Projekt Anny K. proti rakovině prsu

Rubrika: Zdraví

annakZpěvačka Anna K. zahájila v těchto dnech rozsáhlou kampaň proti rakovině prsu pod názvem „Chceš žít jako já?“. Jejím cílem je přesvědčit české ženy o nutnosti včasného vyšetření prsou a pravidelných lékařských kontrol. Vede ji k tomu vlastní zkušenost s rakovinou prsu.


Za posledních třicet let vzrostl v ČR výskyt karcinomu prsu o přibližně 120 %. Rakovina prsu se tak stala v ČR nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Alarmující je, že počet nemocných stoupá a že tato zákeřná choroba postihuje čím dál mladší ženy.

Od roku 2002 funguje v ČR plošný screeningový program Ministerstva zdravotnictví, který zaručuje ženám ve věku 45–69 let bezplatné preventivní mamografické vyšetření prsů jednou za 2 roky. Screeningový program využívá cca 80 % žen v této věkové kategorii. Mladší ženy (35-45 let), které vyšetření nemají hrazeno, využívají možnost mamografického vyšetření pouze z 35 % a mladé ženy a dívky (15-34 let) méně než z 10 %.

Zpěvačka Anna K. se na základě své negativní zkušenosti rozhodla vyburcovat všechny české ženy k tomu, aby aktivně podstoupily mamografické vyšetření a nečekaly, až je na preventivní prohlídku pošle lékař. Jinak ponesou důsledky pozdního vyšetření stejně jako ona sama. Osvětovou kampaní „Chceš žít jako já?“ chce ženy varovat před podceňováním včasného vyšetření.

Osvětová kampaň „Chceš žít jako já?“, kterou koncepčně a obsahově připravily agentury Sudler&Hennessey a Young&Rubicam, je realizována díky podpoře řady sponzorů.

annak_plakat

Hlavní součástí kampaně bude televizní a rádiový spot „Chceš žít jako já?“ a webové stránky www.chceszitjakoja.cz s informacemi o rakovině prsu, její prevenci a léčbě, on-line poradnou, včetně kontaktních adres na mamografická pracoviště v ČR. Projekt zahrnuje celorepublikové billboardy, citylight vitríny, LCD obrazovky, atd. V rámci kampaně bude v čekárnách lékařů distribuována informační brožurka „Chceš žít jako já?“ s důležitými a praktickými informacemi o rakovině prsu a její prevenci.

První část projektu uzavře benefiční koncert Anny K., který se bude konat 25. listopadu 2010 v Lucerně. Výtěžek ze vstupenek koncertu bude věnován na zakoupení nového mamografu, který rozšíří možnosti diagnostiky rakoviny prsu v ČR.

K osvětové kampani Anna K. uvádí:

„Chtěla bych, aby tahle kampaň oslovila všechny ženy a je mým velkým přáním, aby šly a nechaly se vyšetřit. Nejlépe hned a pak pravidelně! Aby nečekaly, až je na vyšetření pošle jejich lékař. Je to můj osobní vzkaz a taky životní zkušenost, která je varováním. Zabere to pár minut a ta krátká chvíle, kterou si věnujete, Vám může zachránit život!“

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Od 11. září 2012 pořádá Liga proti rakovině putovní výstavu Každý svého zdraví strůjcem. Hlavním tématem V. ročníku putovní výstavy o onkologické prevenci jsou nádorová onemocnění ledvin. http://www.lpr.cz/index.php/putovni-vystava

 • Jarmuschka

  Vzhledem k rodinné anamnéze jsem se už před třicítkou snažila přesvědčit svého lékaře, aby mi napsal doporučení do mamografické poradny. Podařilo se mi to až u třetího lékaře.
  Dokonce jsem ani nemusela využívat kuponu „na slevu“ za vyšetření z Avonu – patřím do rizikové skupiny a vyšetření (zatím jen sono, vhodnější pro mladší ženy) mám „bezplatné“. Zaplatím vždy jen 30 Kč v poradně.

 • Padmé

  Děkuji za článek (tiskovou zprávu). Už jsem o tomto projektu slyšela a vítám, že se zde objevil článek s tímto tématem. Celý projekt je nesmírně cenný, prospěšný a úctyhodný.

  Annu K. mám ráda (jako zpěvačku), poslouchám její písničky leta letoucí a moc bych jí přála úplné uzdravení bez následků.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist