BIO – módní trend???

Rubrika: Životní styl

Módní trendy jdou povětšinou mimo mě, respektive se jim někdy až úzkostlivě vyhýbám. Nesnáším uniformitu všeho druhu, a tak pokud módní návrháři zavelí „růžová“, kupuji si oblečení ve střízlivé šedé a naopak, je-li módním hitem černá, ve skříni se mi zpravidla ocitne nově koupené tričko kuřátkově žluté barvy. Ještě víc ale nemám ráda názorové módní trendy…

Ve chvíli, kdy celá společnost uctívá naše fotbalisty, hokejisty a spol. a s vlajkami vyráží do ulic, obcházím tato shromáždění obloukem a utíkám do tichých kavárniček. Když se stává pomalu již módou nadávat na současnou politiku, pokouším se nalézt ta pozitivní politická rozhodnutí. Neuznávám žebříčky nejpopulárnějších politiků, moderátorů, zpěváků a kladně hodnotím ty, kteří nejsou na výsluní těchto tabulek.
V jednom bodě jsem však udělala výjimku. Dnes se stalo módním záležitostí podporovat zdravý životní styl a trvale udržitelný rozvoj Země. V magazínech se snad každá modelka, herečka či jakákoli jiná „celebrita“ vyznává k tomu, jak ji zajímá otázka životního prostředí a jakými všemožnými kroky podporuje naší malou planetu. Ponechám stranou, že spousta jedinců se na této vlně jen veze a svou proklamaci tomuto stylu vyjadřuje spíše slovně, než svými činy. Nicméně popularita zelených myšlenek je značná a … JE TOMU TAK DOBŘE! Nechme na mocných tohoto světa, jaké vydají emisní limity a jaké přijmou závazky na snižování škodlivin v ovzduší.
Nicméně svojí troškou do mlýna můžeme přispět i my! Tříděním odpadů počínaje, přes kupování kosmetických výrobků, které nebudou testovány na zvířatech, a nákupem bio potravin konče. Konec konců – proč dovážet zelená podtržená jablka z Argentiny, když si můžeme počkat na ty krásná červená z naší kotliny a bez postřiků? Proč si alespoň občas nedopřát maso ze zvířete, které se páslo na skutečné zelené pastvině a nestrádalo ve výběhu o rozměru metr krát metr? A proč nepodpořit ty zemědělce ze zemí třetího světa, kteří pěstují rýži, pohanku nebo bulgur bez ošetření chemikáliemi?
Žít bio není tak složité. Je to na každém z nás…

BiolexikonČlánek byl zařazen do soutěže Napište bio článek a vyhrajte bio knihu, do které můžete až do 9. května 2009 poslat svůj příspěvek i vy.

Cenu do soutěže věnovalo nakladatelství IFP publishing.

Napsal/a: danka-k237

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ano, ve sve podstatě máte pravdu, ale doporuuji si vám vždy prhohlédnout odkud to či ono bio pochází. Né vždy je od nás a okolí…

  • Krásný článek a je také k zamyšlení zda si jídelníček obměnit nebo stále jet v těch starých kolejích.Hezký večer všem.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist