Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Potřebuji poradit!Potřebuji poradit!
Anonym
11.6.2009 v 13:59:26

Dobrý den, potřebuji poradit,jsem v zoufalé situaci.S manželkou jsme rozvedeni už více než rok,nemáme vyřešeno SJM,ona nic řešit nechce a dohodnout se taky nechce.K soudu je to podané.Jde o to,že všechny platba jsou psané na mně,tudiž musím vše platit já,ona neplatí nic a já to prostě finančně nezvládám.Platím daň z nemovitosi(v domě už 3 roky nebydlím),hypotéku na dům,další půjčku,alimenty a další výdaje.Ona to platit odmítá,nechce ani přispět.Podle mně je spoludlužník a měla by hradit polovinu,pokud jsem dobře pochopil.Samozřejmě,že se o tom,že nic nehradí dozvím až v momentě,kdy mi „slavnostně“ pošle nějaký dopis s nehorázným penále a hrozbou exekuce.Jde ji nějak donutit aby splácela aspoň část dluhů vzniklých v manželství nebo musím čekat až na ten soud.Ten může trvat taky několik let a já budu pořád platit,z výplaty mi zůstane sotva tisícovka na měsíc.Děkuji za všechny rady.
Honza

Stránky: [1] 2
Anonym
17.6.2009 v 19:54:21

no jo Lubik je pan nejchytřejší, tady nesmí nikdo zasahovat :-(
Pane Honzo, Quinty to napsala dobře, pozjišťovat, poptat se, bojovat, rozvedení manželé bývají na nože a tvá žena tě chce co nejvíce oškubat! Jestli můžete, kontaktujte právníka i kdyby vás to mělo něco stát..přeji vám hodně štěstí. Škoda, že na vás nemám kontakt
Simona
simona

Anonym
17.6.2009 v 18:39:01

Dokud nemáte vypořádán SJM, což je možné až po právní moci rozsudku o rozvodu – vše co si pořídíte, vyděláte patří na „společnou hromádku“. Takže pokud platíte společné dluhy ( lhostejno, kdo je uveden jako dlužník – dluh spadá do SJM) platíte sice ze své výplaty, ale právně POŘÁD ze společné hromádky. Pokud jde o auto – i když jste zapsán jako vlastník vy, nezNAMENÁ TO , ŽE jste výlučným vlastníkem – máte jej zase v SJM, totéž platí o nemovitosti – nemůžete ji prodat, je v SJM, museli byste prodávat společně. V případě, že nebudete splácet společné závazky, věřitel vás zažaluje ( jednoho z vás nebo i oba) a v případě nezaplacení následuje exekuce na majetek v SJM – postihl by tedy i ji.
kkk

Anonym
15.6.2009 v 7:48:51

Quinty, PEPA, prasivka člověk nemusí být právník, aby poznal, že vaše rady jsou nanic. Radit prodej svou polovinu je na první pohled nemožné, protože Honza žádnou svoji polovinu nemá, protože SJM nebylo vyřešeno a to je podstata dotazu. Kdyby to tak bylo, tak se Honza nemá co ptát. Také si nejde u společného dluhu domluvit splácení „své poloviny“, protože prostě není. Žádná banka na to nepřistoupí ani kdyby chtěla, protože nemůže.
Lubik

Anonym
14.6.2009 v 15:14:02

Prodejte svou polovinu domu,taplaťte tím hypotéku,co vám strhávají,a budete mít klid. Potom si bude muset ze své poloviny platit svou hypotéhu i kdyby nechtěla. Nejde do nekonečna takovým lidem ustupovat. Jestli je auto vaše,vemte si ho také,pokud jste ho kpoupili za manželství,prodejte ho a polovinu dejta manželce. Jen tak si přijdete na své peníze a budete mít klid. I když si to moc nemyslím. Uražená ženská je hrozný nepřítel,ale využijte všechny legální cesty k tomu,aby z vás nedělala dojnou krávu. Promiňte mi ten výraz. Přeji Vám hodně štěstí ve vyřizování.
prasivka

Anonym
12.6.2009 v 12:43:05

Pane Honzo,
nejsem právník ani nic takového a tak neberte tuto radu jako odbornou, ale to že jste odešel z domu, který Vám z poloviny náleží, byl sice ušlechtilý krok,nicméně placení Vás to nezbavilo a ještě si musíte platit svoje nové bydlení. Určitě bych doporučil postupovat viz. rady výše,ale taky bych Vám nedoporučoval se s manželkou dlouze o vše přít, neb pokud jste viděl film: Válka Rouseových (mimochodem skvělý film,ale bohužel smutná skutečnost), tak i takhle může končit rozvod.
Kždopádně máte nárok na polovinu majetku stejně jako vaše žena a můžete tedy svoji polovinu prodat třeba oné zmiňobvané bance a tak přestat třeba platit hypotéku,ale to je třeba se na to opravdu zeptat. S autem si můžete naložit jak chcete je vaše. A taky nepíšete komu byli děti svěřeny do péče,ale počítám že matce a vy asi platíte výživné a pokud tomu tak není požádejte o svěření do péče a můžete po ní vyžadovat alimanty vy, to se teprve bude divit. Nebo s tím domem ji řekněte, že svoji polovinu prodáte apod. Pokud se jinak nechce dohodnout, jinak nevím co Vm poradit, každopéádně hodně štěstí.

PEPA :-)

Horempádem
12.6.2009 v 12:05:54

Honzo, jen se zeptám, co se týká toho SMJ, soud vám neurčil nějaké předběžné opatření, než se vyřeší soudně i SMJ?

Já vím, ta má předchozí poznámka zněla moc zjednodušeně, ale jak píše Qinty, tak to chce všechny instituce obejít a poptat se co lze a co nelze. Pokud tedy vlastnictví těch věcí neupravuje právě to předběžné opatření.

Anonym
12.6.2009 v 11:47:12

Honzo, dojdi se všude zeptat, jak to řešit. V bance to řekněi na rovinu, jestli je možné platit svoji polovinu s tím, že hrozba exekuce půjde případně výslovně na ni. U auta se zeptej v pojišťovně, jak postupovat. Když je tvoje, tak ho klidně můžeš nechat odtáhnout třeba na svůj dvorek nebo kamkoliv a s ní se vůbec nebavit. Jestli je zamčené, tak si dáš udělat kopii klíčů, pak kopie malého a velkého techničáku a je to.
Je přece tvoje, tak si s ním můžeš dělat co chceš, třeba ho i prodat. A takhle řeš jeden problém za druhým a třeba jí dojde, že žádný strom neroste do nebe a že za všechny skutky se platí.
Hlavně si schovávej všechny ústřižky od plateb, výpisy z účtů, co jsi kdy platil, protože to jsou v tomto momentě důležité dokumenty.
Myslím si, že pokud by měla nad sebou hrozbu toho, že přijde o dům, tak si to určitě rozmyslí, aby šla pod most. To by děti musela vzít sebou a to určitě neudělá.
Držím pěsti a dej vědět.
Qinty

Anonym
11.6.2009 v 16:07:13

Horempádem,všechno je na nás oba,jak hypo,tak úvěr,barák..jen auto bylo psáno na mně.Když budu platit jen 1/2 hypotéky,tak bude zase naskakovat penále a mám obavy,že bych to stejně musel zas doplácet pak já..tak nevím,fakt ne
Honza

Anonym
11.6.2009 v 16:04:20

Já ji nebudu vyplácet z ničeho,musela by vyplatit ona mně,všechno zůstalo jí,vzal jsem si akorát pár osobních věcí. Auto zůstalo jí,pojistku jsem platil já.Ona to akorát využívá,protože ví,že se jí nic nestane a půjdou po mně,nikoho to totiž nezajímá.Je tam moje jméno,tak musím platit.Když přestanu platit hypo,tak se klidně stane,že o barák přijdeme,ale co děcka? O ni mi nejde,ať si jde pod most třeba,ale co by bylo s dětma? Ty prachy mi už tak nikdo nevrátí,ale taky musím přece z něčeho žít.Nevím jak z toho ven a to mi hrozí propouštění v práci.Přitom ona vydělává jednou tolik jako já.Kdysi mi řekla,na co prý já potřebuju prachy?
Honza

Horempádem
11.6.2009 v 15:34:23

Jak napsala Lubik, nejen že vám to dělá problémy, ale ničí se tak i ona. V momentě kdy příjde exekutor, tak jednak vy příjdete o to, co už vlastně nemáte a druhak i ona příjde o střechu nad hlavou. Nicméně vám ubudou starosti, protože jí nemusíte vyplácet z SMJ. Pokud je hypo na vás oba, tak bych to neřešila, když má v úmyslu se zničit,tak prosím. Platila bych jen svůj díl a zdarec. Na bance bych se ale také poradila, jak to řešit.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist