Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Zřeknutí se dítěteZřeknutí se dítěte
Anonym
14.5.2009 v 13:58:50

Ahoj:o(
Neptejte se mně nikdo proč..Mám na to důvod.Mám jen jednu otázku..jde to jako rodič zříct se svého dítěte?Pokud ano jak?
Smutná

Stránky: [1] 2
radka2
24.5.2009 v 9:39:24

nino, ale vy nechcete ochranu, vy se chcete zbavit zodpovědnosti. když to řeknu drsně: ona se vás neprosila abyste ji přivedli na svět. někde se prostě stala chyba. čeho byste dosáhli, když byste se jí zřekli? pořád by to byla vaše dcera:-(

nina1
23.5.2009 v 22:44:41

Musí přece něco být na ochranu rodičů před potomky,i my máme problém a bohužel existence nezl.dcery se stala naším peklem.Od 13let nepomáhá nic,instituce,nic,kurátorka její je k ničemu,policie rovněž.OSPOD už od našeho případu evidentně dává ruce pryč,na holku neplatí nic,za trestnou činnot byla dána do ústavu,utíká a my jen musíme řešit problémy.Už toho máme dost.

Anonym
15.5.2009 v 10:00:39

Lubiku já se setkala bohužel s tím, že rodič zažádal o umístění dítěte:-( (rodič chlastal a dítko to chtělo řešit tak ho raděj šoupli do pracovně výchovného tábora) Dle metodického pokynu ZD07/2008 se např. zřeknutí se dítěte či prosazování ústavní výchovy považje za psychické týrání.

lenous – nepochopilas. já vím, že modře podbarvené jsou od tzv.odborných. (i když Lenka co rada to perla, většinou v přímém rozporu s právem i když byla podbarvená – takže asi proto přestala konečně radit nesmysly). ale je tu spousta nepodbarvených, přitom opravdu odborných a správných a jsem přesvědčená že od právníků.
no a když pak zazní správná rada, od člověka, který právu rozumí a je v souladu se zákonnými předpisy a ty tam nahodíš – obrať se na právníka – připadá mi to dost srandovní:-)
radka

lenous
15.5.2009 v 9:41:45

Radko, „odborný“ poradce je ten modře podbarvený, ale koukni do historie sociálně-právní poradny, kdy se tady modré podbarvení naposledy vyskytlo. Pa

Anonym
15.5.2009 v 9:34:32

Rok kohouta jsem četl a i z toho vyplývá že děti, které se nám narodily nebo jsme je NEZRUŠITELNĚ osvojili, tak jsou prostě naše a můžou nás třeba mlátit, okrádat…Moje reakce o perníkové chaloupce byla na Martasku s jakou lehkostí napsala „dáš ho do děcáku“. To přece je závažná věc v životě lidském a musí o tom rozhodnout soud a v praxi to je naopak, děti jsou rodičům odebírány z velmi závažných důvodů. Nesetkal jsem se ještě se žalobou od rodiče k soudu:“já už to dítě nechci, vemte si ho“. Jinak v závěru Roku kohouta se Paní Boučková informuje jak zrušit dítku trvalé bydliště (bojí se exekutora) a zjistí, že to nejde. Nejde ani zrušit trvalé bydliště někomu, kdo sedí ve vězení (výklad zákona je ten, že se na adrese TB nezdržuje dobrovolně). A i s vyděděním to není jednoduché, ale vydědit lze dítě i nezletilé.
Lubik

MANKAš
15.5.2009 v 8:52:02

Lubik:-) Nečetl jste „Rok kohouta“? Tam to asi na perníkovou chaloupku nevypadalo, takže nemůžeme soudit…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Anonym
15.5.2009 v 7:13:30

Nebo jej odvést do lesa a tam ho nechat, třeba narazí na perníkovou chaloupku.
Lubik

Martaska
15.5.2009 v 6:53:36

Podle mě se ho můžeš zřeknout tak, že ho dáš do děcáku a dáš svolení k adopci. Když bude mít štěstí, najde se pro něj jiná rodina. Jiná možnost mě nenapadá.

MANKAš
14.5.2009 v 16:22:29

Souhlasím s Radkou, vydědit nebo ještě by šlo v případě plnoletosti zrušit trvalé bydliště, pokud s váma už nežije nějakou dobu a sousedi to potvrdí…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

radka2
14.5.2009 v 16:20:18

není právník jen ten, kdo je modře podbarvený:-) naopak jedna nejmenovaná „odborná“ poradkyně tady radila tajkové nesmysly, až se oči protáčely:-)
já osobně si myslím, že např. Lubik je právník, nebo má alespoň nějaké právní vzdělání a v právu se vyzná:-)
řešit to můžeš zavoláním třeba do lesa, ale jak tu dva „laici“ psali, NELZE se zřeknout v našem systému dítěte, a ani právník v tom nepomůže.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist