Maminky pod skalpely plastických chirurgů

Rubrika: Životní styl

Těhotenství, porod a péče o narozené miminko jsou bezesporu významné etapy v životě ženy. Čerstvá maminka prochází řadou změn, i po tělesné stránce. Možná se vám to stalo také – chcete tepláky a vytahané tričko vyměnit za něco přitažlivějšího. Zjistíte, že přiléhavou sukni, která vám tak slušela, už nedopnete. Ještě nedávno poměrně pevné břicho připomíná spíše vytahanou klokaní kapsu. Zvažujete, jestli je vůbec sukně vhodná, když se vám po lýtku klikatí nevzhledná křečová žíla, vypěstovaná v posledních měsících těhotenství. Luxusní podprsenka, co jste si před časem koupila, je na nic – v době kojení vám byla malá a teď po odstavení dítěte do ní v podstatě není co dát…

Plastická chirurgie může pomoci

Plastičtí chirurgové zaznamenávají v posledních letech zvýšený zájem o estetické zákroky právě u klientek z řad mladých maminek. Většinou jde o ženy, které se po mateřské dovolené vrací zpět do zaměstnaní a mají potřebu „dát se do kupy“. Žádaná je především abdominoplastika (plastika břicha), plastiky prsou a různé formy liposukcí, které odstraní tukové polštářky a vytvarují postavu.

Cesta k plochému břichu

maminky1U žen často vlivem těhotenství a porodu dochází k oslabení břišní stěny a rozestupu břišních svalů, povolení kůže a vytvoření kožních a tukových převisů. Břicho pak vypadá nevzhledně a ochable. Do určité míry lze tento stav zlepšit intenzivním cvičením, ne však úplně. Možné řešení představuje plastická operace břicha, kdy chirurg sešije rozestouplé břišní svaly a odstraní přebytek tukové a kožní tkáně. Po zákroku zůstává jizva – buď pouze rovná v podbřišku nebo ve tvaru kotvy v oblasti pupku a podbřišku. A jak toto kosmetické vylepšení zasáhne váš rodinný rozpočet? Ceny zákroku se liší podle rozsahu operace a pracoviště, nejčastěji se pohybují v rozmezí 20 až 55 tisíc Kč.

Jak vrátit atraktivitu ochablému poprsí?

Řada maminek touží zlepšit vzhled prsou, která vlivem kojení ochabla a povolila. Možných řešení je několik – buď se provádí zpevnění prsou pomocí tzv. modelace, kdy plastický chirurg odstraní přebytečnou a povolenou kůži. Dojde tak pozvednutí a vysunutí prsou do požadovaného tvaru. Pokud si žena přeje zároveň i zvětšení prsou, lze objem dodat buď prsním silikonovým implantátem nebo i implantací vlastní tukové tkáně, která byla předtím odebrána z oblastí boků, stehen nebo hýždí.
Ceny modelace prsou se opět značně liší. U zpevnění prsou bez použití implantátu můžeme počítat s cenou přibližně od 25 do 55 tis. U modelace s využitím implantátů si ještě připlatíme za silikonové výplně. Zvětšení prsou vlastním tukem (autoaugmentace) patří k finančně náročnějším zákrokům vzhledem k tomu, že se injekční implantace tukové tkáně musí často provést opakovaně. Ceny uváděné plastickými chirurgy na portálu Plasticka-chirurgie.info se pohybují v širokém rozmezí zhruba od 30 do 200 tisíc Kč, podle rozsahu zákroku a použité metody.

Kdy je vhodná doba k operaci?

Lékaři doporučují přistoupit k estetickým zákrokům až v době, kdy žena už žádné další těhotenství neplánuje. Většinou se operuje nejdříve po uplynutí minimálně 1 roku od porodu, kdy je stav ženy stabilní a již se výrazně nemění. Pokud se týká operací v oblasti prsou, je třeba vyčkat s plastikou minimálně 6 měsíců od ukončení kojení.

V článku byly uvedeny informace o plastických operacích čerpané z těchto zdrojů:
www.perfectclinic.cz , www.plasticka-chirurgie-vrbicky.cz, www.uem.cz, www.plasticka-chirurgie.info.

Napsal/a: Jitka Beranová

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist