Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Děti vs dovolenáDěti vs dovolená
Horempádem
12.6.2009 v 10:47:02

Ahojky, mám prosbičku, tak nějak pozvolna začínám balit na dovolenou. Co se týká dcerky, tak jsme s ní zatím jezdili jen po ČR nebo max do PL za babičkou. Tudíž vždy tam, kde pokud něco chybělo, tak se to dalo bez větších problémů koupit.

Proč se tedy ptám, doposud jsme do dalekých krajů:-) cestovali pouze s manželem, takže jakous takous představu o tom, co mít sebou už z praxe mám, ale taknějak se obávám, abych něco nezapomněla vzít dcerce.

Proto mám dotaz co jste na dovolené např. u moře postrádali a tloukli jste se do hlavy, že vás to vůbec při balení věcí nenapadlo?

Díky :-)

Stránky: [1] 2
Horempádem
13.6.2009 v 15:46:04

Padmé, jooo to znám, nějaký zvláštní problém s tím nemám, ale pro jistotu holce vezmu nějaké bombo, teda v jejím případě žvýkací :-)

PadméPadmé
13.6.2009 v 14:43:16

Horempádem, Řecko je v pohodě, tam žádné potíže nebudou. :-) Ještě mě napadla jedna věc – v souvislosti s létáním – někdo má trochu potíže se změnou tlaku (konkrétně s ušima, někomu zalehnou, někdo může mít nepříjemný pocit), je dobré mít u sebe cucavé bonbony nebo žvýkačky (lepší mít a nepotřebovat :-))

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Horempádem
12.6.2009 v 23:09:13

Holky moc díky, jak jsem psala s lékarničkou se počítá tu už mám, jen ještě musím dokoupit něco na ty očka (opět díky) . Sobě musím ještě zajít za dr. (to mi připoměl ten Dithiaden) minule se mi objevila alergie na sluníčko. Jenže to možná bylo tím, že jsme byli v lednu a kůže nebyla připravená, no ale pro sichr :-))) Opalovací kosmetiku mám Daylong, byla mi doporučena v lékárně, takže asi OK.

Babofko dííííky za tyčinky, ty mi nějak unikly :-D

Jinak ručníky by tam měly být, já si stejně beru pár kusů svých, ale moc nechci, protože to tíží kufry.

Co se týká plavek a botiček do vody pro Eli, tak to jsem vybavená u všeho ve dvojím. Kloboučků máme taky habakuk a vodní nafukovadla jsem naštěstí ponakupovala.

Peťko díky, ubrousky vlhčené mám, ale ty velké balíky, málem bych zapoměla na ty cestovní balíčky do příruční tašky , uf :-)

Padmé, no vcelku to asi bude civilizovaný je to Řecko, ale ostrov, tak snad ty základní věci by měly být. Píšou , že naproti je obchůdek všehochuť, tak snad to bude OK.

Jinak mám z toho vítr, i když vím, že děti snášejí letadlo dobře, tak mám obavu, abych místo sebe ještě nekrotila emoce dcerky :-))) Ale pro jistotu beru Kinedryl. Jen doufám, že nebude zpoždění, minule jsme čekali 5 hodin (tam i zpět) a lidičky co tam měly malé děti jsem fakt litovala, protože to byla řehole. Takže musím být zásobena zábavou (omalovánky, pohádky apod).

Tentokrát jsem začala vyjímečně s přípravou dřív, jinak před tím jsem plašila na poslední chvíli a dost často byla zoufalá, že to či ono není k sehnání. Viz letos v lednu nebyli nikde trička, boty do vody, opalovací kosmetika, prostě nic a člověk by si řekl, že dnes je jiná doba a lidé cestují celý rok. Naštěstí jsme něco měli z předchozí dovolené a zbytek dokupovali na místě. Jenže tam to byla řehole, nikde nic a když už tak hooodně draho.

Ještě jednou děkuji a dalším tipům se nebráním :-)

PadméPadmé
12.6.2009 v 21:21:45

A budete-li u moře, tak pro malou můžeš vzít nafukovací kruh, lehátko, rukávky, balonek či balón. :-))
Hezkou dovolenou, hodně sluníčka a odpočinku.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

PadméPadmé
12.6.2009 v 21:19:29

Horempádem, moje rozhodování při balení vždycky zásadním způsobem ovlivňuje to, kam se jede, je-li to civilizovaná země či nikoliv :-)) a pak také záleží na tom, jak jsi jazykově vybavená (abys v případě potřeby dokázala říct, co vlastně potřebuješ např. v angličtině). Jinak bereme to, co píšou holky – lékárničku (dezinfekci, náplasti, něco na teplotu – Ibalgin, Panadol, vždy beru Fenistil, kdyby nás něco poštípalo a vždy přibalím Dithiaden, Panthenol ve spreji a oční kapky Opthalmo-Septonex). A Daylong – budete-li celý den venku, bude se hodit, je spolehlivý. No a vše ostatní – pro malou dost zábavy – pohádkovou knížku, omalovánky, pastelky, pexeso atd. a dostatek triček. :-))) Vozíme také sluneční brýle, klobouček do vody, dvoje či troje plavky (už se nám to vyplatilo :-))) A všechno od drogerie – vlhké ubrousky, vatové tyčinky, mýdlo, šampon, zubní pasty a kartáčky :-))) Mně vždycky mamka říká: PPP.
Pas, peníze, prášky (ve smyslu – léky).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

PeťkaPeťka
12.6.2009 v 15:54:51

Horempádem, pokud jedete k moři, pak nezapomenout hodně ručníků.
Pokud teda nebudete mít denně čisté, hotelové.

Pokrývku hlavy, krém, župánek, bábovičky a lopatička na pláž. Vlhčené ubrousky na utření cestou, popř. místo toaleťáku.
Zábavu pro dítě do auta.

Anonym
12.6.2009 v 15:34:22

U mě to nic nebylo ale často se zapomíná opalovací krém a dostatek peněz
Margita

JovankaJovanka
12.6.2009 v 15:27:15

Horempádem, my jsme na tom jako Babofka. Hlavně pro děti něco proti teplotě a pro nás na bolení hlavy, taky tampony – ale to je jen pro dospělce :-)
Hračky, pastelky, papíry/omalovánky, ale to vše se dá popř dokoupit. Zkus pouvažovat, co by ti moc chybělo, kdybys to musela jít koupit třeba až druhý den ráno?
Jinak my už máme po těch procestovaných letech seznam věcí, který vždy aktuálně vytiskneme a pak z něj při balení jen odškrtáváme.

babofka
12.6.2009 v 15:00:44

Horempádem, posledně jsem zapomněla vzít ušní tyčinky. Tak jsme je prostě koupili… Jinak si nevybavuju nic… :-)

Horempádem
12.6.2009 v 13:43:35

babofko díky, na lékarničku jsem nezapomněla, už mám připravenou tu cestovní. Já to mám pokaždé, že něco je navíc a nevyužije se, ale naopak něco nevychytám. Co se týká nás dospělých, tak to si vždycky nějak poradíme, nebo se bez toho obejdeme. Jen prostě si ráda přečtu, komu co chybělo, abych se inspirovala, jestli to nebude také můj případ :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist