Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Proplácení dovolené po mateřskéProplácení dovolené po mateřské
Anonym
15.5.2009 v 9:54:32

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně proplácení dovolené po návratu z mateřské (nebo rodičovské) dovolené. Protože odcházím za měsíc na mateřskou dovolenou a zbývá mi řádná dovolená, přemýšlela jsem co s ní. Dostala jsem informaci, že to u nás ve firmě funguje jako obvykle, tj. že dovolená je proplácena po návratu, teď si nejsem jistá zda po návratu z mateřské či z rodičovské.
Můj dotaz se týká základu, z něhož se vypočítá průměr pro proplacení dovolené po návratu. Co tento základ tvoří? Jelikož vím, že se dovolená proplácí z průměru posledního odpracovaného (tuším?) čtvrtletí, chtěla jsem se zeptat, zda se do tohoto čtvrtletí započítávají opravdu odpracované měsíce nebo měsíce v zaměstnaneckém poměru. Pokud by se dovolená obecně počítala z posledního kvartálu zaměstnaneckého poměru (tzn.z období na mateřské), tak je rozhodně výhodnější si nechat dovolenou proplatit před nástupem na mateřskou nebo si ji před nástupem na mateřskou vybrat. Uvažuji správně?
Předem děkuji za odpověď
Liberecanda
Liberecanda

Stránky: [1]
rolnicka
15.5.2009 v 16:47:44

Dovolenou na zotavenou vyčerpej v návaznosti na mateřskou dovolenou. Zaměstnavatel je povinen ji poskytnout a nekrátit. Pokud o ni nezažádáš a nastoupíš po mateřské dovolené rovnou na rodičovskou dovolenou, bude dovolená na zotavenou krácena a zaměstnavatel má právo ji neposkytnout podle Tvého zvolení, ale až jemu se to bude hodit. U výpočtu se vychází z průměrného výdělku předcházejícího mateřské dovolené. Zároveň platí, že čerpání dovolené na zotavenou nebrání pobírání rodičovského příspěvku.

Anonym
15.5.2009 v 15:21:42

ahojky,mně ji proplatili hned po skončení mateřské,takže jsem čerpala i rodičovský i dovolenou současně:-))
M.

Anonym
15.5.2009 v 11:26:17

Děkuji všem za odpověď.
Liberecanda

zuzina
15.5.2009 v 10:10:32

Před devíti lety mi nevybranou dovolenou proplatili až po ukončení rodičovské dovolené.Po druhém dítěti v r 2008 jsem vybírala dovolenou po nástupu na rodičovskou dovolenou,tak jsem pobírala rodičovský příspěvek souběžně s dovolenou.

…láska na celý život :-)

JiPav
15.5.2009 v 10:07:23

Dobrý den,
tak u nás jsem si vybírala řádnou dovolenou po ukončení mateřské dovolené. Vypočítali mi ji příjmu z posledního čtvrtletí před nástupem na mateřskou dovolenou.

… být zodpovědný.

Horempádem
15.5.2009 v 10:01:51

Ahojky Liberečando :-) Před odchodem na mateřskou jsem také pracovala v Liberci :-) Nevím jak ve tvé firmě, ale v té mé mi dovolenou , která mi zbývala proplatili ještě před odchodem na mateřskou. Nedokážu poradit, ale určo se zkus zeptat jiné mzdové a ta ti to s nadhledem na věc vysvětlí.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist