Jak dopadlo redakční testování Bio kosmetiky Saloos?

Rubrika: Testováno na VD, Tipy pro zdraví

V redakci jsme dostali možnost vyzkoušet doslova na vlastní kůži produkty české firmy, která se zaměřuje na výrobu bio kosmetiky. A jak to dopadlo?

Česká firma Saloos byla založena v roce 1993 a letos slaví jednadvacet let své úspěšné existence. Už od svého vzniku firma důsledně používá jen ty nejčistší a nekvalitnější přírodní suroviny. Velmi si zakládá na tom, že její výrobky obsahují nejvyšší možný podíl čistých přírodních látek. Jako jedna z mála firem výhradně používá k výrobě rostlinné bio oleje lisované za studena, unikátní bio bambucké máslo a 100% přírodní esenciální oleje.

saloos_logo_barevne

Značka Saloos se stala synonymem pro špičkové tělové a masážní bio oleje, bio regenerační obličejové oleje, unikátní bio Karité balzámy, mateřskou a dětskou řadu, bio Kokosovou péči, květinové vody a spoustu další vysoce kvalitní přírodní kosmetiky určené k péči o všechny typy pokožky včetně jemné dětské.

Co jsme v redakci testovali?

Bio tělový jemný dětský olej

Vynikající olej pro péči o citlivou pokožku nejen dětí. Blahodárné účinky rostlinných bio olejů, hojivé levandule a heřmánku splňují nejnáročnější požadavky pro maximální ochranu jemné pleti dětí i dospělých. Pokožku regenerují a hydratují, zvyšují její odolnosti vůči nepříznivým vlivům. Levandule s heřmánkem zklidňuje i pokožku se sklony k podráždění. Olej je vhodný ke každodenní péči o tělo, v oblasti plen i k harmonizující masáží. Jemná vůně oleje děťátko celkově zklidňuje.  Orientační cena 121,-      

jemny_detsky_olej_saloosBK_argan_revital20ml

Bio Karité Argan Revital balzám

Luxusní balzám je určen k péči o všechny typy pleti, mimořádně vhodný je i pro náročnou pleť. Jeho základem je výživné bio bambucké máslo a pokožce prospěšný bio arganový olej lisovaný za studena. Arganový olej svým mimořádným složením ( mimo jiné obsahuje vysoké množství vitamínu E) pleť dlouhodobě hydratuje, zvláčňuje, obnovuje, zpomaluje její stárnutí a podporuje tvorbu kolagenu.Vhodný je i pro pokožku s dermatologickým problémy, které zklidňuje. 100% přírodní éterické oleje ze smyslné růže, hojivé levandule a lemonu tea tree harmonizují smysly. Orientační cena 116,- Kč/ 19 ml balení

Jak dopadlo testování?

Za redakci VD testovala kosmetiku Nuninka, Bamiska a moje maličkost🙂 A protože mě při čtení výsledků zaujaly některé postřehy (a také jsem byla zvědavá), obrátila jsem se na paní Laďku Petrjánošovou, která výrobce kosmetiky Saloos mediálně zastupuje.

Znali jsme před testováním kosmetiku Saloos?

Nuninka: O kosmetice Saloos jsem již četla a také jsem se s ní setkala v drogerii. Dva výrobky jsem již také vyzkoušela. Mám vyzkoušený masážní olejíček z této kosmetiky. Také jsem před porodem používala olejíček na masáž hráze.
Bamiska: Než jsem získala testované produkty, o této značce jsem neslyšela.
Iveta: Ano, kosmetiku Saloos znám. Pro děti často kupuji právě i testovaný výrobek, jemný dětský olejíček. Pro sebe jsem občas již použila produkty k péči o pleť, na obličej.

S kým jsme testovali?

Nuninka: Kosmetiku jsem testovala se svými dětmi 11, 8, a 3 roky.
Bamiska: se svým čtyřletým synem
Iveta: Produkty biokosmetiky Saloos jsem testovala jednak sama na sobě – Bio Karité Revital balzám a dále na svých dvou dětech. Chlapec 7 let a dcerka skoro 4 roky.

Problémy s citlivou pletí

Nuninka: Já osobně mám citlivou pleť, a to hlavně při změně počasí, kdy mi pleť zčervená a po obličeji se mi udělají např. červené fleky. Děti nemají problematickou ani citlivou pleť.
Bamiska: Ano, díky tomu nemohu používat jakýkoliv krém či navštěvovat kosmetiku. Občas skončím i v kožní ambulanci. Syn Honzík má občas červené vysušené flíčky a díky zdravotním problémům trvalého rázu velmi citlivou pokožku na zadečku.
Iveta: Sama problémy s pletí nemám. U syna ale musím vybírat kosmetiku velice opatrně, neboť trpí atopickým ekzémem. Ten je sice momentálně v klidovém stadiu, ale není radno nic podceňovat, takže rozhodně nedávám přednost levnějším značkám, občas i pochybné kvality. Využívám především produkty z bio kosmetiky, kde je zaručeno, že nejsou používány ve výrazné míře chemické přísady apod.
Dcera má pokožku bez známek citlivosti, přesto s používáním přípravků pro ni postupuji stejně jako u syna.

Kdy jsme testovali?

Nuninka: Testované kosmetické výrobky jsem i s dětmi používala každý den. Bio tělový jemný olejíček byl používán více, protože děti se mazaly častěji, hlavně nejmladší syn, chodil každou chvíli pro kapičku olejíčku. Já jsem balzám používala 1x denně večer před spaním.
Bamiska: Po koupeli a v případě výskytu suchých flíčků. Díky zmíněné mastnotě bych ráda balzám i olejíček používala právě po koupeli, večer, aby se do pokožky vsáklo a dlouhodobě působilo…ne přes den (díky mastnotě), a potom ve chvíli, kdy se nám objeví suché flíčky oběma, jestli budou mít slibovaný hojivý účinek.
Iveta: Využívala jsem olejíček u dětí vždy po koupeli, tedy takřka denně. Balzám pro sebe jsem používala každý den ráno.

Výsledky u dětí – Bio tělový jemný dětský olej

Nuninka: Jemný dětský olejíček voní hezky po heřmánku. Taky je dobrý na drobná poranění. Syn měl červený a podrážděný nos z rýmy, a když se mazal olejíčkem, zčervenání i podráždění ustoupilo. Po mazání olejíčkem byla pokožka dětí jemnější a hebčí.
Bamiska: Po použití byla pokožka jemná, promaštěná …
Iveta: Syn neprojevuje na olejíček žádné negativní či alergické reakce. Stejně tak dcerka neměla žádné negativní reakce.

Olejíček velmi dobře pokožku promašťuje. Myslím, že je velice vhodný právě po koupeli, kdy je pokožka vysušená a je třeba ji dobře promazat. Mažu celé tělíčko. Zvláště u syna jsem nadšená, protože atopici musí mít pokožku promaštěnou, ne suchou, neboť potom praská a tvoří se ošklivé fleky, popraskaná místa apod. Syn reaguje na olejíček velice příznivě.

VD: Syn trpí atopickým ekzémem. Testovala jsem na něm produkt Bio tělový jemný dětský olej, žádnou negativní reakci neměl, spíše naopak jsem velice spokojená. Přesto by mě zajímalo, zda pro děti trpící alergiemi, ekzémy apod. máte v nabídce nějaké speciální přípravky?

Odpověď: V současné době je atopický ekzém velký problém, čím dál víc lidí se s tímto problémem konopny_balzamsetkalo a také opakovaně setkává. V našem sortimentu najdete celou řadu produktů mimořádně vhodných pro problematickou pokožku, přesušenou, popraskanou s ekzémy či lupénkou.

Je to ale dost individuální, někomu může na jeho problémy vyhovovat něco jiného, např. bio Karité konopný balzám, bio konopný olej lisovaný za studena, někomu přípravky s rakytníkem, měsíčkem, levandulí, rostlinné oleje lisované za studena např. bio brutnákový, bio pupálkový, čisté bio bambucké máslo, máme i bio Karité balzám Atopikderm či Atopikderm tělový a masážní bio olej, se speciálně vytvořenými recepturami.

Pokožku celkově zklidňují, vyživují a zvláčňují a všechny tyto výrobky jsou vhodné i pro jemnou dětskou pokožku.

Výsledky – Bio argan revital balzám

Nuninka: Balzám Bio argan revital má příjemnou lehkou vůni. Hůře se mi teda nabíral z malého kelímku, protože jako balzám nemá tekuté ani krémové složení. Na ruce se ale díky teplotě dlaně rychle „rozpustil“ a roztírání pak už bylo v pohodě. Balzám je sice mastnější, (proto jsem ho používala večer před spaním), ale stačila trocha a pak ho dobře vetřít do pokožky. Pleť byla po použití balzámu jemnější a vláčnější.

Bamiska: Musím připsat, že název mě zavedl na mazání jiné části těla:-) Díky označení balzám jsem automaticky nanášela na rty, což mně ani nijak nevadilo a nezarazilo do té doby, než jsem si přečetla tuto otázku o pleti.

VD: Kolegyně z redakce při testování použila Bio Karité Argan Revital balzám i jako balzám na rty. A balzam_na_rtylibovala si. Přípravek ale k tomu prioritně určen není. Máte v nabídce nějaké produkty přímo se týkající péče o rty?

Odpověď: Určitě, k péči o rty nabízíme bio Karité balzám na rty se zvláčňujícím 100% bio bambuckým máslem, olejem z hojivého rakytníku řešetlákového, s růží a vanilkou. Jemně a účinně pečuje o suché, popraskané rty, které zvláčňuje, vyživuje a pomáhá urychlit hojení ústních koutků.

Zkusila jsem tedy krom rtů namazat také obličej. K mé velké spokojenosti obličej jsem promastila a neobjevily se žádné flíčky, které by naznačovaly nesnášenlivost balzámu.

Roztíratelnost je velmi příjemná a i balzám, ač je v tuhém podání, je velmi dobře roztíratelný. Oba produkty jsou opravdu dost mastné, ale právě to oceňuji a já i syn díky citlivé pleti potřebujeme.

Iveta: Již jsem dříve vyzkoušela jiné přípravky Saloos, a to včetně péče o pleť, vždy jsem byla spokojená. Tento jsem ale zkoušela poprvé. Velmi dobře se roztírá a naprosto skvěle promašťuje pleť. Zvláště v chladnějším období toto hodnotím jako velké plus. Rovněž příjemně voní.

Doporučujeme?

Nuninka: Bio tělový jemný dětský olej a Bio argan revital balzám nabízí produkty na přírodní bázi se značkou BIO. Balzámy jsou vhodné pro všechny typy pleti. Olejíčky využijí těhulky, maminky i dětičky, jsou dobře roztíratelné, vhodné na masáže a mají uklidňující a hojící účinky. Oba výrobky bych určitě doporučila vyzkoušet.
Bamiska: Určitě, a kdybych znala značku dříve, jistě bych se ji právě díky složení, roztíratelnosti, jemné nenásilné vůni používala i na své děti již od narození.
Iveta: Rozhodně bych doporučila pro děti Bio tělový jemný dětský olejíček, a to nejen po koupeli, ale i k masážím. Velmi dobře se roztírá a promašťuje, takže je vlastně k masážím stvořený. Zvláště pak u menších dětí, včetně miminek jsou masáže doporučované.

Olejíček je k použití připravený ve skleněné lahvičce. Krásně voní, a pokud budete natírat tělíčko dítěte vy, budete mít po použití úžasně hladké a jemné ruce. Rovněž cena se mi zdá přijatelná. Něco přes sto korun za kvalitní přípravek je více než příznivé.

Co se týká produktu Bio argan revital balzám, cena není vysoká, naopak se mi zdá velice přijatelná. I samotný přípravek se mi jeví jako naprosto kvalitní, s příznivým účinkem na pleť.

Koupili bychom?

Nuninka: Určitě se v drogerii podívám i na další produkty kosmetiky Saloos. Vím, že mají v nabídce olejíčky (ne každý mi sice voní, ale jsem s nimi spokojená), ale jestli nabízí i další produkty, to nevím. Rozhodovat také bude určitě i cena.
Bamiska: Nevidím jediný důvod proč ne. Musím popátrat, jaké další produkty nabízejí i jejich cenovou dostupnost, a to, jestli se dají koupit po internetu, nebo v kamenných obchodech.
Iveta: Určitě budu pro děti i nadále kupovat Bio tělový jemný dětský olej. Jsem s ním naprosto spokojená. I balzám Bio argan revital chci i nadále zkoušet, stejně jako i další výrobky BIO kosmetiky značky Saloos.

Co vám vzkážeme?

Nuninka: Tady bych asi napsala, co si o výrobcích myslí mé děti. 🙂

Olejíčkem se mažeme každý den. Mastný je tak akorát, hezky voní (po heřmánku) a na namazání nám stačí kapička. Dobře se rozmazává a nemáme suchou pleť. Takže ho všem doporučujeme.

Bamiska: Vyzkoušejte a přidejte svou zkušenost. Ta moje je v současnou chvíli jen a jen dobrá. S olejíčkem jsem si hned vybavila malé miminko, které bych jím natírala a co mi tak rychle vyrostlo…určitě bych se ho nebála použít.


A zajímaly mě ještě další informace, které věřím pomohou i vám, čtenářům VD…

VD: Dají se například vaše výrobky k vyzkoušení zakoupit v menším balení, např. i v podobě vzorečků?

Odpověď: Ano, dají se u nás zakoupit některá menší balení, např. bio Karité balzámu 19 ml, ale naše základní objemy jsou 50 ml, tato balení jsou pro běžné zákazníky velikostně přijatelná a také cenově výhodná.

Kde nakoupíte produkty kosmetiky Saloos

VD: Dají se vaše výrobky, kromě lékáren a prodejen BIO také například v běžných obchodech, drogériích apod.?

Odpověď: Jsme nejoblíbenější česká přírodní aromaterapeutická biokosmetika a skvělým důkazem kvality je to, že se nám jako 1. českému výrobci podařilo získat certifikát kvality CPK bio. Mimo lékáren, bio prodejen, prodejen zdravé výživy a spec. dárkových prodejen nás najdete také v bylinkářstvích i v DM drogeriích.

Kvalitní kosmetika jako dárek pod stromeček

VD: Blíží se Vánoce. Kosmetické balíčky patří k častým dárkům. Připravujete na Vánoce také nějaké zvýhodnění pro své zákazníky?

Odpověď: My se snažíme zákazníkům cenově vycházet vstříc celoročně, nemáme uměle nadsazené ceny. Naše darkova_baleni_gjablkopřírodní biokosmetika je cenově příznivá po celý rok.

Nabízíme hotové dárkové balení naší přírodní biokosmetiky, buď k „péči o pokožku celého těla “ nebo „tři kroky ke kráse“, která obsahuje osvěžující květinovou vodu, bio regenerační obličejový olej a hydrofilní odličovací olej.

Vybírat lze podle typu pleti i oblíbené vůně.

VD: Zajímalo by mě, jestli na mě, jako na zákazníka, čekají v blízké budoucnosti i nějaké novinky?

Odpověď: Novinky připravujeme, nechtěli bychom je ale zatím prozrazovat, jsou ve fázi příprav a zákazníci se mají zcela jistě na co těšit.


Partnerovi tohoto testování, společnosti Saloos, patří velký dík za poskytnutí produktů k testování. Firmě přejeme mnoho dalších úspěchů a především nespočet spokojených zákazníků.

A vy se můžete těšit již brzy na výsledky testování vás, čtenářů, které pro vás chystáme.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist