Jak moc jsme rozdílní?

Když jsem byla těhotná, každý se ptal, co to bude, co chceme mít. Nevím, proč je to pro některé lidi tak moc důležité. Pro mě bylo hlavní, aby bylo vše v pořádku a narodilo se zdravé miminko. Bohužel pro některé lidi to důležité je. Nikdo nám nevěřil, že jsme to ani u jednoho těhotenství nevěděli…Nám to opravdu bylo jedno, já hlavně chtěla zdravé miminko.
Nyní je dcera je věku kladení spousty otázek a tak jsem začala číst všechno možné, abych jí mohla odpovědět. Na jedno jsem odpověď zatím nenašla – Proč je vesmír v ničem? Ale nejnovější je – proč nejsme stejní?

Holčičky
Holčičky mají lépe vyvinuté smysly, lépe reagují na zvuky, mají vyvinutější chuťové buňky. Také mají lepší hmatové detektory ve špičkách prstů a právě holčičky rychleji předávají informace z prstů do mozku.
Jsou náchylnější k zánětu močových cest. Je to tím, že bakterie mají kratší přístup do močového měchýře než u kluků. Objevují se u nich častěji mateřská znaménka a bohužel také častěji kožní vyrážky. Výskyt tzv. ohně je častější u holčiček. Jde o vystupující červené skvrny, které do 5 let zmizí. Laserem jdou odstranit dříve.
Holčičky mají dvakrát větší pravděpodobnost narodit se s nedostatečně funkčními hormonálními žlázami, které řídí růst a metabolismus. Nižší přísun hormonů štítné žlázy a hypofýzy může způsobit opoždění fyzického a psychyckého vývoje. Odchylku je možné dobře léčit. Holčičky jsou náchylnější k dysplasii. Tato vada je většinou dědičná. Také skolióza je častější. Souvisí to i s vývojem svalového a kosterního aparátu.
Lépe se učí chodit na nočník. V průměru to je o cca 4 měsíce dříve. Holčičky mají v mozku víc jazykových center než chlapečci, což znamená, že umějí lépe poslouchat a lépe komunikovat. Jsou opatrnější, mají pečovatelské a ochranitelské sklony. Holčičky mají lepší výsledky v jemné motorice, dříve používají palec s ukazováčkem a lépe píši.
Tak teda nevím, jaké máme plus ? Z tohoto se divím, že vůbec fungujeme. Já myslím, že je plno věcí, na které jsme jedničky. Vždyť co by si bez nás muži vůbec počali?

Kluci
Častěji trpí záněty středního ucha. Jsou méně ochotní smrkat. U mladých mužů se vyskytuje barvoslepost. Jejich hry jsou tvrdší a nebezpečnější. Je to díky smyslu objevovat nové věci. Jsou ohroženi častějšími a vážnějšími úrazy. Mají až desetkrát častěji kýlu než holčičky.
Syndrom náhlého úmrtí je běžnější u chlapečků. Také lehká mozková dysfunkce je běžnější u kluků. Děti se nedokáží delší dobu soustředit, jsou nevyrovnané, impulzivní, těžce zvladatelné. LMD je možné léčit kvalitní výchovou a speciálními kurzy nebo i léky. Postupně si samo dítě dokáže své stavy roztržitosti zvládat a regulovat.
Astma se častěji vyskytuje u mužské části populace.Kluci mají lepší prostorové vidění.. orientace v prostoru je také lepší, proto dříve chápou význam „před něčím“ a „za něčím“.
Kluci se dokážou déle soustředit na jeden úkol s konkrétním cílem. Mají lépe vyvinuté svaly a silnější kosti.
Tak teda, zase nic moc. Jak může naše populace vůbec přežít?

Čím jsme teda tak rozdílní?
Každý vypadáme jinak. Stavba a vzhled těla je rozdílný. Také povahou jsme jiní. Někdy až moc. Možná se nevyznáme v mapě, jsme horší řidičky. To teda tvrdí muži. Já bych řekla, že jsme v jízdě jenom opatrnější a rozvážnější. Jsme citlivější. Ale o tom to je. Kdyby jsme byli všichni stejní, jak by to vypadalo? To, že jsme každý jiný je právě to, co nás přitahuje. Každý je jedinečný. Být stejní by byla dost nuda.
Tak milé maminky, už víte jaký andílek se Vám narodí, nač se připravit?