Originální květové esence Dr. Bacha a děti

Rubrika: Tipy pro zdraví

Hravá dětská duše plná zvídavosti a nadšení se někdy ocitne i v pocitech strachu, nízkého sebevědomí, nejistoty, vzdoru, sourozenecké žárlivosti či soupeřivosti… I tohle jsou životní situace, které se svými ratolestmi prožíváme a snažíme se jim v jejich malých bolístkách pomoci.

Kromě rodičovské laskavosti a pochopení, nám v těchto situacích mohou být nápomocné Originální květové esence Dr. Bacha, které s jemností sobě vlastní navrací dětskou duši zpátky k radosti a vnitřní rovnováze.

Dr. Edward Bach (1886-1936), anglický lékař a homeopat, byl na základě své dlouholeté medicínské praxe hluboce přesvědčen, že v přírodě se nachází množství rostlin, květů a keřů, které jsou schopné pozitivně ovlivnit lidskou psychiku, dodat jí, co jí právě nejvíc chybí, a odejmout to, čeho má přebytek, a tím nastolit duševní rovnováhu, která je základem jak pro zdravý fyzický, tak psychický život.

Jeho základní systém se skládá z 38 květových koncentrátů, které působí na emocionální rovinu a pomáhají tak zvládat každodenní situace jak u dospělých, tak u dětí. Jedná se o zcela přírodní květové koncentráty, bez jakýchkoliv vedlejších či návykových účinků. Jsou oblíbené na celém světě pro svou účinnost a jednoduchost.

Školním dětem mohou přinést rychlou úlevu při pocitech strachu z písemky, ze zkoušení, z návštěvy zubaře, lékaře, z jakékoliv nepříjemné situace, ve které dítě pociťuje konkrétní strach. Například užívání esence z květu kejklířky skvrnité – Mimulus, jim pomáhá s odvahou přistoupit i k těmto obávaným situacím, neztrácet v nich svoji vnitřní jistotu a klidné vyrovnané jednání. Školní povinnosti či úkoly, množství kroužků může vyvolat v dítěti nežádoucí stav , ve kterém ztrácí sebejistotu, sebedůvěru a vnitřně si nevěří. Má pocit, že tenhle poslední úkol či poslední večerní trénink nezvládne a tlak zodpovědnosti, který může být čím dál větší, ho okrádá o obvyklou sílu a jasnost. V téhle situaci přinese úlevu květ ze stromu jilmu – Elm, který navrací zpátky ztracenou sebedůvěru, sebevědomí následkem velkého přetížení.

Úlevu přináší Originální květy Dr. Bacha i dětem, které mají problémy s koncentrací, jsou roztěkané, nesoustředěné či neklidné. Jim může úlevu přinést květ bílého kaštanu White Chestnut nebo netýkavka žláznatá Impatiens. Pokud máte pocit, že vaše díte opakuje pořád stejné chyby a není schopné se z nich poučit, že v písemce či v domácím úkolu mu pořád vypadává to stejné slovo nebo pořád dělá chybu ve stejném slovu, úlevu mu přinese květ jírovce Chestnut Bud. Pokud se mu na škole v přírodě, ve školce či škole stýská po domově pomůže květ zimolezu Honeysuckle. Pocity žárlivosti vůči nově narozenému sourozenci, dětský vzdor, vztek a s ním spojené nepříjemné emoce pomůže s laskavostí zvládnout esence z cesmíny ostrolisté Holly.

Oblíbenou esencí do každé sitauce je RESCUE® Krizová esence pro děti. Přináší okamžitou úlevu a uvolnění ve všech vypjatých situacích, mírných či větších dětských svárech, neshodách i zbytečných obavách. Je dobré mít aspoň tuto esenci vždy po ruce nebo v domácí lékárničce. Je směsí několika květů a její účinky se v každé nepříjemné situaci dostavují okamžitě.

Originální esence Dr. Bachy jsou vhodné pro děti všech věkových kategorií, můžete je bez obav použít jak pro předškoláčky, tak pro velké školáky či adoslescenty. Určitě se neztratí v žádné rodinné lékárničce, protože profit z nich mají i domácí mazlíčci, či dokonce pokojové rostliny.

Více informací k této jemné a tolik oblíbené květové terapii, jak ji užívat a jak vybírat vhodnou esenci, naleznete na stránkách www.bachovaterapie.cz.

Napsal/a: Zuzanna Sommer

Toto taky stojí za přečtení!

Děti, rodiče a kapesné

První otázkou v souvislosti s kapesným je jeho existence. Má dítě pravidelný příjem, příležitostný, nebo žádný? Názory odborníků se shodují na

Čtu dál →

Recenze: Hádanky pro školáky

Miluji svět hádanek. Používám je s oblibou ve školní praxi, milují je i moje vlastní děti. Není tedy divu, že

Čtu dál →

[Soutěž] Ať žijí duchové

Pojďte se proletět letadlem a zapátrat po zlodějích. Až to zvládneme, můžeme si spolu zazpívat písničky z oblíbeného filmu

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist