Péče o citlivou dětskou pokožku v zimě

Rubrika: Péče o dítě

linola150Už ve chvíli, kdy teplota klesne po 10 stupňů Celsia, má 5x tenčí dětská pokožka potíže s termoregulací a ochranou před vysoušením. Proto je nutné přistoupit u dětí k jistým opatřením a postarat se o jejich komfort na podzim i v zimě.
Dětská pokožka je k chladu mnohem náchylnější a také rychleji ztrácí teplo, rodiče by proto měly dětskou kůži mít zejména v tomto období pod kontrolou. Určitým znamením, že prokrvování neprobíhá, tak jak má, jsou neprokrvené bílé flíčky na pokožce či studené ruce, chodidla a uši. Špatným znamením je však na druhou stranu také nadměrné pocení. Nejdůležitějším faktorem zachování správného prokrvení dětské pokožky je dostatečný přísun tekutin, na to je třeba dbát stejně v zimě jako v létě. Je také nutné dávat pozor na příliš těsné oblečení či malá čísla bot, která opět zamezují cirkulaci krve v tělíčku vaší ratolesti. Pro děti se doporučuje dostatek vrstev volnějšího oblečení, v teple je pak třeba udržovat především hlavičku, krk a ruce.

Jak pomoci dětské pokožce?
Pokožku novorozenců a miminek určitě neochrání maz, jehož produkce je v tomto věku ještě nedostatečná, proto je nutné především mrazu vystavený obličej a rtíky krémovat vydatným produktem s dostatečným obsahem lipidů. Pro dětskou pokožku je ideální vybírat produkty primárně určené citlivé a atopické pokožce. Přípravky s obsahem nenasycených mastných kyselin (např. kyseliny linolové) mají kromě ochranného účinku navíc také funkci obnovovatele kožní bariéry, která je nejen v zimě a po koupání k nezaplacení.

Stejně jako u pokožky dospělých i u dětí náhlé změny teplot odebírají kůži především vodu, pokožka může být nedostatečně hydratovaná a neplní dobře svou ochrannou funkci. Vedle mastného krému na ochranu, jakým je například Linola Fett*, je proto dobré dětskou kůži dostatečně hydratovat například pomocí hydratačního sprchového gelu Linola Dusch und Wasch, který udrží díky lipidům ve formě mikroemulze pokožku hydratovanou až 24 hodin. Eventuelně doporučujeme do koupele využít olejové přísady Linola Fett Ölbad*, která také účinně obnovuje ochrannou bariéru dětské citlivé pokožky.

* Linola Fett a Linola Fett Ölbad  jsou registrované léčivé přípravky k vnějšímu použití. Více informací žádejte u svého lékaře nebo lékárníka. Čtěte příbalový leták! K dostání v lékárnách.

Ochraňte dětskou pleť nejen před chladem!

linola
Linola Fett   – univerzální pomocník pro každou mámu

produkt: mastný krém

účinky: intenzivně promašťuje pokožku, chrání ji před škodlivými vlivy z okolí a napomáhá její regeneraci; má ověřené protizánětlivé účinky, které jsou ideální pro bezkortikoidovou léčbu atopického ekzému či lupénky

účinné látky: lipidy (60 %), nenasycené mastné kyseliny – mimo jiné i blahodárná kyselina linolová (regenerace a protizánětlivé účinky)

textura, vlastnosti a aplikace: krém neobsahuje parfemaci, konzervanty ani barviva; dobře se roztírá a je dlouhodobě dobře snášen i citlivou dětskou pokožkou

pro koho a kdy: krém Linola Fett je vhodný pro ochranu dětské pokožky obličeje před mrazem nebo může být použitý jako krém chránící pokožku zadečku před opruzeninami; je také ideální pro léčbu kožních onemocnění spojených se suchostí pokožky; v Německu je pediatry nepředpisovanějším krémem pro léčbu atopického ekzému; dále je podle dětské dermatoložky MUDr. Štěpánky Čapkové z FN v Motole krém Linola Fett „…vhodný pro popraskanou kůži rukou vzniklou používáním saponátů či k ošetření záděr v okolí nehtů, zlepšuje vyrážky okolo úst u dětí vzniklé sliněním a olizováním, pomáhá léčit suché praskliny a olupování na bříškách prstů i chodidlech, které jsou častou formou ekzému u školních dětí. Kojícím matkám jej dermatologové dokonce doporučují k ošetření bolestivých trhlinek na prsních dvorcích a bradavkách.“

cena/množství: 102 Kč/50g

značka: Linola

Linola Fett je registrovaný léčivý přípravek k vnějšímu použití. Více informací žádejte u svého lékaře nebo lékárníka. Čtěte příbalový leták! K dostání v lékárnách.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Receptíky pro kuchtíky – Hurá za dobrodružstvím

Milují vaše děti dobrodružství? Pletou se vám často v kuchyni a chtějí vám pomáhat? Není nic lepšího, než jim

Čtu dál →

[Tvoření] Harmoniková květina

Jelikož to vypadá, že už k nám opravdu přišlo jaro, možná právě hledáte nějakou inspiraci, jak si vyzdobit byt

Čtu dál →

[Soutěž] V husí kůži

19. dubna 2018 uvede společnost Bontonfilm do českých kin novou animovanou komedii V husí kůži. Přečtěte si, na jaký

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist