Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » RajčataRajčata
Ájík
14.5.2009 v 18:36:20

Ahojík holky, v neděli jsem vysadila na záhony rajčata. Dnes bylo ráno kolem 4st. nad nulou, ale zdá se mi, že trošku namrzly, některé listy jsou pokroucené a jakoby tmavší, některé světlejší…. některé rostlinky se jeví docela vpořádku a některé vypadají tmavší celé… myslíte, že je to namrzlé nebo by to mohlo být něco jiného?
A ještě – dnes navečer jsem je nadkryla netkanou textilií…. myslíte, že by se i přes eventuální namrznutí mohly vzpamatovat?
Děkuji za rady.

Stránky: [1]
Anonym
17.5.2009 v 14:19:35

Pokud nemrzne,tak se jim nic nestane.
Jana

Ájík
15.5.2009 v 15:00:32

Tak jste mě zas trochu potěšili :)
No,Quinty, nevím, přijdou mi takové… skoro na odpis ;) – jen fakt nevím, čím to. Zkusím ještě pár dní počkat, jestli neožijí :)
Děkuji vám za rady.

Anonym
15.5.2009 v 11:45:22

Určitě to přežijí, neboj. Rajčata jsou celkem plevel a mají výdrž. Ty barevné změny jsou spíš následek změny teploty ze skleníku (z okna, z pařníku) ven na čerstvý vzduch. Za změnu může třeba i prudké polední slunce. Ale uvidíš, že to bude v pohodě. „Ohrádky“ jsou fajn, ale když je sazenic hodně, tak je to zabíračka.
Netkaná fólie je dobrá, uvádí se, že teplota pod ní se zvýší klidně až o 4 st. A hlavně propouští vodu, kdyby náhodou pršelo.
Qinty

MatildaMatilda
15.5.2009 v 10:24:30

Ali, já myslím, že tak rychle by se plíseň neobjevila, snad to bude opravdu reakce na příliš prudké otužení rostlinky… Já je mám zatím pořád na verandě, protože vloni jsem to uspíšila asi o 14 dní, hned po vysazení přišla prudká bouře, kroupy jak fazole, a bylo po veškeré malé úrodě. Rajčátka ležela úplně mrtvá na hlíně, nezachránilo se ani jedno. Letos mám rostlinky vyšší a silnější, snad už by přežily i nepřízeň počasí. Vysadím je o víkendu. Držím ti palečky, třeba ty zkroucené lístečky nevadí, co takhle je dát pryč? A dík Martasce za dobrou radu:-)))

Ájík
15.5.2009 v 9:23:00

No, Jarmuschko, to jsem si myslela taky… :(
Martasko, příště to tak udělám, dík. Nicméně jsem se znovu dívala a moc mi to jako zmrzlé nepřijde – vypadá to, jako by „něco“ chytly… ale je to takové jiné než plíseň, nevím. Obávám se, že budu muset část sazenic vyměnit :( Chjoooo – ale díky :)

JarmuschkaJarmuschka
15.5.2009 v 8:44:13

Martasko, díky.
Já – dbalá „tradic“ čekám až po ledových mužích (takže rajčata dám ven asi tento víkend), Tvůj nápad bude jistě ještě využitelný.

Ad ledoví muži – letos meteorologové naznačovali, že je počasí urychlené, a že „ledoví muži“ byli už v dubnu. No nevím…. ;o)

…obavy i radosti až do smrti.

Martaska
15.5.2009 v 6:51:28

Ájíku, nevím, jestli se ti vzpamatují, ale dám ti radu pro příště.
Já už mám taky rajčata venku, ale píchnu vždycky okolo nic 3 klacky do trojúhelníku a na ně natáhnu igelitový pytel (ustřižené dno). Ten sundavám až když už opravdu přízemní mrazíky nehrozí. Je to vlastně takový malý „skleník“

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist