Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » utěšte mě holčičky mojeutěšte mě holčičky moje
bamiskabamiska
18.1.2010 v 18:49:22

Tak sem jdu nej na skok, dnes jsem byla u doktorky jsem 37,víc se neotvírám což je ok, ale zase mě trochu vystrašila, nešla jsem to sem psát hned, ale abych trochu vychladla a neblbla…říkala abych přestala magnezium, povolila(14dní bylo zakázáno:-)) a smála se že mám nakázáno milovat se protože jsme měla kluky 4kg a 4,2 a přenášela tak aby to bylo dřív:-),no ale nezdálo se jí to tak mě hnala na ultrazvuk, že asi bude nohama dolů a jak bude velké….no tak se mi orosilo čelo protože vím že nohama je to horší-nemůžou pomoct kleště ani hup sestřiček na bříško…no a z ultrazvuku jsem šla s tím poloha příčná odhadovaná velikost 3,2kg……..tak jsem špatná protože z učení na poslendí zkoušku vím že to směřuje k císaři….ale nemám informace co a jak tohle jsem nečekala, co mi jen v rychlosti řekla tak se počká až budou stahy, a odteče plodová voda a pokud se neotočí tak pak císař…..tak mě svým způsobem mrzí a mám strach, že mě čeká obojí bolesti porodní i bolesti po operaci….musím někde něco načíst abych vůbec tušila co a jak,,,,,,jestli víte a máte zkušenost tak písmenka vítám, a nebo odkaz kam juknout….tak já se jdu šprtati aspon na to nebudu myslet…

Stránky: [1] 2
ctiradkactiradka
19.1.2010 v 9:25:06

Kamarádka měla mimčo taky v příčné poloze a nakonec teda musela na císaře.. NIcméně nestresovala bych se tím, opravdu se snaž nějak vydržet a uklidnit… Pokud si to mimísek rozmyslí, bude dobře, pokud si to nerozmyslí, tak s tím stejně asi nic víc nenaděláš… Hlavně se tím netrap. Všechno bude v pořádku…. Držím palce.

Anonym
19.1.2010 v 9:08:38

Moje dcera měla malou koncem pánevním a tak ji hned doporučili císař. Objednala se a pak to šlo celkem rychle a já měla také císař a to pro zmnu, že mi vyvolávali předačasně porod a voda mi sice otekla, ale neotvírala jsem se a pocit z toho mám takový, že si člověk může klidně sednout a je to i snad lepší, jen pak si musí člověk dát pozor aby se mu ta jizvička nenatrhla, což mě se stalo, bylo to napojené přímo na operační jizvu po slepém střevu a já prostě honem všechno doma udělat a tak mi to v tom spojené trochu povolilo, ale já to mazala vrchlabskou mastí a pěkně se mi to zahojilo. Nelam si hlavu, určitě to udělají co nejlíp. slepenina

wolfikwolfik
19.1.2010 v 8:21:14

Ahoj bamisko,
klíííídek, i sekce se dá zvládnout :-)
Být tebou, radši o tom nic nehledám. První dítě jsem rodila “spodem“, měla jsem načteno kde co a přitom mi to bylo úplně na nic, skutečnost byla něco, co jsem fakt ani v nejhorším snu nečekala.
Druhý dítko jsem měla už od půlky těhotenství plánovanou sekci, nic jsem o tom nehledala, nečetla, říkala jsem si “sladká nevědomost“. Uspali mě a když jsem se probudila, bylo po všem. Po operaci to sice dost bolelo, ale 4. den nás pouštěli domů a 5. den už jsem věšela na balkóně prádlo :-).
Hlavní je, aby se miminko dostalo ven v pořádku…

Horempádem
18.1.2010 v 22:03:16

Se omlouvám nebyla jsem přihlášená :-)

Anonym
18.1.2010 v 22:02:35

Bamisko, přidávám se k holkám, ještě neplaš :-) Ještě je chvíli čas, aby se mímo otočilo.

Jinak já jsem si prošla jak začínajícím klasickým porodem a pak navazujícím císařem kvůli navozeným potížím a jsem tu a v pohodě :-) Sice to mohlo být jinak, ale co naděláš. Ale dětičky jsou silný lék, který zabírá spolehlivě.

Já myslím, že nás za pár týdnů obšťastníš zprávičkou, že mimčo je hlavičkou dolů a vše bude tak jak má být.

HANINA25
18.1.2010 v 21:13:11

No dej pokoj matko.
Člověk tu není pár hodin a už takový čertovský zprávy.
Kašly teď na nějaký ultrazvuk,stejně máš času ještě dost a Virenka odbornice ví a zná:)A pravdu má.
Taky matku chlácholily,že je v pořádku a na ultazvuku ani nezjistili,že si bráška spletl pupeční šnůru s šálou:))))
Tak vidíš,není to zas tak jistý.
Vždyť víš jakýho čiperu/čiperku/ máš,nezapomělas jak si nám psala,že dává zabrat?Dneska tak a zítra jinak.Nudí se tak si cvičí:)))
Neboj bude to v pořádku.Hlavně klídeček,znáš doktory bububu a nakonec pohoda.
Dej nohy na stůl,pokecej s rodinou o počasí,vem knížku a zkus se ponořit do učení.
Máš nabitý program,takže vše postupně.Zkoušky aspoň za dvě a pak lehárko a pak děj se vůle boží.
To se zvládne uvidíš.Mimí je šikovné po mamince ,tak si to naposlední chvíli rozmyslí, jak to pro něj bude pohodlnější a nebude trucovat a otočí se.
Tak se drž a nestresuj se.Učily Tě,že starší se mají poslouchat?:)))))

bamiskabamiska
18.1.2010 v 20:57:09

Vierenko děkuji za slovíčka ani nevíš jak pomáhají…..

VirenkaVirenka
18.1.2010 v 20:12:58

Bamisko, prosím tě, neblázni.

Jestli se v tom smyslu na zkoušky dokonce něco učíš, tak ti v zájmu zdravého konectěhotenského rozumu dobře radím, neuč se to, nečti to, nehledej. Uklidni se, promluv si s miminkem a řekni mu, že až místo ubyde, lépe je točit se na hlavu. Ono to sice dobře ví, ale když uslyší, že na tom máš zájem, pokusí se ti vyhovět :-)
A není to tak úplně legrace. Magnesium bys už brát neměla, touto dobou by děloha měla mít oddech, jinak nebudou kontrakce dostatečně účinné a začátek porodu se může opožďovat, obzvlášť když předchozí porody byly taky později. Příčná poloha – vadí při porodu, ale vícerodičky mají v této poloze dítě celkem často, protože v jejich děloze je spousta místa. Dítě se točí podélně mnohdy až na samém konci porodu – 38-39.týden, naprostá většina dětí (97%) na hlavu. Jestli se budeš stresovat a strachovat, dítě to cítí, strach je často v pozadí polohy koncem pánevním, takže radím opravdu, uvolni se, uklidni se, mluv na mimíka. Při příští kontrole uvidíš, že dítě bude ležet na délku. Dokud nepůjdeš rodit, neřeš, jestli leží hlavou, na tu se může otočit až hodinu před porodem a naopak taky. Prostě počkáš, co ti řeknou v porodnici. Předem nějakým strachem porod stejně nevyřešíš, maximálně ti to ten strach může pomoct zkomplikovat.

Jestli dítě opravdu zůstane příčně, nemůže se v žádném případě narodit spodem, jde mu opravdu o život a nic víc se na tom nevykoumá. Nezůstane tak ale skoro žádné dítko, tak proč zrovna tvoje??
Prosím, maminečko, řeš problémy, až přijdou, nic si nepředstavuj, jinak si to přitáhneš jako nic. Maluj si a maluj to, co si přeješ jako dobré a hlavně manžu popros, ať tě udržuje v poklidu, za týden uvidíš, že je všechno lepší. Zkoušky před porodem tedy nejsou nic moc, psychika dostává pěkně zabrat, tak doufám, že nebudeš rodit tak nahonem a stihneš aspoň trošku vydechnout. Je to o moc víc potřeba než tělesný odpočinek, na mou duši.

bamiskabamiska
18.1.2010 v 20:03:58

Lein jem z Kutné Hory do Prahy daleko , děkuju….

na učení nemám myšlenky co tam dnes šlo je tam, zíátra budu pokračovat, jdu hledat informace ke zemnšení nervozity:-))

LienLien
18.1.2010 v 19:58:42

Bamisko, nevím odkud jsi, ale prý na otočení výborně zabírá akupunktura, měla jsem dokonce kontakt na někoho v praze, ale nevím, jestli bych ho dohledala. Ale neboj, na otočení má ještě spoustu času. :o))

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist