Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » SpánekSpánek
Anonym
10.6.2009 v 8:29:35

Dobrý den máme holčičku 9 měsíců. Má problémy s usínáním. Trvá jí dlouho než usne , dost před tím vyvádí, nechce bejt v postýlce . Kyž si jí dáme do postele , že jí uspíme , nechce ležet …neustále se vrtí , skáče, staví se na hlavičku a pod. Přitom je unavená a zabrala by hned. Čím to je? Děkuji
surrry

Stránky: [1]
LienLien
13.6.2009 v 11:07:03

Taktiku nechat dítě brečet až usne samo považuji za týrání. Je to můj názor, nikomu ho nevnucuji, ale tak to prostě cítím. Nakonec usne, zlomené a zraněné na celý další život.

Horempádem
12.6.2009 v 23:28:21

Já bych jen dodala svou zkušenost. Co se týká samostatného usínání nebo spaní. Dcerka od malička usínala sama, nebyl s tím velký problém, ale prostě jsou zlomová období. U takhle malých dětí, které se naučí přetáčet, pak sedat, lézt, vstát. Každé to bodobí je náramně baví a chtějí trénovat stůj co stůj. Chce to trpělivost, ono to prostě přejde.

Nakonec bych dodala, že tyto krásné uspávací okamžiky bychom si měly užívat. Taky neuspávám celé hodiny, to je něco jiného, ale takové to pomazleníčko před spaním, pohádka a dívat se jak usíná. Uvědomuji si, jak je dcerka samostatnější a samostatnější. Jednou příjde den, kdy mi prostě vlípne ledabyle hubana a odejde na kutě, pak budu jen vzpomínat :-)

Užívejte si a násilně neberte dětem bezpečí, které čerpají z vaší přítomnosti. Taktika odchodu a příchodu je dobrá, u nás taky zafungovala, ale chce to notnou dávku nejen trpělivosti , ale i pochopení dětské dušičky.

Leenca
12.6.2009 v 21:57:28

Souhlasím s Lenkou, dítě by mělo umět usínat samo, čím dřív, tím líp. Nám se to podařilo (ťukám to), starší a teď i mladší, 5m, usínají sami.
Kamarádka to syna musela naučit, metoda 5-10-15, jestli ty minuty píšu dobře – prostě se za dítětem jít podívat, když pláče, pohladit, ale nevyndavat z postýlky. Říkala, že asi do týdne uměl usnout sám, ale že to bylo krušné, vydržet pláč.
Přeji, ať se to rychle podaří!

NLenka
12.6.2009 v 20:14:43

Dobrý den Surrry,
syn nám dělal to samé.Asi do půl usínal sám, potom si vyžadoval uspávání.Pak už jsem toho ale měla dost, protože jak jsem si k němu lehla, tak najednou ožil a začal různě lozit, vstávat,dělat blbosti…takže jsem s ním půl hodiny ležela a výsledek žádný.Jednoho jsem se rozhodla,že konec.Asi od 9.měsíce jsem ho zase začala dávat do postýlky,ať usne sám.Někdy usne za hodinu, někdy za půl…jak kdy.Má rada je:nechte dcerku v postýlce, nechoďte tam, protože jakmile Vás uvidí, začne vyvádět a řvát.Nevadí,když hned neusne.Může si tam i hrát,potom si lehne a usne.Dělám to také tak a pokud vyložene nezačne řvát déle jak dvě minuty, tak tam nejdu.Jinak se mrkněte na http://www.kojeni.net Jsou tam rady co se týče uspávání.Dítě by mělo usínat samo.
Mějte se a hodně štěstí
Lenka

LienLien
11.6.2009 v 18:21:47

Tak my máme osmi a půl měsíční holčičku a dělá to teď taky. Já si myslím, že jak má radost z toho, že už se dobře hýbe,tak se prostě pohybuje pořád. Řeším to tak, že ji pevně při usínání chytim a ona zapár minutek usne. Také jí zpívám, to pomůže vždy. Při usínání ležím s ní a vstanu od ní až když usne.

Anonym
10.6.2009 v 13:53:48

Dcerka měla také problémy s usínáním, musela jsi ji hladit, držet za ručičku, aby se uklidnila. Nyní jsou ji 3 roky a stále sama neusne. Takže Vám neporadím, ale takové problémy jsem měla také.
Jana

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist