Přihlásit se
VašeDěti.cz

VašeDěti.cz

  • Domů
  • Magazín
    • Volný čas
    • Výchova
    • Vzdělání
    • Vaše příběhy
    • Pohádky a povídky
    • Rodina a domácnost
    • Těhotenství
    • VD tipy
    • Výživa
    • Zdraví
  • VD speciály
    • Velikonoční speciál
    • Rodinná dovolená
    • Škol(k)a volá
    • Vánoční speciál
  • Ke stažení
    • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
    • Originální dárky od dětí
    • Velikonoční vajíčko 20× jinak
    • Adventní kalendáře, věnce a svícny
    • Adventní dárky 2013
    • Adventní kalendář 2019
  • VD novinky
  • Prodiskutováno
    • Děti
    • Rodinná (i jiná) témata
    • Poradny
    • VD + KLUBko
    • TAM-TAM
  • Soutěže
    • Aktuální soutěže
    • Vyhodnocené soutěže
    • Další internetové soutěže

Archiv diskuzí

Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.

Z čeho mi budou vypočítávat podporu?

Pracovala jsem pouze měsíc a půl a přišla jsem do jiného stavu-rizikové těhotenství, lékař mi vystavil neschopenku, kterou jsem předložila u zaměstnavatele,vypláceli mi nemocenskou,ale zároveň se mnou ukončili dohodou pracovní poměr.Sepsali, zavolali,já podepsala. Vypláceli mi potom ještě PPM, po půl roce jsem přešla na rodičák, kdy jsem nejdříve dostávala 7600,- a teď ten poslední rok mám 3800,-
A teď se ptám, na podzim budou malýmu čtyři roky, budu muset na pracák, protože se nemám kam vrátit, z čeho mi vypočítají podporu? A kolik to bude dělat??

Děkuji
Sekalová

Diskuzi založil/a anonymní 14.5.2009.
Sdílet Tweet
janna2
19.5.2009 v 16:20

Ctiradko,tak u nás teda deti prubezne neberou.vsevhny odkazuji na kveten na zápisy.já obehla 5 školek,všude dala přihlásku a stejne je tak šílene mizivá nadeje že ji vubec nekde vemou.

anonymní
19.5.2009 v 16:17

Také mi skončil rodičák(dceři jsou 3 roky).Pracovala jsem(před dítětem),ale stejně mi to vypočítali z rodičáku.Tak jsem pěkně naštvaná.
Ivana

anonymní
16.5.2009 v 19:09

byla jsem uplne ve stejne situaci jako ty a na prac.urade mi dali nejake to minimum a to kolem 2400kč anicka
anicka

ctiradka
ctiradka
15.5.2009 v 21:43

No Verju, já se taky nebudu dohadovat, mi je to celkem „šumák“…
Nicméně chápu, že někdo si třeba zjišťuje situaci dopředu… To je v pořádku….

Ale uznej sama, je rozdíl položit otázku „pokud bych si náhodou nenašla práci a musela bych tak nastoupit na Úřad práce, můžete mi někdo napsat, z čeho se mi bude počítat podpora?“ a naproti tomu „…na podzim budou malýmu čtyři roky, budu muset na pracák, protože se nemám kam vrátit, z čeho mi vypočítají podporu?“

Já v tom vidím teda docela dost rozdíl.. Ale je to jedno, už to nebudeme řešit, stejně se k ničemu nedobereme…. Dobrou noc.

Verju
15.5.2009 v 16:13

Ctiradko, mě to teda v podstatě může být úplně jedno, jen nemám ráda, když se soudí někdo jen proto, že se na něco zeptal a nevypsal tu vše o svém životě.
Ta paní se tu asi nepotřebovala vylít ze všech okolností a problémů, které třeba teď musí řešit. Nikdo do toho nevidí, třeba zvažuje jít do práce, ale jde o to, že chtěla prostě znát tu variantu, co bude když skončí na pracáku. mě třena by to taky teoreticky zajímalo. A netu se třeba dívám na věci, který pro mě nejsou aktuální hned, ale do budoucna, ale prostě dívám se, ptám se, zajímám se. V tom bych taky problém neviděla.
A s tou školkou, no u nás se pár dětí vzalo, a bylo nám oznámeno, že dalších pár dětí vezmou až v lednu. Dřív ne. A opět, jsou tu nějaký okolnosti, proč tomu tak je, a když je tu nenapíšu, tak vy je nevíte, ale já ano. A hned by tu mohl mít další námitky….

Ale nechci se tu dohadovat, jen jsem měla trošku pocit, že se musím té paní zastat.

ctiradka
ctiradka
15.5.2009 v 14:58

Verju, já si myslím, že je jaro a do podzimu je spousta času situaci vyřešit (když chci, že…)… Myslím tím umístit dítě do školky, protože školky děti NEBEROU jenom po zápise, ale berou děti i průběžně… Je taky spousta času si práci najít… takže když se někdo ptá, kolik bude mít podporu, když na ní nastoupí někdy za půl roku, nepůsobí podle mne dojmem, že by si práci měl v plánu hledat….

JiPav
15.5.2009 v 10:28

Dobrý den,
podpora se vypočítává z průměrného výdělku v posledním čtvrtletí předcházejícím ukončení pracovního či jiného poměru. Ve vašem případě je to období pobírání rodičovského příspěvku. Pokud má uchazeč nárok na podporu, ale není u něj zjistitelný průměrný měsíční čistý výdělek, počítá se podpora zvláštním koeficientem z průměrné mzdy v národním hospodářství. Nyní by to mělo být v prvních 2 měsících 0,15 násobek, další 2 měsíce 0,12 násobek a po zbývající dobu 0,11 násobek průměrné mzdy v národním hospodářství za 1 – 3 čtvrtletí předcházejícího kalendářního roku.

zuzina
15.5.2009 v 10:18

Tento problém řešila minulý měsíc moje setra a na UP ji dávku vypočítali z RP,pak ji poradili ať si zažádá o příspěvek na bydlení podle příjmu manžela:-(
K debatě ,,kdo chce nebo nechce pracovat“ bych to viděla tak,že ten kdo práci má a nemusí řešit problémy s dětmi a jejich umístěním do školky a podobně, bude mít vždy jiný názor než ten kdo toto aktuálně řeší..

Verju
15.5.2009 v 9:55

Ctiradko to jsem pracně sesmolila pro případ, že by to tak mohlo být u paní Sekalové :-)))
protože nevíš, jak to opravdu u ní je, a mě přišlo že ta poslední věta zní trošku ironicky… :-))

Verju
15.5.2009 v 9:49

Dobrý den, malého mi nevzali do školky,jelikož je málo místa, a tak nemůžu jít zatím na plný úvazek do práce, chci to zatím řešit jen nějakou brigádou.A na ÚP se hlásit musím,proto se tady ptám,takže děkuji za rady, hlavně „vám“ paní Ctiradko.
Myslíte že mě práce nenapadla? Já jsem pracovala 15 let, poté nás propustili, a v novém zaměstnání jsem byla krátce, protože jsem nečekaně přišla do jiného stavu. A v téhle době než najdu nějaké zaměstnání,tak to bude třeba nějaký ten den-měsíc trvat.
Přijde mi, že si hned o mě děláte obrázek, že se mi nechce pracovat, nebo se mi to zdá?
Počkám jestli mi někdo dokáže úplně poradit, kdyžtak se poohlédnu po jiné poradně.
S pozdravem Sekalová

ctiradka
ctiradka
15.5.2009 v 8:46

No, já si myslím, že výše podpory se asi nepočítá ze sociálních dávek, a RP rozhodně je dávka „státní sociální podpory“….

Nicméně najít si nové zaměstnání je taky řešení, ne jenom úřad práce, že…

anonymní
14.5.2009 v 16:14

Dobrý den, podle mě vám to budou počítat z posledního příjmu, což je RP. Otázkou je, jestli z toho vyššího nebo nižšího. Ale asi toho nižšího, protože se tuším podávala znovu žádost.
Na ÚP by to v tom případě dělalo nějakých 1900 ? Jestli je to 50%. Ale nevím to jistě.
Martina

Stránky: [1]
0 Sdílet
Sdílet Tweet

Site Sidebar

Novinky e-mailem

  • 1× týdně info o nových článcích
  • dárky a překvapení
  • a další atraktivní novinky

Kam vám o nich máme dát vědět?

Už jste to četli?

  • Oslaďte si život s přírodními sladidly
    14.12.2022 - 0
  • Tipy na dárek pro děti i maminky
    12.12.2022 - 0
  • Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu
    5.12.2022 - 0

Nejnovější komentáře

  • Vojta: Život s Tourettovým syndromem
  • Marcela: Tip na dárek, na který se nezapomíná
  • Klára: Dětem zdravě: Jablečná buchta z kokosové mouky
  • Andrea: Šátek, nosítko nebo kočárek?
  • Andrea: Šátek, nosítko nebo kočárek?

Tady můžete vyhrát

    Sejdeme se na Facebooku

    Nepřehlédněte

    Náš tip

    • Hřejiví plyšáci uleví od bolesti, zahřejí a uvolní

    Nekonečná inspirace pro vás i vaše děti, aby vám spolu bylo fajn.

    Portál VašeDěti.cz už od roku 2004 přináší rady a užitečné tipy, jak si čas se svými dětmi užít.
    Kromě tisíců článků jsou tu pro vás připraveny také oblíbené soutěže, rozmanité speciály, inspirativní e-booky ke stažení a tipy na dárky pro děti.

    Vyhledávání

    Pátrání po

    Všechny rubriky

    • Redakce
    • Ochrana osobních údajů
    • Právní ujednání
    • Užitečné odkazy
    © 2004 - 2019 VašeDěti.cz - Mgr. Petra Vymětalová | ISSN 1801-2892 | info@vasedeti.cz

    Mobile Sliding Menu

    Pátrání po
    • Domů
    • Magazín
      • Volný čas
      • Výchova
      • Vzdělání
      • Vaše příběhy
      • Pohádky a povídky
      • Rodina a domácnost
      • Těhotenství
      • VD tipy
      • Výživa
      • Zdraví
    • VD speciály
      • Velikonoční speciál
      • Rodinná dovolená
      • Škol(k)a volá
      • Vánoční speciál
    • Ke stažení
      • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
      • Originální dárky od dětí
      • Velikonoční vajíčko 20× jinak
      • Adventní kalendáře, věnce a svícny
      • Adventní dárky 2013
      • Adventní kalendář 2019
    • VD novinky
    • Prodiskutováno
      • Děti
      • Rodinná (i jiná) témata
      • Poradny
      • VD + KLUBko
      • TAM-TAM
    • Soutěže
      • Aktuální soutěže
      • Vyhodnocené soutěže
      • Další internetové soutěže
    Sdílet
    Sdílet
    TOPlist