V horku si zajedeme do Lednice

Ale nemyslete si, že se tam nějak zchladíte, nejedná se o lednici, ale o Lednici. Ano, na cestě z Valtic jsme se zastavili i na zámku v Lednici. Tam jsme měli v plánu si prohlédnout výstavu písečných soch a projít se zahradou zámku. Protože do Lednice je dobré vyrazit už ráno, aby bylo na vše dostatek času, a my dopoledne věnovali Valticím, tak už nám moc času nezbývalo.
Výstava písečných soch je umístěna za hlavním parkovištěm. Sochy jsou sice obrovské umělecké dílo, co asi dalo hodně práce, ale je jich jen asi 15 ks. Takže prohlédnuté je budete mít během chvilky a vstupné je 80 Kč za dospělého a 60 Kč děti. Kousek za výstavou soch na louce ale najdete možnost letových ukázek dravců. Tyto skupiny najdete v Lednici dvě, jedna Zarfeus sídlí v zámecké zahradě, na jejich vystoupení jsme byli loni a letos přijeli i do Velkých Losin, tak jsme je viděli i tam. Takže tentokrát jsme se vydali k té druhé skupině Seiferos.

Protože jsme tedy viděli představení obou skupin, kdy obě o sobě tvrdí, že jsou ta pravá skupina, tak můžeme srovnávat. To, co mezi sebou mají bývalí společníci, kteří se roztrhli a tím vznikly dvě konkurenční skupiny, je mi jedno, já se ovlivňovat nenechám. Ale po asi po hodinovém představením jsme se s kamarádkou shodly, že skupina Seiferos, kterou najdete mimo zámeckou zahradu, se nám líbila víc. Zdálo se nám jejich představení zábavnější, mělo větší švih a šťávu, takže jsem ráda, že jsme tam zamířili. A Domča byl opět moc spokojený, že měl dravce na ruce, i když to byla jen sova.

Při příchodu dostanete vstupenku s cenou 120 Kč pro dospělé a 60 Kč pro dítě a je pouze na vašem uvážení, zda a kolik jim přispějete. Vstupenky jsou očíslované a jsou slosovatelné. Je možné si u nich i zakoupit magnetky, kalendáře, trička, aj. Teprve pak jsme tedy zamířili do zámecké zahrady, na kterou nám moc času nezbylo, protože Dominik uviděl ceduli s pozvánkou na expozici Krajinou zahrad do zámecké jízdárny. Tam na obrázku uviděl koně a chtěl se tam podívat. A myslím, že se mu to moc líbilo. Nejen, že zde uviděl koně, královské koruny, ryby, ale také zde měli multimediální expozice, které zobrazovaly vývoj už od doby mamutů, jak si stavěli osady a lovili mamuty atd.

Domču jsem od těchto multimediálních expozic nemohla odtrhnout, ano, tohle se mu líbí, vidí to vizuálně a může si to představit, nějaké přednášky průvodkyně, ty ho nebaví. Také zde měli i výukovou hru na obrazovce, kdy bylo potřeba si zahrát na zahradníka a přemístit strom v zahradě. Co asi myslíte, jeden strom nám nestačil, přemisťovalo se jich víc. Vstupné do koníren je 60 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti.
Bohužel nám už nezbývalo moc času, tak jsme se už jen prošli kolem zámku v zahradě, koupili jsme si pohledy a zlatou minci, které Domča začal sbírat. Na lavičce v parku jsme si dali svačinku a vyrazili k domovu. Příště se ale musíme zaručeně svézt v povozu s koňmi a samozřejmě lodičkou. Ne, že by se nám nechtělo chodit, ale Domča rád koníky a plavby lodičkami. A co by člověk pro to dítě neudělal.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.