Trápí vás pokleslé poprsí po těhotenství a kojení? Původní tvar vrátí plastická operace.

Rubrika: Životní styl

Narození dítěte a péče o něj je obdobím radosti. Zároveň je to období náročné a dochází k fyzickým změnám na těle maminky. Jednou z nejpatrnějších je změna tvaru a velikosti prsou, často i pokles a ochabnutí poprsí po dlouhodobém kojení. U žen, které vnímají tyto změny jako výrazné a těžko se s nimi vyrovnávají, může pomoci chirurgická korekce.

Estetická chirurgie přináší několik možností, jak vzhled povolených prsou vylepšit. V případě dostatečné velikosti bývá navrhovaná modelace prsou. Tou je možné navrátit prsům původní tvar, zdokonalit je a zpevnit. Při tomto zásahu je možné také prsa zmenšit a korigovat velikost prsního dvorce. Modelace se ovšem doporučuje až v období, kdy už žena neplánuje další děti. Může dojít k redukci mléčné žlázy, poruše tvorby mateřského mléka a ztíženému kojení. Jizvy po modelaci zůstávají kolem dvorce, v prsní rýze a kolmo na ni.

Další metodou je zvětšení prsou implantátem nebo vlastním tukem. K těmto zákrokům se přistupuje, pokud klientka není spokojena s velikostí vlastních prsou. Při augmentaci se používají ověřené silikonové implantáty různého tvaru a objemu, které se vkládají pod mléčnou žlázu nebo prsní sval. Tím není narušena možnost kojení. Stehy jsou vstřebatelné a stejně jako při modelaci prsou je není nutné vytahovat.

Hospitalizace trvá obvykle jeden až dva dny, zákrok se provádí pod celkovou narkózou a klidový režim trvá asi týden. Následná pooperační péče se sestává z převazů a prsa se chrání elastickou podprsenkou bez kostic.

Nejméně invazivní metodou je doplnění objemu prsou vlastním tukem, který byl předem odebrán z těla klientky na jiném místě. Předpokladem je možnost odebrat 600 ml tuku liposukcí z břicha a boků stehen. Vlastní tuk má tendenci se vstřebávat, je nutné počítat s úbytkem aplikovaného objemu až o 40 %. Opakováním aplikace se výsledek ustálí, proto se doporučují dva zákroky. Po operaci je nutné nosit pouze košilku, v nezbytném případě jemné spodní prádlo s malou kompresí. Touto metodou nelze docílit velké změny, prsa lze zvětšit o jednu velikost. Tuk bývá aplikován ve vrchní části prsou ke zvýraznění dekoltu ihned po odebrání kanylami a nehrozí tak žádné jizvy. Zákrok lze provést v místním znecitlivění a nebo analgosedaci. Další výhodou je dvojí formování postavy, liposukcí dochází ke zeštíhlení a zároveň se modeluje poprsí.

Napsáno s využitím informací z webů: www.perfectclinic.cz, www.uem.cz, www.plasticka-chirurgie.info .

Napsal/a: Jitka Beranová

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →
Sdílet
Sdílet
TOPlist