Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » snížení daní z příjmusnížení daní z příjmu
Anonym
3.6.2009 v 9:14:45

můj muž od nás odešel,nebydlí u nás a platí mi jen výživné.mám nárok na snížení daní z příjmu ,když se o dítě starám jen já.Dítě má 8 let,doposud bral snížení muž.Děkuji
verča

Stránky: [1]
radka2
3.6.2009 v 21:33:45

nepřišla, stačilo si sama podat daňové přiznání a sleva by byla za celou dobu.

MatildaMatilda
3.6.2009 v 21:25:39

No právě, VlaďkoP:-) Přesně to mi trvalo 3 měsíce, než mi mzdovka jeho zaměstnavatele dala potvrzení. A že těch doporučených dopisů a telefonátů bylo…:-) Ale to jen tak na okraj… Přišla jsem o slevu na dani za 3 měsíce, protože zpětně to odmítala udělat, i když podle mého by to mohla pak manželovi opravit v daňovém zúčtování za daný rok. Ale nakonec jsem už rezignovala a mávla nad tím rukou…

VlaďkaP
3.6.2009 v 20:02:55

Já bych napsala doporučený dopis zaměstnavateli manžela, že manžel nežije s dítětem ve společné domácnosti a že na základě toho žádáte o potvrzení, že daňové zvýhodnění neuplatňuje manžel….

MatildaMatilda
3.6.2009 v 14:09:47

TaHad, přesně tak, jak píšeš, měla jsem rozsudek o rozvodu, děti v péči, s dětmi jsem měla změněné trvalé bydliště jiné než manžel, ale odpočet na děti mi začali uznávat, až když jsem konečně vymámila z manželova zaměstnavatele potvrzení, že slevu na dani už nebude od daného měsíce uplatňovat, což trvalo 3 měsíce. Bez toho to určitě nepůjde.

TaHadTaHad
3.6.2009 v 12:17:15

Já jsem musela doložit potvrzení od zaměstnavatele otce, že slevu na dani na děti nauplatňuje a to už jsem měla v ruce rozsudek, že jsou obě děti v mé péči a manžel s námi nebydlel už půl roku.

Anonym
3.6.2009 v 12:00:14

pokud jsou manželé, její mzdovka slevu neuplatní (NESMÍ uplatnit), dokud neuvidí potvrzení zaměstnavatele otce, že neuplatňuje, nebo rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče.
radka

Anonym
3.6.2009 v 11:54:06

Další důležitou podmínkou v případě uplatnění daňového zvýhodnění je,že s Vámi dítě ŽIJE VE SPOLEČNÉ DOMÁCNOSTI.Jelikož manžel odešel,dítě žije s Vámi a vy je živíte.Sdělte manželovi tuto skutečnost a upozorněte ho,že si na mzdové účtárně vyřídíte tuto slevu nyní vy a on nemá nárok si ji nadále uplatňovat.
Jiřina

Anonym
3.6.2009 v 10:19:04

Odpočet daně na dítě může uplatnit jen jeden z rodičů, takže problém může nastat, když se toho druhý rodič nechce vzdát dobrovolně. Máš nějaký papír (dohodu, rozsudek), že je dítě v tvé péči?
Lubik

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist