, děti jsou na mém čase šizené nejvíc a i když mi připadá, že jim to nevadí (zase to ještě netrvá tak dlouho), vadí to mně. Tak jsem se rozhodla, že ten čas nesmím přehnat. Domácnost vypadá dost problémově, ale to se nezboří, práce nožičky nemá, takže do konce ledna mám prázdniny a můžu tady být podle svých možností. Potom zase uberu, i když je mi jasné, že to budu muset dost kontrolovat.
Píšu to sem proto, aby mě náhodou nenapadlo z toho předsevzetí dezertovat, znám se dobře. Je to zveřejněné a doufám ve veřejnou podporu – když nic jiného, tak mého plnohodnotného vztahu s dětmi :-)))

Pevně doufám, že se tu budeme vídat v sestavě, jak jsme se znaly před velkou proměnou a že budou přibývat nové věrné tváře, to je jen třešnička na dortu.

Stránky: [1] 2 3 4
Ájík
24.1.2010 v 18:55:07

Virenko, tak tvůj příspěvek z 9.16 to popsal přesně :)
Já se taky obejdu bez netu a bez compu, ale bez VD NE!Drogově vonící prostředí.. to je krásné označení :)
No, prostě to znám, už když jsem po oslavě umývala nádobí, věděla jsem, že jen co skončím, MUSÍM sem :)))
Ale přesto ti palečky držím :)

LienLien
24.1.2010 v 12:51:52

Vírenko to nemáš za co, hlavně, že ho Petra uvedla do patřičných mezí, já se úplně lekla, co jsem ti to sem dala, ale když už jsem ho tak dlouho vybírala, hodila jsem si ho na pozadí Pc a vypadá to fajn, nakonec byl pro tebe i pro mě. :o)

VirenkaVirenka
24.1.2010 v 12:30:57

Lien,
tobě chci ještě poděkovat za ten pěkný obrázek, ten se mi moc líbí. Jak tak koukám, my dvě budeme mít asi leccos společného.
Užívej si s malou zimní dny, tady u nás je jako v pohádce, tak doufám, že u vás ostatních taky :-) Já si přesně takhle leden představuju a jsem ráda, že toto zažívám v lednu a ne v dubnu :-)

Anonym
24.1.2010 v 12:23:35

Horempádem,
já jsem napsala svůj první a jediný článek pod vlivem soutěže letos v lednu :-), a to jen proto, že mě téma okamžitě inspirovalo a napsala jsem text za 20minut. Jinak cílevědomá aktivita článku je pro mě moc – i teď, já tu dlouhodobě relaxuju a článek je opravdová PRÁCE, na to časem neplýtvám.
Televize mi naštěstí nic neříkala dřív – dlouho jsme ji neměli, a teď ji využívám jen při žehlení – občas si přitom pouštím DVD, protože není žádný dostupný pořad na běžných programech. Jinak jen naprosto výjimečně. Jenomže comp je sbírkou mnoha zábav v kupě. Informace, po kterých já hladovím, jsou k sehnání kliknutím. Přesycená osobními kontakty mám u compu klid a pokoj. Je to zkrátka past přímo pro mě.

No nic, domeček my mít nebudeme, to je mimo naše možnosti docela, takže musíme pěstovat rodinný život tak jak ho máme. Jdu znova na prádlo, snad už bude upečené kuře – stále testuju vánoční dárek = remosku a stále nemám časy úplně osahané. A trochu úklidu snad dneska zvládnu. A potom, zase budu šmejdit, prázdniny ještě pokračují :-)))

Tobě, Horempádem, přeju splnění nadějí a domeček podle vašich představ. Já bych taky byla štěstím bez sebe, bez ohledu na starosti kolem, hlavně ze zahrádky. Tak do jara přeju hezké vyhlídky :-)

Co to? zase nepřihlášená??

 • Virenka

 • Horempádem
  24.1.2010 v 10:59:03

  Ahoj Virenko :-) Tak o závislosti na VD bych mohla leccos povídat že? :-))

  No je pravda, že jak mi přibyla práce, tak nemám vůbec čas na tvoření článčků. Bohužel tu mám tři rozepsané,ale ještě vůbec jsem se nedostala k dopsání :-( Ale ono to jednou příjde.

  Sice to vypadá, že jsem tu často, ale je to jen odbíhání. Holt kompenzace té závislosti :-)

  Taky se snažím nešidit Elinku o svůj volný čas. Ale jen zasedne k malování nebo k pohádce, tak sem musím vklouznout :-))

  Myslím, že tu rozumnou míru pomalu nacházím. Dřív bych tu proseděla mnohem víc času, ale jak přibyla do denního režimu práce, tak se to hodně osekalo.

  No spíš se obávám, že pokud se dostaneme do toho baráčku a zasvětíme ho domácím zvířátkům, tak se sem dostanu jednou za uherák. Ale nevidím v tom nic negativního. Po aktivním životě povenku a se zvířátky jsem vždycky toužila, takže se na to hodně těším. Doufám v to, že i televize mi už nebude nic říkat a bude to pestrý život jak má být :-))

  Takže se přidám s předsevzetím a nechci aby to vyznělo negativně vůči VD, že si zařídíme s rodinkou aktivní život na venkově a najdeme mezi sebou díky tomu více porozumnění. VD se stanou večerním oddychem a možná mě to podnítí ke psaní článečků o všedních i nevšedních dnech na samotě na venkově :-))

  Přeji ti, aby jsi tu správnou rovnováhu našla.

  VirenkaVirenka
  24.1.2010 v 9:16:53

  Mari,
  ten obrázek je moc hezký, dobře to už umíš :-)))

  Ale já neohlašuju odchod, jen návrat k provozuschopným podmínkám. Spíš bych chtěla dostát svým osobním prioritám – čas, který zbývá mimo práci, co nejvíc využít s dětmi. Ona už ta práce sama je docela k debatě s malými dětmi. Ale jako správný závislák z VD nemůžu jen tak jeden den nezapnout comp. Klepou se mi ruce, jsem protivná, mám abstinenční příznaky :-)) Kdybych tehdy nezavadila o VD, asi bych se smála závislým na “internetu“. U mě to není internetem, ale konkrétním drogově vonícím prostředím tady.

  Tak pevně doufám, že od února se zase uvidíme – sem tam. Ve volném čase, v tom, který skutečně mám. Teď vybírám prázdniny, jinak mám z loňska ještě 18 dní dovolené, tak nějakou reálnou bych brala taky. Ještě že aspoň něco jde v tom virtuálním světě kompenzovat :-)))

  marika81
  23.1.2010 v 23:22:58

  Já to zkusím beze slov:)))))

  PetraPetra
  23.1.2010 v 22:36:54

  Lien, :-))))

  …neustrnout ;-)

  LienLien
  23.1.2010 v 22:22:35

  Petro, díky, pán bůh ti to vrátí na dětech.

  PetraPetra
  23.1.2010 v 22:21:14

  Tak jsem si to hezky naplánovala a přišel trošku větší škrt přes večerní rozpočet, takže jsem diskuzi přeřadila až teď.

  Lien, obrázek jsi ti trošku smrskla :-)

  …neustrnout ;-)

  Stránky: [1] 2 3 4  Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist