Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Výtvarno pro malé dětiVýtvarno pro malé děti
Zbyšek
23.1.2010 v 12:02:14

Už opět připravujeme tábory, mj. tři turnusy pro prcky 4 až 8 let a vždy jsme s nimi dělali něco, co si děcka odvezla domů. Loni to byla malovaná trička a paňáčci z ruliček od wc papíru, předloni to byla ubrousková technika na hrníčky. Tak jestli Vás napadá, co by se dalo ještě s dětmi dělat přiměřené jejich věku (samozřejmě s pomocí vedoucích). Odbornice na to je Chmjorka, ale nevím, jestli sem ještě chodí.

Stránky: [1] 2
Anonym
29.5.2010 v 0:29:37

Milý Zbyšku,
jsem překvapena že sis na mě vzpomněl:-) Každopádně stále slyším chválu na Tebe od babičky jedné holčiny které jsem dala tip na váš tábor, hrozně se jí líbilo a účastní se dalších akcí:-)

Vidím že nějaké tipy zazněly – já bych tedy před slaným upřednotňuji samotvrdnoucí hmotu (přijde mi odolnější, jelikož jsem takový nostalgik a ráda si věci schovávám tak u slaného se mi skladování neosvědčilo).

Mohou si udělat třeba náhrdelníky (podle programu ať indiánské – špičaté tesáky, pravěké – popraskané kuličky… prostě to nějak zapojit…)

Pískové těsto jsme taky dělali, to bylo super – dělali svícny (formičky na malé bábovičky) – můžete je třeba rozsvěcet večer u ohně nebo si udělat světelný průvod…

Pak také malování na kameny – udělat si těžítka. S motivem který souvisí s programem nebo prostě každý svoje.

Odlévání sádrových stop nebo si udělat do sádry památeční otisk ruky (když do sádry přidáte trochu disperzního lepidla bude trochu odolnější)

Kašírování – lepidlo na tapety a stoh novin (vytvořit jde uď nádoba nebo třeba maska)

Chrastidla – krabička od filmu nebo vnitřek z čokoládového vejce naplněné třeba trochou písku, kamínky, jehličím a pak třeba pomalovat, můžou využít i při zpívání u táboráku, naše děti to milují jelikož můžou hrát všichni zaráz a ti co nemají rytmus v těle celkový dojem příliš nenaruší.

Pomalovat nebo obarvit šátek

To je jen tak v rychlosti co mě v tuhle hodinu napadlo.

Chmjorka

Zbyšek
30.1.2010 v 0:57:11

Ano, perfektní, děkuji.

ZavaZava
29.1.2010 v 10:22:14

Mozaikové krabičky či skleničky.
Dají se využít např. plastové krabičky od krémů, řádně vymyté. Zbytky samolepicích tapet nastříhat na kousky a lepit na krabičky jako mozaika. Vypadá to pěkně a dají se do toho schovávat táborové poklady.

Jako děti jsme ze zbytků vlny dělali panenky a panáčky. Namotá se vlna na otevřenou ruku. Stáhne se z ruky, sváže se (provlékne se otvorem uprostřed), aby se to nerozuteklo a zároveň se tím vytvoří poutko na pověšení. To bude tělo. Ještě jednou to celé znovu, ale svážeme jen konce, bez provlékání uprostřed – budou ruce. Ohyby na konci jsme u rukou rozstřihli. Pak už se ovazuje tělo “zvenku“ – cca 1 cm odshora jeden “ovaz“ a pevně zasukovat – hlava (nahoře na hlavě je ono poutko). Prostředkem se prostrčí ruce a těsně pod rukama zase zaváže. Rozstřihne se dolní ohyb vlny a je panenka (má sukýnku). Rozstřižená vlna se může rozdělit na 2 části a každá zvlášť se zase sváže dole (jako ruce)- nohy a máme panáčka. Jsem srozumitelná?

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
29.1.2010 v 10:10:11

Anonym
29.1.2010 v 10:00:06

Mě napadlo zdobení vařeček – různé postavičky a nakonec by jste s těmi vařečkovými loutkami mohli zahrát i divadlo.

JanaKJanaK
26.1.2010 v 0:21:14

Ahoj – zdravím všechny.
Mám pár tipů, každý rok jezdíme s partou kolem Mateřského centra na “rodinný“ tábor – děti cca od 0 do 10 let. Každý rok máme jiné téma a pokaždé si na památku vyrobíme trička (malování, savo, speciální obtiskávací barvy, či jiná technika). Kromě toho a zmíněných věcí ještě pleteme z pedigu, drátkujeme všechno možné (od kamínků po větvičky), vyrábíme keramiku (super samotvrdnoucí hmoty), jezdíme do Maříže, kde si vybranou keramiku sami malujeme, vyrábíme šperky a korálky z Fimo hmoty, vypalujeme do dřeva (děti kreslí, vypalují dospěláci), smaltujeme (děti sypou barvičky, dospěláci a větší děti zapékají), vyrábíme svíčky (dá se koupit sada nebo se knot namáčí do teplého vosku či parafínu), ubrouskujeme (sololit, krabice, textil, apod.)…UF, víc mě zatím nenapadá.

Ale pár webovek, kde snad něco najdete:
http://www.magrata.cz
http://www.predskolaci.cz
http://www.aurednik.cz – to je prodejna výtvarných potřeb nedaleko Berouna, dělají ale i výtvarné dílny plné skvělých nápadů, lekce jsou snad zdarma, jen se platí něco za spotřebovaný materiál

Zbyšek
25.1.2010 v 19:11:04

Děkuji za rady. Batikování je tam kam jezdíme trochu náročnější, už jsme to dělali. Dělali jsme i barevné lampiónky – malované skleničky. Písková hmota vypadá zajímavě. To slané těsto už jsme dělali před pár lety, ale už nevím recept, takže díky za něj. Další nápady vítány :).

VirenkaVirenka
25.1.2010 v 17:59:21

No, možná by děti zvládly hravou formou batikování? Je to docela legrace a děti kolem 5-6let to baví. Z batikované látky ušít pytlíky, do nich zašít rýži a je z toho bezvadný termoforek – rýže po zahřátí v mikrovlnce krásně hřeje.

Anonym
25.1.2010 v 17:54:38

Ahoj, Zbyšku, můžu doporučit modelování ze slaného těsta – nelepí se, není závadné a je to levné. Dá se obarvit potravinářským barvivem. Tady je recept: 312g hladké mouky, 150g soli, 2 lžíce oleje, 170ml vody. Vypracuje se hladké těsto a už se může modelovat. Výrobky se mohou (ale nemusí) péct ve vyhřáté troubě při 180 st.
Trochu dražší je malování lahví a sklenic barvami na sklo. Dají se koupit různé barvy, některé se musí po nabarvení vypálit, jiné ne, dají se koupit i slupovací (to se nazývá Window color, je to úplně samostatná technika).
Napadá mě ještě vyrábění indiánské čelenky – kdysi to dělala Majda v Kouzelné školce. Ustřihneme dva pruhy čtvrtky tak, jako kdybychom chtěli dělat korunku, délku přizpůsobíme obvodu hlavy. Na jeden pruh nalepíme (nejlépe Herkulesem) různé trávy, pírka atd., aby to připomínalo indiánskou čelenku. Když máme hotovo, druhým pásem stonky překryjeme, aby to vypadalo hezky. Konce čelenky zalepíme. Holčičky si můžou místo čelenky vyrobit korunku a hezky si ji nazdobit. Ke zdobení se může používat všelicos, napadá mě třeba použít taková ta ozdobná “vyřezávátka“ (raznice se tomu taky říká), dají se koupit různé dětské motivy v sadě. Raznice se mohou použít taky např. k výrobě papírových přáníček.
Pro další nápady a techniky doporučuji dětský pořad Šikulové, davají ho každý čtvrtek před Kouzelnou školkou, asi v 16h.

Pavca31Pavca31
24.1.2010 v 23:07:16

Pvoso na tu piskovou hmotu jsem ted koukla a je to super,skoda ze jsem to neznala i drive,ale urco to s detmi vyzkousime.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist