Když vám jde o kůži

Rubrika: Tipy pro zdraví

Jako každé léto, kdy sluníčko ukazuje svoji sílu, je třeba zintenzivnit péči o pokožku. Všichni bereme jako samozřejmost, že podle svého typu pokožky preventivně používáme ochranné masti, krémy a gely s různým stupněm UV faktoru. Ale jsme dostatečně připraveni na situaci, kdy přijedeme k moři, ještě nejsme zvyklí na tak intenzivní sluníčko, a najednou nás začne svědit kůže, pozorujeme její zarudnutí, někdy se objeví svědivé vyrážky, mokvavé puchýřky a později se nám začne olupovat kůže?

Jedná se o jedno z nejobvyklejších podráždění pokožky, tzv. fotodermatózu. Nejčastěji postihuje ženy, obvykle středního věku, které právě přijely k moři. Podráždění se objevují na místech vystavených UV záření jako je obličej, krk, dekolt a horní končetiny. Přitom nemusí být postižena všechna místa najednou. Z tohoto pohledu patří i děti mezi velmi citlivou skupinu. Během léta podráždění postupně odeznívá, ale může se následující léto opět přihlásit.

V takovém případě jsou na místě přírodní přípravky, které pokožku nejen překryjí, ale také způsobí její zklidnění, ochrání ji před možnou infekcí a navodí pocit úlevy. Ideální jsou přípravky ověřené praxí. Belupo, originální chorvatská farmaceutická firma, nabízí přípravek FLOCETA, úspěšně odzkoušený na Jadranském pobřeží.

floceta_gel_sprejFLOCETA gel a sprej jsou založeny na přírodních extraktech heřmánku pravého (Matricaria recutita) a měsíčku lékařského (Calendula officinalis L.). Extrakty heřmánku pravého obsahují flavonoidy a éterické oleje, mezi nimiž převažuje alfa-bisabolol. Účinky obou hlavních složek na pokožce jsou popisovány jako protizánětlivé, antibakteriální a podporující hojení ran. Lokálně aplikovaný heřmánek vykazuje mírné účinky i při léčbě atopického ekzému. Lokální aplikace extraktů heřmánku ve formě gelů a mastí je obecně velmi dobře snášena.

Extrakt z květu měsíčku lékařského, jako další přírodní složka přípravku FLOCETA, doplňuje příznivé působení heřmánku na zánětem postiženou pokožku. Ať už se jedná o zmiňovanou fotodermatózu nebo „jen“ spálenou pokožku. Extrakt z květu měsíčku lékařského vykazuje antimikrobiální, proti plísňové, antibakteriální, proti virové a protizánětlivé vlastnosti a je oblíbený pro své hojivé účinky. Proto jsou také přípravky s měsíčkem lékařským velmi často doporučovány na rány a popáleniny.

Kombinaci dvou přírodních extraktů doplňuje 5% roztok octanu a vínanu hlinitého, který má mírně stahující účinky, zklidňuje, zmírňuje otok a zároveň chladí. Navíc ochraňuje pokožku před negativním vlivem prostředí a tlumí svědění.

FLOCETA gel i FLOCETA sprej jsou vhodné přípravky na léto jako první pomoc při jakémkoli poškození kůže, ať už se jedná o zánět způsobený slunečním zářením, reakci po poštípání hmyzem, nebo o alergickou reakci. Svým složením a formou gelu a spreje přinesou příjemnou úlevu od pálení a bolesti a zároveň přírodním způsobem posílí ochrannou bariéru zánětem poškozené pokožky.

Mějte po ruce FLOCETU doma i na dovolené, vhodné pro použití na citlivou pokožku dětí, těhotných a kojících žen.

Přípravky Floceta gel i sprej koupíte v každé dobré lékárně.
Více informací také na wwww.belupo.cz.

Napsal/a: PharmDr. Richard Richter, CSc.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist