3 snadné kroky, které vám zajistí krásné vlasy

Rubrika: Životní styl

Vlasy jsou korunou každé ženy. Mohou vás pasovat na královnu krásy, nebo na šedou myšku s umaštěnou kšticí. Napadlo vás někdy, že nepotřebujete pravidelnou péči profesionálů a hřívu zdravých vlasů vám může zajistit jen několik snadných triků?

Krásné vlasy? Jedině ty zdravé!

Polámané a suché vlasy rozhodně nemohou být krásné. Pokud se chcete pyšnit lesklou hřívou zdravých vlasů, dbejte o její zdraví. Správnou péčí se toho dá hodně dohnat a i když vás příroda neobdařila právě kvalitními vlasy, správná péče o vlasy dokáže zázraky. A nebude vás skoro nic stát!

1. Pravidelné kartáčování je základ

Toužíte po lesklých a hebkých vlasech? Tak si pořiďte kartáč s rovnými štětinkami a každý den poctivě kartáčujte. Rozčešete tak zacuchaná místa, odstraníte zbytky vlasové kosmetiky a rovnoměrně rozprostřete vlasový maz.
I když máte kratší vlasy, i když přijdete uprostřed noci, i když se vám strašně nebude chtít – na kartáčování nezapomínejte. A nikdy se do postele neukládejte s nerozčesanými vlasy plnými laku. Vaše vlasy budou už za nedlouho hebčí, lesklejší a na pohled krásnější.

2. Péče o konečky se nesmí podceňovat

Konečky vypovídají o skutečném stavu vašich vlasů. Proto jim alespoň jednou týdně dopřejte regenerační kúru. Klidně vyzkoušejte babské recepty na domácí masky (často opravdu fungují). Nejdůležitějším krokem je jejich zastřihávání. Hned, jak zahlédnete roztřepené konečky, nekompromisně je ustřihněte. Ani s nimi nemusíte do salónu. Zastřihnutí zvládnete hravě sami – stačí si pořídit pořádné kadeřnické nůžky.

3. S mytím to nepřehánějte

Trápí vás mastící se vlasy a myjete si je skoro každý den? Tak s tím raději ihned přestaňte. Mytím nezabraňujete maštění, ale vysušujete pokožku hlavy, která se brání produkcí mazu. Tím se pokožka hlavy vyčerpává a vlasy tak nemají dostatek živin a slábnou. Časté mytí vašim vlasům zkrátka škodí. Omezte ho a myjte si vlasy maximálně dvakrát týdně. Pokud budete mít pocit, že to s mastnými vlasy už nemůžete vydržet, pořiďte si suchý šampon ve spreji – pohltí přebytečný maz, osvěží vlasy a dodá jim na objemu.

Napsal/a: vlasy-kosmetika.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Bětka a Vojtíšek – Jak se těšili na Ježíška

Svátkem Tří králů končí kouzelné vánoční období, které jsme si letos s dětmi v MŠ Sluníčko opravdu užili. Ke

Čtu dál →

[Soutěž] Srdce Aporveru

Startujeme další soutěž pro milovníky knih. Tentokrát dostanete vydatnou dávku dobrodružství. Na své si přijdou ti úplně nejmenší, mladší

Čtu dál →

Nevychováváte je stejně! … i když si to myslíte

Tak to prostě je! Můžete se o to snažit sebevíc, ale nikdy nebudete všechny své děti vychovávat stejně.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist