3 snadné kroky, které vám zajistí krásné vlasy

Rubrika: Životní styl

Vlasy jsou korunou každé ženy. Mohou vás pasovat na královnu krásy, nebo na šedou myšku s umaštěnou kšticí. Napadlo vás někdy, že nepotřebujete pravidelnou péči profesionálů a hřívu zdravých vlasů vám může zajistit jen několik snadných triků?

Krásné vlasy? Jedině ty zdravé!

Polámané a suché vlasy rozhodně nemohou být krásné. Pokud se chcete pyšnit lesklou hřívou zdravých vlasů, dbejte o její zdraví. Správnou péčí se toho dá hodně dohnat a i když vás příroda neobdařila právě kvalitními vlasy, správná péče o vlasy dokáže zázraky. A nebude vás skoro nic stát!

1. Pravidelné kartáčování je základ

Toužíte po lesklých a hebkých vlasech? Tak si pořiďte kartáč s rovnými štětinkami a každý den poctivě kartáčujte. Rozčešete tak zacuchaná místa, odstraníte zbytky vlasové kosmetiky a rovnoměrně rozprostřete vlasový maz.
I když máte kratší vlasy, i když přijdete uprostřed noci, i když se vám strašně nebude chtít – na kartáčování nezapomínejte. A nikdy se do postele neukládejte s nerozčesanými vlasy plnými laku. Vaše vlasy budou už za nedlouho hebčí, lesklejší a na pohled krásnější.

2. Péče o konečky se nesmí podceňovat

Konečky vypovídají o skutečném stavu vašich vlasů. Proto jim alespoň jednou týdně dopřejte regenerační kúru. Klidně vyzkoušejte babské recepty na domácí masky (často opravdu fungují). Nejdůležitějším krokem je jejich zastřihávání. Hned, jak zahlédnete roztřepené konečky, nekompromisně je ustřihněte. Ani s nimi nemusíte do salónu. Zastřihnutí zvládnete hravě sami – stačí si pořídit pořádné kadeřnické nůžky.

3. S mytím to nepřehánějte

Trápí vás mastící se vlasy a myjete si je skoro každý den? Tak s tím raději ihned přestaňte. Mytím nezabraňujete maštění, ale vysušujete pokožku hlavy, která se brání produkcí mazu. Tím se pokožka hlavy vyčerpává a vlasy tak nemají dostatek živin a slábnou. Časté mytí vašim vlasům zkrátka škodí. Omezte ho a myjte si vlasy maximálně dvakrát týdně. Pokud budete mít pocit, že to s mastnými vlasy už nemůžete vydržet, pořiďte si suchý šampon ve spreji – pohltí přebytečný maz, osvěží vlasy a dodá jim na objemu.

Napsal/a: vlasy-kosmetika.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Recenze: Poznej s námi Česko

Originálně tematický pracovní sešit, Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál, je zaměřený na celou naši vlast.

Čtu dál →

První stoj – jak nahoru a jak dolů

Ve čtvrté části cyklu Pět nejčastějších mýtů ohledně pohybového vývoje dětí se budeme zabývat prvním stojem a bezpečností dětí

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist