Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Neukončené střední vzděláníNeukončené střední vzdělání
Anonym
25.5.2009 v 9:37:25

Dobrý den, potřebuji poradit. Můj 18-ti letý synovec byl vyloučen ze střední školy, takže nemá ukončené střední vzdělání. Jeho matka je samoživitelka (2 synové 18 a 12 let), zaměstnaná. V nastálé situaci se neorientujeme a potřebujeme poradit, zda se nedostudovaný syn může (a kdy) přihlásit na úřad práce nebo sociálku a zda má nebo nemá nárok (a od kdy) na nějaké dávky (ať již v nezaměstnanosti nebo sociální). Nevíme, kde všude se musí hlásit, že syn se již nepřipravuje na budoucí povolání a je prakticky bez příjmů. Děkuji za pochopení a případnou odpověď. Jarmila, Ostrava
Jarmila, Ostrava

Stránky: [1] 2
Anonym
27.5.2009 v 11:53:52

Jarmilo, to, že synovec neví „čí je“ asi náleží k věku a neví jak se s tím poprat. Ale když to chce sám zkusit, tak ať zkouší. Ale pak to chce opravdu trochu „teroru“. Chceš chleba? A koupil sis ho? Chceš napít? A zaplatil jsi příspěvek na vodu z vodovodu? A co koupání a záchod? Jsou to drobnosti, pro někoho možná banalita a já vypadám jako matka satórie, ale naše výdělky s manželem nejsou nijak horentní a 3 děti něco spotřebují. Takže takhle jsme začínali u nás. A najednou slyším – ty jo, já si byl koupit svačinu a nechal jsem tam 60 Kč. Tak to bylo s mnoha věcmi a čas je naučil, že šetřit se musí všude a vždy. Naše snacha, když se odstěhovali do svého, byla překvapená, kolik doplácí za vodu. Z domova byla zvyklá si denně napouštět vanu a hlavně účty platili jenom rodiče i když si děti vydělávaly. Tak jsme o tom jen tak mezi řečí pohovořily, já řekla svůj názor, ona taky a dneska už tenhle problém nemají.
Takže pokud by sestře zůstaly alimenty, tak bych mu vyčlenila jeho díl, snížila bych ho o nějakou částku na bydlení a hospodaření a zbytek bych mu dala. Ať dělá, co umí. A ještě vlastně bych mu připomněla ty přídavky, o které přijdu. Asi mu toho moc nezbyde a zdravá strava opravdu něco stojí. Tak ať se předvede a čas mu určitě dá znát, že udělal chybu s tou školou. Ale musí na to přijít sám, od vás to nevezme. To je asi všude stejné, u nás taky když jsme něco zdůvodňovali my, tak se to nebralo, ale jak to řekl kamarád nebo soused, byla to pravda. Ale to je asi život a on na to určitě přijde.
Toho trenéra bych taky zkusila.

Qinty

Anonym
27.5.2009 v 7:57:28

http://www.easy-prace.cz/easy-up/region/115/

http://www.careerjet.cz/volna_mista_trinec_223429.html
radka

Anonym
27.5.2009 v 7:29:44

chlapci taky nic nebrání dojet si za prací, je svobodný, bez závazků, tak může jet pracovat tam, kde práce je.
radka

Anonym
26.5.2009 v 20:19:38

já jsem z třince Vlaďko,obešla jsem všechny super i hypermarkety v celém okolí,podniky atd,prostě všechno kde by mohla nějaká brigáda být..NENÍ..nikde nic,všude plno a pořádníky..
Majda

Anonym
26.5.2009 v 19:47:17

Ahoj, já bych teda synka „hodila do vody“, nechce chodit do školy, tak ať se stará. Moje mamka (spolu s dalšími zaměstnanci) díky ekonomické krizi přišla v práci o nějaké peníze a přesto si našla tři firmy, které jí dávají brigádu, když má volno. Moje 16-tiletá sestra při škole roznáší letáky a na prázdniny si našla další brigádu v hospodě (bude umývat sklenky), tak ať mi nikdo neříká, že práce není (jsme z Ostravy). Kluka přitlačte, třeba jenom spoléhá, že ho maminka bude živit. Všem hezký den.
Vlaďka

Anonym
26.5.2009 v 13:12:04

Děkuji Radko. To je další konkrétní informace, kterou jsem neměla. Fakt celý ten systém neznám. Takže alimenty sestře zůstanou, to je fajn. Aspoň něco. Snad se jeho otec nešprajcne a nepožádá soud o jejich zrušení. To by šlo?
Jarmila, Ostrava

Anonym
26.5.2009 v 12:52:06

jarmilo, kluk nebude dostávat NIC! na co má nárok matka jsem vám psala.
a o alimenty přijít nemůže, dokud je soud nezruší. a pokud nedostane práci a bude řádně na pracáku tak je soud NEZRUŠÍ!
radka

Anonym
26.5.2009 v 12:50:12

Pro zuzinu. Jsem mile překvapená, že se najdou lidé, kteří chtějí dobře poradit. děkuji. Samozřejmě to sestře poradím. Trenéra neznám, a nevím co to je za člověka. Je možné, že mu to bude šumafuk, ale může překvapit a s klukem promluví. Jenže já jsem bohužel pesimista, co se týká lidí (i když tady jsem pookřála), a mám pocit, že i trenér má svoje starosti a s nějakým obyčejným klukem si nebude přidělávat starosti. Ráda bych se ale pletla. Takže děkuji za radu. Ten kluk si tu všechnu starost ani nezaslouží. Ale vždycky je nějaká naděje, že ho něco probere a začne spolupracovat. Děkuji a přeji mnohem lepší rodinné vztahy. Děti rostou velice rychle, najednou dospějou a my zjistíme že: malé děti – malé starosti, velké děti – velké starosti.Děkuji a přeji hezký den.
Jarmila,Ostrava

zuzina
26.5.2009 v 12:30:53

Jarmilo sice mám dítka ještě malé,ale jednou taky vyrostou..tak mě při čtení napadlo..pokud je synovec aktivní sportovec nezkusili jste to přes trenéra?Přeci jen v něm někdy kluci vidí autoritu větší než u mámy:-(ale to mě jen tak napadlo..je to těžké s něma vůbec komunikovat,přeci jen 18 je sice plnoletost,ale ne dospělost…

…láska na celý život :-)

Anonym
26.5.2009 v 12:16:35

Děkuji Qinty. Na to jsme už taky myslely (jde o moji sestru a tedy mého synovce). Potřebovaly jsme vědět, v jaké výši a jestli vůbec bude kluk pobírat případné dávky. Sestra jeho vyloučením ze školy vlastně příjde o přídavek na dítě a o alimenty (600 Kč). A i když to není až tak horentní částka, jde pořád (a v její neutěšené finanční situaci) o hezké peníze. Už mu sdělila, že bude přispívat na nájem, el.energii (stále sedí na PC), vodu, plyn, prací prášek, čistící prostředky atd. A taky na jídlo. Tady se šprajcl, že si prý bude kupovat jídlo sám. No nevím, jak to dopadne. Takže až zjistíme kolik bude kluk dostávat, tak mu sestra určí částku tak, aby mu něco zbylo jako kapesné. Ale nejsem si jista, že to proběhne v pohodě. Je takový nějaký naštvaný na celý svět, jeho jedinná obrana je útok (slovní) a nechápe nebo snad ani nechce chápat, že si toto všechno zavinil sám. Nesdělil nám ani svou představu o svém dalším životě. Je docela nekomunikativní. Jedinné co ho baví je fotbal (hraje aktivně), posilovna, zdravá strava atd. Už jsem se dívala na nějaký kurz třeba trenéra fitness nebo tak, ale v moravskoslezském kraji se žádné takové kurzy snad nevyhlašují (aspoň nejsou na netu). Tak si říkám, že když už ho něco baví, tak ať se tomu věnuje a časem pak zjistí sám, že pokud se budue chtít posunout ve své pozici výš nebo dál, bude si muset to vzdělání dodělat. Všechno je bohužel na něm, já i sestra jsme mu vycházely vstříc už dost, teď ho v tom necháváme vymáchat. Stejně nás to ale moc mrzí a trpíme spíše my než on, lajdák jeden. Takže opět jste mne potěšila, že jste se ozvala s dalším důležitým postřehem jako je přispívání na domácnost. Mějte se hezky. Jarmila, Ostrava
Jarmila, Ostrava

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist