Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Z čeho mi budou vypočítávat podporu?Z čeho mi budou vypočítávat podporu?
Anonym
14.5.2009 v 7:41:41

Pracovala jsem pouze měsíc a půl a přišla jsem do jiného stavu-rizikové těhotenství, lékař mi vystavil neschopenku, kterou jsem předložila u zaměstnavatele,vypláceli mi nemocenskou,ale zároveň se mnou ukončili dohodou pracovní poměr.Sepsali, zavolali,já podepsala. Vypláceli mi potom ještě PPM, po půl roce jsem přešla na rodičák, kdy jsem nejdříve dostávala 7600,- a teď ten poslední rok mám 3800,-
A teď se ptám, na podzim budou malýmu čtyři roky, budu muset na pracák, protože se nemám kam vrátit, z čeho mi vypočítají podporu? A kolik to bude dělat??

Děkuji
Sekalová

Stránky: [1] 2
janna2
19.5.2009 v 16:20:17

Ctiradko,tak u nás teda deti prubezne neberou.vsevhny odkazuji na kveten na zápisy.já obehla 5 školek,všude dala přihlásku a stejne je tak šílene mizivá nadeje že ji vubec nekde vemou.

Anonym
19.5.2009 v 16:17:03

Také mi skončil rodičák(dceři jsou 3 roky).Pracovala jsem(před dítětem),ale stejně mi to vypočítali z rodičáku.Tak jsem pěkně naštvaná.
Ivana

Anonym
16.5.2009 v 19:09:46

byla jsem uplne ve stejne situaci jako ty a na prac.urade mi dali nejake to minimum a to kolem 2400kč anicka
anicka

ctiradkactiradka
15.5.2009 v 21:43:31

No Verju, já se taky nebudu dohadovat, mi je to celkem „šumák“…
Nicméně chápu, že někdo si třeba zjišťuje situaci dopředu… To je v pořádku….

Ale uznej sama, je rozdíl položit otázku „pokud bych si náhodou nenašla práci a musela bych tak nastoupit na Úřad práce, můžete mi někdo napsat, z čeho se mi bude počítat podpora?“ a naproti tomu „…na podzim budou malýmu čtyři roky, budu muset na pracák, protože se nemám kam vrátit, z čeho mi vypočítají podporu?“

Já v tom vidím teda docela dost rozdíl.. Ale je to jedno, už to nebudeme řešit, stejně se k ničemu nedobereme…. Dobrou noc.

Verju
15.5.2009 v 16:13:02

Ctiradko, mě to teda v podstatě může být úplně jedno, jen nemám ráda, když se soudí někdo jen proto, že se na něco zeptal a nevypsal tu vše o svém životě.
Ta paní se tu asi nepotřebovala vylít ze všech okolností a problémů, které třeba teď musí řešit. Nikdo do toho nevidí, třeba zvažuje jít do práce, ale jde o to, že chtěla prostě znát tu variantu, co bude když skončí na pracáku. mě třena by to taky teoreticky zajímalo. A netu se třeba dívám na věci, který pro mě nejsou aktuální hned, ale do budoucna, ale prostě dívám se, ptám se, zajímám se. V tom bych taky problém neviděla.
A s tou školkou, no u nás se pár dětí vzalo, a bylo nám oznámeno, že dalších pár dětí vezmou až v lednu. Dřív ne. A opět, jsou tu nějaký okolnosti, proč tomu tak je, a když je tu nenapíšu, tak vy je nevíte, ale já ano. A hned by tu mohl mít další námitky….

Ale nechci se tu dohadovat, jen jsem měla trošku pocit, že se musím té paní zastat.

ctiradkactiradka
15.5.2009 v 14:58:47

Verju, já si myslím, že je jaro a do podzimu je spousta času situaci vyřešit (když chci, že…)… Myslím tím umístit dítě do školky, protože školky děti NEBEROU jenom po zápise, ale berou děti i průběžně… Je taky spousta času si práci najít… takže když se někdo ptá, kolik bude mít podporu, když na ní nastoupí někdy za půl roku, nepůsobí podle mne dojmem, že by si práci měl v plánu hledat….

JiPav
15.5.2009 v 10:28:59

Dobrý den,
podpora se vypočítává z průměrného výdělku v posledním čtvrtletí předcházejícím ukončení pracovního či jiného poměru. Ve vašem případě je to období pobírání rodičovského příspěvku. Pokud má uchazeč nárok na podporu, ale není u něj zjistitelný průměrný měsíční čistý výdělek, počítá se podpora zvláštním koeficientem z průměrné mzdy v národním hospodářství. Nyní by to mělo být v prvních 2 měsících 0,15 násobek, další 2 měsíce 0,12 násobek a po zbývající dobu 0,11 násobek průměrné mzdy v národním hospodářství za 1 – 3 čtvrtletí předcházejícího kalendářního roku.

… být zodpovědný.

zuzina
15.5.2009 v 10:18:39

Tento problém řešila minulý měsíc moje setra a na UP ji dávku vypočítali z RP,pak ji poradili ať si zažádá o příspěvek na bydlení podle příjmu manžela:-(
K debatě ,,kdo chce nebo nechce pracovat“ bych to viděla tak,že ten kdo práci má a nemusí řešit problémy s dětmi a jejich umístěním do školky a podobně, bude mít vždy jiný názor než ten kdo toto aktuálně řeší..

…láska na celý život :-)

Verju
15.5.2009 v 9:55:40

Ctiradko to jsem pracně sesmolila pro případ, že by to tak mohlo být u paní Sekalové :-)))
protože nevíš, jak to opravdu u ní je, a mě přišlo že ta poslední věta zní trošku ironicky… :-))

Verju
15.5.2009 v 9:49:53

Dobrý den, malého mi nevzali do školky,jelikož je málo místa, a tak nemůžu jít zatím na plný úvazek do práce, chci to zatím řešit jen nějakou brigádou.A na ÚP se hlásit musím,proto se tady ptám,takže děkuji za rady, hlavně „vám“ paní Ctiradko.
Myslíte že mě práce nenapadla? Já jsem pracovala 15 let, poté nás propustili, a v novém zaměstnání jsem byla krátce, protože jsem nečekaně přišla do jiného stavu. A v téhle době než najdu nějaké zaměstnání,tak to bude třeba nějaký ten den-měsíc trvat.
Přijde mi, že si hned o mě děláte obrázek, že se mi nechce pracovat, nebo se mi to zdá?
Počkám jestli mi někdo dokáže úplně poradit, kdyžtak se poohlédnu po jiné poradně.
S pozdravem Sekalová

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist