Děti a pití

Rubrika: Tipy pro zdraví

1181210_orange_juiceTak mě to tak nedávno napadlo, když jsem se dětské lékařky ptala: „Jestli je velký problém to, že moje holky(3,1) hodně moc pijí? Místo jídla si raději zaplácnou žaludek vodou“, prý to vůbec nevadí a mám tomu být i ráda….

Jsem tomu ráda a zároveň mi to i vadí, jsou jak žížaly a místo pořádného jídla se raději nažbruní a tím snědí pár lžic a je to (já teda taková taky byla – než se narodily) teď né a né se dostat na svou váhu, ale alespoň si držím tu co mám a nejde to nahoru, ale to už jsem zase odbočila od daného tématu :o))

Chtěla jsem se Vás zeptat, zda dětem kupujete vodu balenou nebo jim dáváte tu z kohoutku, chlorovanou, a jestli máte vlastní studni, jestli víte co vůbec pijete a co dáváte pít dítkám?

U nás to dopadlo tak, že vodu na pití a vaření kupujeme. Žádné PET lahve, ale zjednala jsem si dovoz od firmy Rosana a ta nám vodu vozí rovnou po 10litrech…..zdravotně nezávadnou a vhodnou i pro kojence…(tu mám danou na lince a je to pohoda)

A jak k tomu u nás došlo, vodu z naší studně jsem zavrhla hned po našem testu (vodu jsem uvařila v rychlovarný konvici a zalila s ní kávu 3+1 – a takovej humáč, co se nám ukázal na její hladině – fuj, ze smetany byly cucky…. humáč jen se na to podívat, natož to pít…) tak jsem jezdila pro vodu do lesní studánky, ale bohužel se rozkřiklo, že je kojenecká, a stály se u ní fronty…. až vyschla… tak jsem pátrala a pátrala, až jsem si našla firmu Rosana a upsla se jí, dostali jsme k smlouvě podepsané na rok zdarma aquabar a pijeme vodu dováženou a donášenou „hodným pánem“ až domů – a to zdarma – teda zdarma za 10l platím 75,- ale vím že piju vodu pro kojence…..a nepiji ji sama pijeme jí celá rodina i s pejskem :o))…..

A jak jste na tom vy? Víte co pijete? Zkuste si (náš) test na vodu a uvidíte sami, jak dopadnete! – Nemusíte ani vodu posílat do laboratoře a paltit tisícovku… i když je to také dobré občas udělat….!!!

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (21 vyjádření)

  • Anonymní

    Jo voda je super, ale davejte si bacha na cisteni aquabaru, jinak budete pit peknej humac. mela by vam to udelat firma ktera tu vodu rozvazi a to 4krat do roka(doporuceni hygienika) a stoji to cca 400-600kc

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist